Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da meni adrs ima p/e 40 ja bih ga prodao po p/e 35 i čekao na p/e 15-18. Naravno ukoliko se ne radi o brzorastućoj firmi sa rastom 30% godišnje.
Nije lako odraditi Amerima korekciju u par dana, malo su se zagrijali, a gospodarstvo i dalje šiba.

A tek da mi je pvcm po p/e 20 to bi bilo ×7-8, uf. Što kažeš Serislave na to? Ja sam skroman i prihvatio bih i p/e 12.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Nazalost, ja nisam stručnjak za energiju, naftu, oružje, ni ostalo. Generalno, trenutno, osim percepcije i hype-a mislim da to sto se dogadja u Americi nije ništa novo sto već prije nismo vidjeli. Samo nismo to već dosta dugo vidjeli. A sad, da li je to indikacija nečeg velikog i neočekivanog ne znam. No, još uvijek se radi o žešćoj korekciji, a ne promjeni dugoročnog trenda na equity-u. Jednostavnom metodom palca, tržište bi trebalo pasti još ovoliko koliko je palo od najvišeg vrha da bi mogli govoriti o razlozima za promjenu dugoročnog trenda.

I najveći lom na burzi na 20godišnjem grafu je samo dobra korekcija odnosno prilika koju moraš dočekati spreman.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Investitore nisu oraspoložili ni pozitivni makroekonomski podaci poput onoga o najnižoj stopi nezaposlenosti u posljednjih 45 godinaPremda su ekonomski temelji američkog gospodarstva jaki, ulagači su zabrinuti da će niska nezaposlenost dovesti do rasta plaća i inflacije što će posljedično rezultirati bržim rastom kamatnih stopa.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/novi-potop-na-wall-streetu-ulagaci-sve-nervozniji-20180208

koji je ovo idiotizam – burze ima padau zato sto im dolje no ikada u povijesti. to je samo okazatelj koliko dobrodosao je ovaj pada. samo nek padnu još više, još barem ooliko, ukupno20 posto i onda smo taman, onda ce neke cijene imati neki smisao, ovako nema nijedna

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da se radi o nekoj recesiji ili problemu onda bi se taj pad na burzama prelio na valute i na zlato, a oni ne mogu bit mirniji nego sta jesu, sta je jos smjesnije zlato i pada zadnjih dana 🙂

Ignore : renči

igra hedge fondova jer su ih indexi isprasili zadnjih 5 godina


Maloprije sam pogledala graf za DJIA.
Prekrasno izgleda, bull , 400 dana u komadu, dok smo se mi u okruženju napokon gospodarskog rasta, natezali sa Agrokorom.
Mislim da ono kod njih nije samo korekcija, a što je, ne znaju ni oni. Tako pišu, da ne znaju.
Neki brinu, neki su optimistični.

A dobro znaju oni o čemu se radi.

Moje mišljenje.

Svi problemi koji su bili od zadnje krize ostali su i dalje.
Prošli put je bilo napumpavanje cijene nekretnina davanjem različitih kredita svima.
Znači nije sve raslo jer je trebalo rasti već su svi ljudi kupovali nekretnine da zarade, jer vidi vraga cijene stalno raste.goi
Nakon tog balona centralne banke su upucale ogromne količine novca da se gospodarstvo oporavi.
Ali gdje je taj novac išao?

Da pogodili ste. Umjesto da investiraju u gospodarstvo i nove tehnologije oni su kupovali dionice jer je zarada bila veća i brža na dionicama. Čini se logično.
I tako zadnjih tri godine ameri su stalno rasli. Nemojmo zaboraviti da su se “kauboji” iz Texasa ponovno počeli bogatiti iz nafte, ali ovaj put iz škriljevca.
Pogodili ste. Profit su negdje morali uložiti, jer im se zadnje dvije godine vađenje nafte nije isplatilo.
Ako to povežete da je i Barica iz GalvenSTONA donjeg uložila u dionice koji svaki dan rastu i samo rastu.

Kada Ameri nikad bolje ne stoje sa zaposlenošću jer su postali drugi proizvođač nafte u svijetu (istisnuli Saudijsku Arabiju) a najveći izvoznik LNG (plina) već jesu, a burza počne padati……………..

Pa naravno da im nije jasno zbog čega ih kite, pa unovčavaju što se unovčit može.

A pro o zlata.
Mislim da su kripto valute zamijenile zlato koliko god to trenutno smiješno izgledalo.

Lp.

ps. Čim ti svi analitičari govore da je s gospodarstvom sve u redu i ja bih se zabrinuo.

Nisu Ameri u problemima, mi smo.
S tim da nam nisu nikakav vanjskotrgovinski partner. 4 x puta vise izvozimo npr. u BiH i iz nje 50% vise uvozimo nego iz USA. Statistika. Ne laze.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

mislim da će to jako zabrinuti i hrvatske ulagaće i da će danas crobex pasti barem 2%

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

Nova katastrofa na Wall Streetu – Dow Jones potonuo 1032 boda

FOTO: Nova katastrofa na Wall Streetu – Dow Jones potonuo 1032 boda

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

pa gdje je ta panika, nije vrag da smo sve drhtavce otresli prosli put,
ajmo fondići možete vi bolje

Moglo bi se dogoditi da vani sve rokne 60-70%, udju u recesiju, uvedu novi jos jaci QE, vrate se na staze rasta, a mi jos uvijek u produljenom Lex Agrokoru. I Purko drzi prezentacije. A lopina pobija jamstva.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I azijske burze tonu….

Azijske burze prate pad Wall Streeta, ulagači traže sigurnija utočišta, tečaj dolara skliznuo

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

kolege,

DAX, njemačka burza jel, jutros u laganom rastu…..

kolege,

kriterij za biti ozbiljna i seriozna novina je ako već ne možeš prenijeti recentne informacije onda artikuliraš one negativne….ovako to je prilično neozbiljno

New Report

Close