Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Turistički sektor – usporedba tvrtki, ulaganja, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kod Solarisa je problem većinski vlasnik (UGO). Kod TUHA nema nesigurnosti što se tiče vlasničke strukture. SLRS može biti dobra prilika zbog špekulacija o prodaji. Kod TUHO nema mjesta špekulaciji no ako se u narednih pet godina počinju ostvarivati (novi) planovi vodstva tvrtke to je itekako dobra prilika. Kolega dindon je ispravno postupio što je ovo zadržao u portfelju. Uglavnom TUHO nije za kratko ulet-izlet, ja sam unutra od 2006. i samo pojačavam poziciju. Veoma isplativo i bezbrižan san. SLRS sam među prvima kupovao po 100 kn ali sam kasnije prodao jer mi se neke stvari tamo nisu sviđale.

Koji novi planovi?



@one

Ulažem već dvije godine uglavnom na američkim burzama. Ako trebate preporuku za platformu/brokera može na pp…

Ne trebam preporuku za brokere.

Trebam preporuku za ulaganje. Može i preko bare.

Za turističke dionice sve veći problem je trošak osoblja. TUHO je tu najmanje izložen od svih.

farmanovca.com


Pregled sa 30.09, samo prihod i dobit. Ukratko skoro svima raste prihod i pala dobit. Pad prihoda imaju južnjaci: Htcp, Hzla, Hpdg, Htpk kao i Hjdr-gradski hoteli u Rijeci bez neke veće perspektive. Zvijezde-imaju rast dobiti i prihoda: Lrh, Himr, Olvd, Tuho, Slrs, Arnt, Mais i Hzvg.

Rivp rast prihoda 7,6%, pad dobiti 12,5%, 2,08 mlrd kn prihod, 483 mil kn dobit
Lrh rast prihoda 1%, rast dobiti 110%, 282 mil kn prihod, 44 mil kn dobit
Himr rast prihoda 44%, rast dobiti 27,5%, 245 mil kn prihod, 64 mil kn dobit
Olvd rast prihoda 6,5%, rast dobiti 54%, 68 mil kn prihod, 11 mil kn dobit
Htcp pad prihoda 8,8%, pad dobti 33%, 125 mil kn dobit, 26 mil kn dobit
Hpdg pad prihoda 7%, pad dobiti 26%, 71 mil kn prihod, 13 mil kn dobit
Sukc rast prihoda 1,4%, pad dobiti 18%, 417 mil kn prihod, 78 mil kn dobit
Hbrl rast prihoda 4%, pad dobiti 9,3%, 130 mil kn prihod, 23 mil kn dobit
Plch prihod isti, pad dobiti 39%, 23 mil kn prihod, 2,2 mil kn dobit
Hzla pad prihoda 5%, pad dobiti 7,5%, 121 mil kn prihod, 21 mil kn dobit
Hjdr pad prihoda 2%, pad dobiti 46%, 41,1 mil kn prihod, 5 mil kn dobit
Tuho rast prihoda 13%, rast dobiti 16%, 296 mil kn prihod, 114 mil kn dobit
Slrs rast prihoda 5,5%, rast dobiti 24%, 379 mil kn prihod, 50 mil kn dobit
Arnt 1,4% rast prihoda, 36% rast dobiti, 690 mil kn prihod, 188 mil kn dobit
Ilra 4% rast prihoda, 5% pad dobiti, prihod 149 mil kn, dobit 50 mil kn
Plag 2% rast prihoda, 5% pad dobiti, 1,07 mlrd kn prihod , 383 mil kn dobit
Mais 6,5% rast prihoda, 3,85 rast dobiti, prihod 1,24 mlrd kn, dobit 373 ml kn
Htpk 12% pad prihoda, 42% pad dobiti, prihog 65 mil kn, dobit 12,7 mil kn
Hzvg 27% rast prihoda, 88% rast dobiti, prihod 100 mil kn, dobit 32,7 mil kn
Htpo prihod isti, dobit 16% manja, prihod 21 mil kn, dobit 4,4 mil kn
Lrhc pad prihoda-kons 20%, pad dobiti 22%, prihod 167 mil kn, dobit 47 mil kn


ima li neki izračun za jdrn-crikvenica


Koji novi planovi?

