Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bilo bi dobro napisati sta se desava sa njihovim dugovima tj omjer odnosa dug/kapital.Inace kolega dindon jako ste ljepo to azurirali

ispricavam se ovo se odnosilo na gospodina matekarate

snupy
baš taj solaris je meni jedna od većih enigmi na zse. i ti svi koji ih nisu otplačivali (ljudi vjerovatno pojma nemaju o “skrivenoj” vrijednosti /niti većina nas to ne može do kraja prokljuviti/) + amortizacijske kombinacije… već nekoliko g ga promatram i nikako da se odlučim na kupnju upravo zbog navedenih razloga!
moram još malo pregledati fi, ali mislim da sam od ponedjeljka na bidu… stalno!

Dajte prosvjetlite i mene pa nevedite jedan pošteni razlog zašto bi netko kupio SLRS, a ne TUHO? Po čemu je to bolja investicija?

@one
Ulažem već dvije godine uglavnom na američkim burzama. Ako trebate preporuku za platformu/brokera može na pp…

dindon
stvar percepcije! u svakom slučaju, solaris nudi puno veći potencijal rasta od tuho koji jaši po svom vrhu! a već se duže vrijeme vrlo glasno šuška o prodaji slrs!

@dindon
A po čemu SLRS nije bolji od TUHO (osim likvidnosti dionice)?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

solaris je bolji ali mali problem je veliki usio Cerpovih dionica koje se dodjeljuju braniteljima a njima se zivo fucka za financijske rezultate

http://prntscr.com/pr9nbr po meni jako se bojim ovi jer sama dionica ima nisku likvdnost



Tuho ubaci

TUHO P/B 1.9..najskuplji

Pozdrav
[/quote]

Ma daj… ja mislim da nije. I da si ti skroz u krivu.

Kod Solarisa je problem većinski vlasnik (UGO). Kod TUHA nema nesigurnosti što se tiče vlasničke strukture. SLRS može biti dobra prilika zbog špekulacija o prodaji. Kod TUHO nema mjesta špekulaciji no ako se u narednih pet godina počinju ostvarivati (novi) planovi vodstva tvrtke to je itekako dobra prilika. Kolega dindon je ispravno postupio što je ovo zadržao u portfelju. Uglavnom TUHO nije za kratko ulet-izlet, ja sam unutra od 2006. i samo pojačavam poziciju. Veoma isplativo i bezbrižan san. SLRS sam među prvima kupovao po 100 kn ali sam kasnije prodao jer mi se neke stvari tamo nisu sviđale.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

TUHO je firma malih vlasnika, struktura na burzi je odlicna. Imaju cash-a kojih 100 mil e na banci i mogu dobrih 3-5 godina biti samo u hladnom pogonu ako se ista dogodi. ‘Problem’ jedini koji vidim je da nisu toliko propulzivni i regionalno su orijentirani ali na odlicnom trzistu koje i moze ocekivati daljni rast, dividendna dionica….
Iskreno se nadam nekom mega projektu uz dizanje razine vodstva novih snagama.
Skupa je dionica i najsigurnija koju imam, ali kad sam god u kešu, uletim…


solaris je bolji ali mali problem je veliki usio Cerpovih dionica koje se dodjeljuju braniteljima a njima se zivo fucka za financijske rezultate

Bez veze.
Pa to je prilika…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Koliko vidim, nitko u usporedbi ove 2 dionice nije naveo ni jedan valjan argument u korist TUHO.
(Usporedba dioničara tipa CERP je opasan, ili UGO je nesiguran ne uzimam za ozbiljno).
No, da me pogrešno ne shvatite, uopće ne mislim da je TUHO, loš. Dapače…
Ali mislim da SLRS ima puno veći potencijal.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Prednosti TUHO u odnosu na SLRS:

1. Vlasnička struktura (nema većinskog vlasnika, puno većih i manjih dioničara koji imaju isti interes i žive od dividende)
2. Isplata dividende svake godine, nekad je bilo i izvanrednih ili isplate tem. kapitala
3. Puno profitabilniji , EBITDA marža 45%, P/E 13
4. Više novaca na računu, manji dug

Inače, obje su podcijenjene na Ev/EBITDA 6,7 ali zbog svega navedenog mislim da TUHO ipak zavrijeđuje određenu premiju u odnosu na SLRS

New Report

Close