ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Računao sam pojednostavljenu Intrinzičnu vrijednost našeg brodara,
pri tom sam koristio zadnje dostupne podatke na Poslovnom.

Ispalo 2616,85 nek se zna.

Formulu imate na http://themarketcycle.blogspot.com (Novi)




U zadnjih mjesec dana BDI je porastao preko 40% bio je ispod 1900 a sada je 2728, očito brodarima nisu "potonule sve ladje" i strpljivi će biti nagrađeni, naravno rast BDI-a i brodarskih dionica nije u direktnoj korelaciji, ali se indirektno prate.

ne bi baš rekao, kad je BDI padao dan za danom, cijene brodara gotovo da se nisu mijenjale, pa sad kad se malo oporavio ne vidim nikakvih razlog za njihov rast zato jer raste BDI… uostalom, i tako će BDI uskoro opet u crveno [bye]
[/quote]
Upravo sam to i ja rekao da BDI i cijene dionica nisu u direktnoj korelaciji, međutim ukoliko BDI ode na 4000 bodova ili padne ispod 1500 to će se osjetiti na cijeni brodarskih dionica. Što se tiće Vaše konstatacije da će BDI uskoro u crveno u to nisam siguran jer Kinez koji od kojih najviše ovisi kretanje vrijednosti BDI-a prognoziraju rast do Nove godine na 4000 bodova. Naravno nema više onako snažnog dnevnog utjecaja BDI na kretanje dionica kao što je bilo tijekom prvog dijela ove godine (neke kolege su i postale taj članak da sada ne tražim link).
[/quote]

Ove procjene Kineza su dosta konzervativne. Mislim da će se mnogi iznenaditi gdje će BDI završiti do kraja godine. Ja tipujem na 5300 do kraja godine. [bye]

5300 je možda malo previše, Prije nekoliko dana napravio sam Tehničnu analizu,
Prvi Targe je bio na 4500, Drugi 5000. Ipak nadajmo se da je tvoja procjena točnija.


5300 je možda malo previše, Prije nekoliko dana napravio sam Tehničnu analizu,
Prvi Targe je bio na 4500, Drugi 5000. Ipak nadajmo se da je tvoja procjena točnija.

Lijepo se slažu kockice, rastu tankerski indexi, raste BDI, svijet izlazi iz recesije…ULPL investira u brodove koji će raditi u postkrizno virijeme… Jedino što nam ide na živce je već viđena pojava na ovoj donici da cijena tavori mjesecima na istim razinama a onda u tjedan dana uzleti 100% (sjetite se kraja svibnja i početka lipnja od 500-1000)


A što misliš zašto nije prebacio na skrbnički. Upravo zato da bi sa prodajom 100 dionica štopao cijenu.
Možda on ima skrbnički na koji kupuje.

pa sto ne prebaci par iljada komadi na skrbnicki, kao dragutin sto je uradio, pa dejstvuje kako mu volja, bez da ga bilo tko gleda s rucicama u marmelada…
zapravo, htedoh da kazem kako je prosto neverovatno kako je taj momak vest u dionice… kako mnogo odlicno rukuje sa TA/BDI/KGB/shitz… neka govori tko sta hoce, ali igrao se covek na burzovno igraliste i pogodio vrh bas u ponedeljak [wink]
ako pratis sda, u slican nastup, ali sa vise dionice na raspolaganje, smo ga gledali i oko 15. septembra [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



5300 je možda malo previše, Prije nekoliko dana napravio sam Tehničnu analizu,
Prvi Targe je bio na 4500, Drugi 5000. Ipak nadajmo se da je tvoja procjena točnija.

Lijepo se slažu kockice, rastu tankerski indexi, raste BDI, svijet izlazi iz recesije…ULPL investira u brodove koji će raditi u postkrizno virijeme… Jedino što nam ide na živce je već viđena pojava na ovoj donici da cijena tavori mjesecima na istim razinama a onda u tjedan dana uzleti 100% (sjetite se kraja svibnja i početka lipnja od 500-1000)
[/quote]

Čuj glikos, svijet izlazi iz recesije, pa kakve to veze ima s nama, mi tonemo sve dublje.
Ne more nam onda ni crobex up, jel’ ?




5300 je možda malo previše, Prije nekoliko dana napravio sam Tehničnu analizu,
Prvi Targe je bio na 4500, Drugi 5000. Ipak nadajmo se da je tvoja procjena točnija.

Lijepo se slažu kockice, rastu tankerski indexi, raste BDI, svijet izlazi iz recesije…ULPL investira u brodove koji će raditi u postkrizno virijeme… Jedino što nam ide na živce je već viđena pojava na ovoj donici da cijena tavori mjesecima na istim razinama a onda u tjedan dana uzleti 100% (sjetite se kraja svibnja i početka lipnja od 500-1000)
[/quote]

Čuj glikos, svijet izlazi iz recesije, pa kakve to veze ima s nama, mi tonemo sve dublje.
Ne more nam onda ni crobex up, jel’ ?
[/quote]
[thumbsup]




5300 je možda malo previše, Prije nekoliko dana napravio sam Tehničnu analizu,
Prvi Targe je bio na 4500, Drugi 5000. Ipak nadajmo se da je tvoja procjena točnija.