Nakon što stupi na snagu Zakon o neprocijenjenom građevinskom zemljištu u turizmu desno od ceste koja vodi od glavnog ulaza u kompleks tamo gdje je ove godine dva puta u olujama teško stradala šuma – otvorit će se mogućnost proširenja kapaciteta čak za 1/3 postojećih. Dolazim tamo već 23 godine uzastopno na tjedan dana te mogu pratiti svojim očima napredak i razvoj tvrtke. Osim toga u neformalnom druženju sa osobljem i voditeljima pojedinih sektora štošta zanimljivog i korisnog se može saznati a da ne piše u službenom izvješću o poslovanju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

U pon izvještaj jdrn crikvenica

Objavljen jos u cetvrtak

https://zse.hr/userdocsimages/financ/JDRN-fin2019-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.seebiz.eu/nizi-pdv-podize-konkukrentnost-turistickog-sektora/ar-200254/
a recesije nema na vidiku ni u 2020

Hrvatsku čeka opaka borba: Na scenu se vraća snažan konkurent koji bi nam mogao pomrsiti račune

Napokon predstavljen Prijedloga zakona o neprocijenjenom građevinskom zemljištu.
Sad bi turisticke tvrtke trebale imat cisce i jasnije vlasnicke odnose nad zemljistem a time i jednostavnije investiranje.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/637185/povijesna-prekretnica-u-hrvatskom-turizmu–dalmacija-je-po-svim-bitnim-kriterijima-prestigla-istru-ugledni-hotelijeri-otkrivaju-kako-su-postigli-naizgled-nemoguce

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/rentabilnost-vodecih-turistickih-tvrtki-pala-preko-10-ugrozene-investicije-u-turizam/9727483/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Hrvatska ostaje bez investicije od 500 milijuna dolara


„Za nas, kao i za bilo koji investicijski fond iz Sjedinjenih Američkih Država, ovakvo ulaganje od gotovo 500 milijuna dolara, jednostavno bi predstavljalo prevelik rizik. Kada bi i da smo izgradili resort te da je u budućnosti došlo do poremećaja na Sredozemnom turističkom tržištu našli bismo se u financijskim problemima, a kako pravila natječaja ne dozvoljavaju prodaju nekretnina, ne bismo bili u mogućnosti održati stabilnost projekta. Također, općina nije bila u mogućnosti omogućiti bilo kakvo jamstvo za nas kao investitore. Iz mojeg iskustva, ovakve kapitalne investicije bilo gdje u svijetu moraju biti atraktivne za investitore. Nažalost, ovdje to nije bio slučaj.“, izjavio je Jeffory D. Blackard, predsjednik Uprave i direktor tvrtke Blackard Global.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/velika-pljuska-hrvatskom-turizmu-propao-americki-projekt-od-pola-milijarde-dolara-na-pasmanu-20191211

Hrvatska ostaje bez investicije od 500 milijuna dolara


„Za nas, kao i za bilo koji investicijski fond iz Sjedinjenih Američkih Država, ovakvo ulaganje od gotovo 500 milijuna dolara, jednostavno bi predstavljalo prevelik rizik. Kada bi i da smo izgradili resort te da je u budućnosti došlo do poremećaja na Sredozemnom turističkom tržištu našli bismo se u financijskim problemima, a kako pravila natječaja ne dozvoljavaju prodaju nekretnina, ne bismo bili u mogućnosti održati stabilnost projekta. Također, općina nije bila u mogućnosti omogućiti bilo kakvo jamstvo za nas kao investitore. Iz mojeg iskustva, ovakve kapitalne investicije bilo gdje u svijetu moraju biti atraktivne za investitore. Nažalost, ovdje to nije bio slučaj.“, izjavio je Jeffory D. Blackard, predsjednik Uprave i direktor tvrtke Blackard Global.


Sve je teže i teže nekome ozbiljnijem ulagati kod nas. Pogotovo na Jadranu. Tu treba imati čelične živce, dodatne troškove za mnoge domaće i raznorazne ostale te puuuno vremena jer se uza sve te dodatne troškove nikome nikuda ne žuri. Pa znaju kako se to radi. Suprotno, čak misle da će većim odugovlačenjem više dobiti. Pa se tako mnogo štošta izjalovi. A narod, kao narod, opet voli te iste. Šteta.

New Report

Close