Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda da je GAME OVER.

Ja sam spremaza izlaz, krila podmazana.

Merkel spasila Hypo Real Estate s 50 milijardi eura

HYPO REAL ESTATE (HRE), druga po veličini hipotekarna banka u Njemačkoj, je u posljednji trenutak spašena od kolapsa zahvaljujući vladinoj intervenciji.

Kancelarka Angela Merkel i konzorcij vodećih njemačkih banaka se dogovorio kako će HRE dobiti financijsku injekciju u vrijednosti od 50 milijardi eura, te tako ostati likvidna.

To je 15 milijardi dolara više nego što je predviđao plan sanacije koji je odbačen sinoć, a čije je odbacivanje izazvalo špekulacije o neumitnom kolapsu Hypo Real Estatea koji je trebao uslijediti sljedećeg tjedna.

Merkel je nešto ranije izjavila da neće izjaviti "da problemi jedne financijske institucije postanu problemi cijelog sustava" te da će zato spasiti pokušati spasiti Hypo Real Estate.

Merkel je, inače, nešto ranije žestoko kritizirala irsku i grčku vladu zbog sličnih intervencija u svrhu očuvanja likvidnosti tamošnjih banaka. (index.hr)

Odlična vijest, njen efekt tek će početi djelovati na EU burze dok dospije do ušiju uspaničenih ulagača jer su ovi potopili EU indexe očekujući kolpas Hypo real estate.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Global Stocks, U.S. Index Futures Fall as Credit Crisis Widens
Oct. 6 (Bloomberg) — Stocks tumbled in Europe and Asia and U.S. index futures dropped as deteriorating credit markets forced new bailouts of Hypo Real Estate Holding AG and Fortis, while governments pledged to protect depositors. The euro slumped to a 13-month low, while Treasuries advanced.
Vaš link

ovih dana ne bi bio u koži ljudima koji su sasvim u dinicama..


@tuna

slažem se s tobom RB je faca i kada mi je još tamo prije skoro godinu i pol ukazao neke stvari…ja sam ga oponirao, ali već u idućih mjesec dva postajalo je jasno da je čovjek u pravu….kada su se počela ostvarivati prva njegova proročanstva i to s kirurškom preciznošću…nas nekoliko je ovdje reklo da je vrijeme za iskrcavanje…
i opet mi optimističniji smo ostali u HTu ili nekim drugim pickovima….a trebali smo slušati RB u potpunosti…prišparao bi nam 20-30%
RB je prava faca!!!! [thumbsup] [thumbsup]

@ valentine

to sam i ja napisao neki dan na liburniji….najveća krivica fondova leži u njihovom potpirivanju mahnitog rasta u 2007. godini….njihovo neodgovorno ponašanje pojačalo je udar sloma…ali za to ih nikada i nitko neće moći optužiti…a ove optužbe o namjernom rušenju tržišta su smiješne

Nije sve crveno!!!
Pronađite uljeza [lol]

Uff!

SPAS U ZADNJI ČAS
Njemačka vlada spasila Hypo RE s 50 milijardi eura
Autor/izvor: SEEbiz

http://www.seebiz.eu/hr/banke/njemacka-vlada-spasila-hypo-re-s-50-milijardi-eura,26831.html

FINANCIJSKA KRIZA
Slijedi (još jedan) val stečajeva američkih banaka
Autor/izvor: SEEbiz / AP
http://www.seebiz.eu/hr/banke/slijedi-(jos-jedan)-val-stecajeva-americkih-banaka,26837.html

Austrijanci u minusu 8%

E, to se zove škrgut [shocked]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

http://www.cnbc.com/id/27043866

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Oslo i Bec prvi presli ispod -7% [bye]


Austrijanci u minusu 8%

E, to se zove škrgut [shocked]

skoro +7 posto u petak, zapravo daje minus od 1%

svašta

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

100 + 7% = 107

107-7% = 99,51

99,51/100 = 0,0049,

realan pad Austrije 0,49%

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close