Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



kad sam čito stoljeće rata i slične stvari pa one stare teorije zavjere o bretton woodsu, bilderberškoj grupi i ostalima…zanimljivo i moguće al opet na kraju sam sebi kažem a lako sad iskonstruirat priču 50 godina poslije….al onda čitam neke druge teorije (austrijsku školu) i FED sutra povuče točno taj potez koji je naveden tamo….hmmmm, zamisliš se malo više.

da možda zamjeni za korean pa pomisli da su konkurentna [lol]

"Since I entered politics, I have chiefly had men’s views confided to me privately. Some of the biggest men in the U.S., in the field of commerce and manufacturing, are afraid of somebody, are afraid of something. They know that there is a power somewhere so organized, so subtle, so watchful, so interlocked, so complete, so pervasive, that they had better not speak above their breath when they speak in condemnation of it."

Woodrow Wilson, 28. predsjednik SAD

[thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Amerima se smanjuju minusi ,mogla bi doći malo optimistićna izviješća

Em ti analitičare i novinare
http://www.poslovni.hr/96065.aspx
Ostadosmo jedini u regiji i svijetu sa ovolikim minusom. Ameri već oko nule. Pa ti reci da se ne okreće.
Kaj je Anricom kriv kaj je optimista? Čemu ispoljavanje kompleksa na njemu davanjem loših ocjena?

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


prijelomna vijest:
Fed creates new money market funding facility to provide liquidity to money market investors.

[img]http://i41.servimg.com/u/f41/13/01/91/22/dollar10.jpg[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Cini mi se da pise "In debt we trust" na dolaru po novom…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kakav je ovo dan!
Ulje, zlato, kamate, indexi…..sve crveno?

Red October [img]http://i41.servimg.com/u/f41/13/01/91/22/biggri10.gif[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


"Since I entered politics, I have chiefly had men’s views confided to me privately. Some of the biggest men in the U.S., in the field of commerce and manufacturing, are afraid of somebody, are afraid of something. They know that there is a power somewhere so organized, so subtle, so watchful, so interlocked, so complete, so pervasive, that they had better not speak above their breath when they speak in condemnation of it."
Woodrow Wilson, 28. predsjednik SAD
[thumbsup]

"A great industrial nation is controlled by its system of credit. Our system of credit is privately concentrated. The growth of the nation, therefore, and all our activities are in the hands of a few men who, even if their action be honest and intended for the public interest, are necessarily concentrated upon the great undertakings in which their own money is involved and who necessarily, by very reason of their own limitations, chill and check and destroy genuine economic freedom."
Excerpt from 1912 campaign speech

"We have restricted credit, we have restricted opportunity, we have controlled development, and we have come to be one of the worst ruled, one of the most completely controlled and dominated, governments in the civilized world–no longer a government by free opinion, no longer a government by conviction and the vote of the majority, but a government by the opinion and the duress of small groups of dominant men." Excerpt frpm 1912 campaign speech

a ond aje godinu poslije stvorio FED, ne volim ga.

Ocito je bio u talu sa ovim zavjerenicima… [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Argentina… Penzije [bye]

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=adAhccpML_q8&refer=home

“Argentine Bonds, Stocks Plunge on Pension Takeover Speculation

By Drew Benson and Bill Faries

Oct. 21 (Bloomberg) — Argentine bonds plunged, sending benchmark dollar yields over 24 percent, and stocks sank to a four-year low on speculation the government will nationalize pension funds in a bid to attain financing and stave off a second default this decade.
…”

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



LIBOR i dalje u padu, sve vece povjerenje medju bankama [thumbsup]

U padu i Sava Terezino polje ! [thumbsup]
[/quote]

Može link? [lol]

SKYPE:.......................vonbraun75

@ kolega valentinovo

kako se usudjujete prozivati neke koji su prije dan dva na ovako niskim cijenama preporucivali kupnju??

Pa onda bi ovoga mauricija trebalo razapeti, procitajte kako je taj navlacio, govorio je da IPKK nikako nemže pasti ispod 1300 [shocked]
Današnja cijena je cca 400 kn

evo i kopije posta

20.06.07. | 10:05 |
IPKK (IPK KANDIT d.d. za proizvodnju bombona i čokolade)
mauricije |
korisnik od: 10.10.2006.

Kladim se da nema šansi da dotaknemo 1300 kuna.

Kupnja – IPKK-R-A
3 1.310,00
8 1.305,00
150 1.301,02
25 1.301,01
700 1.301,00

Prodaja – IPKK-R-A
32 1.315,00
80 1.318,00
56 1.319,00
2 1.319,97
7 1.319,98


ja sam vikao da je dno, nego nešto si utihnuo na ptkm?

Nisam mislio na tebe. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



ja sam vikao da je dno, nego nešto si utihnuo na ptkm?

Nisam mislio na tebe. [thumbsup]
[/quote]
[thumbsup]


@ kolega valentinovo

kako se usudjujete prozivati neke koji su prije dan dva na ovako niskim cijenama preporucivali kupnju??

A joj, pa većina postova i jesu čisto navlačenje. Ajde se pogledajte u ogledalo. Ovo je postao čisti drukerski forum. Ali ne zamjeram, svi smo više-manje u istim govnima, htjeli vi to priznati ili ne, te se ponašamo kao ranjene zvijeri. Problem je samo u tome kaj nitko ne piše o suštini problema koji nikako ne leži u kvaliteti pojedinih dionica. Kompletno stanje je zabrinjavajuće za male ulagaće, a nikakvi fundamenti i, ako baš hoćete, navlačenja, ne utječu na stanje vaših dionica. Ušli smo u ciklus koji se već povijesno ponavlja i iz kojeg će, ponavljam 100-ti put, BOGATI IZAĆI JOŠ BOGATIJI.


A joj, pa većina postova i jesu čisto navlačenje. Ajde se pogledajte u ogledalo. Ovo je postao čisti drukerski forum. Ali ne zamjeram, svi smo više-manje u istim govnima, htjeli vi to priznati ili ne, te se ponašamo kao ranjene zvijeri. Problem je samo u tome kaj nitko ne piše o suštini problema koji nikako ne leži u kvaliteti pojedinih dionica. Kompletno stanje je zabrinjavajuće za male ulagaće, a nikakvi fundamenti i, ako baš hoćete, navlačenja, ne utječu na stanje vaših dionica. Ušli smo u ciklus koji se već povijesno ponavlja i iz kojeg će, ponavljam 100-ti put, BOGATI IZAĆI JOŠ BOGATIJI.


Ništa čudnog, svi prate medije od HTVa, Businessa, Jutrarnjeg, VL do najmanjih i nitko od njih nije "ni pomislio" p(r)ozivati na fundamente ili ispitati zbog kojeg smo stvarno razloga baš toliko propali, a da nam ni približno nije krepalo niti jedno poduzeće izlistano na ZSE (I što će biti ako 20% tek krepa zbog ovoga)?
Birtićeva "priča" je ismijana, a on ukoren. Mjesecima se samo prodaje po bidu, a kupuje po asku jedna ili par dionica tek da se indeks popravi, nepravilnosti je bezbroj i nitko ne štiti zdravlje ulaganja i ne čudi me što su se ulagači okrenuli drugim vrstama ulaganja, moguće i susjednim burzama koje ipak rastu i nude kakav takav pozitivan izlaz.
Izgleda da su nam "slobodni" novinari odlučili biti bogatiji, a ne prebijeni. Sindrom se profesionalno uvukao u svaku tipkovnicu. Kakav nam je mentalitet i stav još smo i dobri …

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close