Lijepo se slažu kockice, rastu tankerski indexi, raste BDI, svijet izlazi iz recesije…ULPL investira u brodove koji će raditi u postkrizno virijeme… Jedino što nam ide na živce je već viđena pojava na ovoj donici da cijena tavori mjesecima na istim razinama a onda u tjedan dana uzleti 100% (sjetite se kraja svibnja i početka lipnja od 500-1000)
[/quote]

Čuj glikos, svijet izlazi iz recesije, pa kakve to veze ima s nama, mi tonemo sve dublje.
Ne more nam onda ni crobex up, jel’ ?
[/quote]
Po čemu mi tonemo sve dublje?!? Zato što smo imali bolju turističku sezonu od očekivanja, zato što nam ni jedna banka nije doživila krah, raste štednjai i banke najavljuju smanjivanje kamatnih stopa na kredite, zato što nismo imali masovnih otpuštanja, zato što HR građevinci uzimaju kapitalne infrastrukturne poslove u regiji (recimo autocesta u CG, aerodrum u Donjecku).
Kod nas je osnovni problem u našim glavama, što sebe, svoju zemlju, ekonomiju i sve što je naše ne cjenimo a tuđe veličamo. Naravno postoje i problemi i nije sve sjajno, treba rješiti brojne gospodarske i političke probleme (koje imaju i svi drugi u svijetu), ali ova zemlja i ovaj narod idu dalje i svi imamo šanse za zaradu i u HR i na ZSE a ja očekujem da ću to uspjeti između ostalih uz pomoć ULPL u koju sam investiro i u koju vjerujem.

osim toga…brodari i nisu toliko "ovisni" o hrvatskom gospodarstvu…pa onda stvarno niti ne kužim to napadanje na kolegu glikosa…

DOKUP!

Ulpl baš nema neku direktnu povezanost s stanjem ekonomije u RH.
To je jedan od razloga zašto 70 posto portfelja ima u ULPL.

S druge strane vrijednos Crobex ima.
A dionice imaju tedenciju da koreliraju s tržištem.

Pavletiću listaj nas u Londri…





5300 je možda malo previše, Prije nekoliko dana napravio sam Tehničnu analizu,
Prvi Targe je bio na 4500, Drugi 5000. Ipak nadajmo se da je tvoja procjena točnija.

Lijepo se slažu kockice, rastu tankerski indexi, raste BDI, svijet izlazi iz recesije…ULPL investira u brodove koji će raditi u postkrizno virijeme… Jedino što nam ide na živce je već viđena pojava na ovoj donici da cijena tavori mjesecima na istim razinama a onda u tjedan dana uzleti 100% (sjetite se kraja svibnja i početka lipnja od 500-1000)
[/quote]

Čuj glikos, svijet izlazi iz recesije, pa kakve to veze ima s nama, mi tonemo sve dublje.
Ne more nam onda ni crobex up, jel’ ?
[/quote]
Po čemu mi tonemo sve dublje?!? Zato što smo imali bolju turističku sezonu od očekivanja, zato što nam ni jedna banka nije doživila krah, raste štednjai i banke najavljuju smanjivanje kamatnih stopa na kredite, zato što nismo imali masovnih otpuštanja, zato što HR građevinci uzimaju kapitalne infrastrukturne poslove u regiji (recimo autocesta u CG, aerodrum u Donjecku).
Kod nas je osnovni problem u našim glavama, što sebe, svoju zemlju, ekonomiju i sve što je naše ne cjenimo a tuđe veličamo. Naravno postoje i problemi i nije sve sjajno, treba rješiti brojne gospodarske i političke probleme (koje imaju i svi drugi u svijetu), ali ova zemlja i ovaj narod idu dalje i svi imamo šanse za zaradu i u HR i na ZSE a ja očekujem da ću to uspjeti između ostalih uz pomoć ULPL u koju sam investiro i u koju vjerujem.
[/quote]
E Glikos svaka ti dala. Ma kako da si mene pita za odgovor.
Nama Hrvatima je uvik draže Francusko go…o nego naša salata.

Korkyra

@glikos
1. turistička sezona je ipak podbacila financijski iako je povećan broj noćenja. Hoteli u minusu a privatni smještaj u plusu. Ukupno Ipak bolje od predsezonskih strahova.
2.Naše su banke već odavno doživljele krah u puno boljim uvjetima nego što je to danas. Prije će propast sve naše firme počevši od Peveca, Smsa, brodogradilišta, željezara i da ih ne nabrajam više, nego ove strane banke u hrv. One neće više ulagat u ništa da bi pomogle našem gospodarstvu iz kojeg su odnesli lijepe novce.
3. Da su građevinarci prije krenuli na vanjsko tržište a manje se oslanjali na državne investicije buđet bi danas bio bolji. No to građevinska mafija nije dozvoljavala, tu je ipak dublji problem.
4.Previše volim Hrvatsku da bi zažmirio na ove stvari i slažem se s tobom kad kažeš da se treba u glavi prešaltat.
Da je lako s tuđim mlatit i po principu dokle ide-ide, dovelo je do tog da ćeo sutra imati veliku nezaposlenost jer banke ne izdaju kredite a država nove projekte i nova jamstva, već ih zbog proračuna ukidaju, guverner je javno rekao da su rezerve na izdisaju pa sad valjda slijedi inflacija.
Realni sektor je u banani, a javni se neda iz svojih fotelja.
To što imaš podeblji portfelj ne znači da oko tebe ne vlada kriza. Da sutra burza krahira valjda bi se osvjestio.Želim ti svu sreću!

@alan-poh
Ne treba glikos odvjetnika, on je ipak ovisan o našem tržištu pa neka trpi kritike ko što ih trpe svi koji ovdje pišu. Konstruktivno, dakako!
Pitanje za tebe glasi gdje naši brodari rade brodove i kod kojih banaka uzimaju kredite i dobivaju jamstva? Odgovor ukalkuliraj u postotak odnosa ovisnosti o našem tržištu.


@korkyra

mislio sam da si pametniji

zaključak: nažalost, francusko "govno" jeftinije je od hrvatskog. Pametnom dosta!

New Report

Close