TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da i sve su to učinili novcem firme. Ti dečki moraju biti ptocesuirani i nema druge istine.

STANJE U TRANADRIJI JE PRESLIKA U MALOM CIJELE SITUACIJE U DRŽAVI.NITKO ZA NIŠTE NE ODGOVARA, SVI ILI VEĆINA JE PODMIĆENA, NEKOLICINU POŠTENIH I MORALNIH LJUDI JE POTJERANO ILI PRISILJENO DA SAMI ODU.SASTANCI SINDIKATA SVE VIŠE UZALUD, SVE MANJE ŠANSE ZA PREŽIVLJAVANJE OBIČNIH MALIH LJUDI.ZASTRAŠIVANJA, PRIJETNJE SU NORMALNA POJAVA.
SAMO NE ZNAM DO KADA ĆE ZAPOSLENICI TRANSADRIE I ČLANOVI NJIHOVIH OBITELJI SVE TO TRPITI….

Koji bi gušt bio da nisi u pravu.

HHHHH

U "Transadriji" se u posljednje vrijeme okuplja interesantno društvo. Gosp.Igor Mišković "udarna pesnica" uprave poznati je riječki šaner. Uprava i N.O. nose Bossova odijela, a ni špicerice nisu za bacit.

Lako Pistoli i ostalim društvu nositi i Bossova odijela i špicrice, plaća se njima isplaćuje, a raja razmišlja kako skuhat ručak od ničega i sjetiti se neke nove isprike za dugove.Voze se službeni auti, a kad je rukovodstvo jako “nesretno” ode se i u Tarsu.
Normalno, ako se za to ima para, da za plaće nema.


U "Transadriji" se u posljednje vrijeme okuplja interesantno društvo. Gosp.Igor Mišković "udarna pesnica" uprave poznati je riječki šaner. Uprava i N.O. nose Bossova odijela, a ni špicerice nisu za bacit.

Pošto prodaje bossova odijela, a pošto špicerice?

…možda firma po tom Pistoli uskoro promijeni ime u Tranšaner d.o.o [cry]

U "Transadriji" se sprema velika čistka nepotrebnih i nepodobnih radnika. Navodno će preko 100 ljudi biti proglašeno viškom. Kriterij!? Samo jedan: ostaju oni koji puze pred upravom i kupljenim N.O..
Kako je tragično što o ljudskim sudbinama odlučuju pojedinci koji bi po svim kriterijima; pravnim, moralnim, morali odavno biti onkraj brave.Pa oni su svojim malverzacija uništili tvrtku, navalili na nju kredite koje ne može podnjeti, sasvim zanemarili poslovanje, a sad se igraju restrukturiranja. Što i sebe ne restrukturiraju. Koji klinac je "Transadria", nasljedna monarhija, feudalni leno kad jedan ključariček i jedan račić mogu raditi što i kako im padne napamet?


kolege,

ima i druga strana medalje !

prema pravomocnoj odluci hanfe obveza preuzimanja tnsa je 7901 kuna po dionici
prema opcem poreznom zakonu postoji mogucnost ugovora o ustupu potrazivanja kojeg porezna mora prihvatiti

znaci, ako dugujete drzavi novac putem ugovora o ustupu mozete tom odlukom hanfe podmiriti dug po cijeni od 7901 kuna po dionici


Kolega, je li vi to ozbiljno što se porezne uprave tiče?
Moja firma duguje državi, pa sam itekako zainteresiran za ovaj način kompenzacije.

Smanjit će se broj radnika. Za dioničare je to dobra stvar, za radnike nije. Ja sam dioničar.
Uprava je "lopovska". Ali "lopovi" su ujedno i vlasnici 40% Transadrie. Da li će "lopovi" dopustiti da im netko ukrade i obezvrijedi "ukradeno". Neće! Borit će se svim silama da prodaju svoje udjele ili cijelu firmu za što veći iznos. Nažalost istina je da sam kao dioničar osuđen da budem na strani "lopova", da bih spasio svoje pošteno zarađene dionice. Hm, hm još samo treba da napišem, ono što ne želim, a to je: "Želim sreću "lopovima" da bi mogli spasiti svojim "lopovlukom" nas "poštene" dioničare!" [lol]

s obzirom na odnos duga spram vrijednosti imovine, ne bi nas trebalo čuditi ako se i ovdje pokrene stečaj…

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Prvo neka naprave revalorizaciju cjelokupne imovine u RH, B i H, Sloveniji i Srbiji, po sadašnjim cijenama, a ne po onim iz 90-te godine. Onda pristajem i na stečaj. Ovo bi u tom slučaju bila velika "torta na kat", a nakon banaka, države i radnika, dioničarima bi ostalo cijelo "prizemlje". Trenutna cijena x 3, meni sasvim dovoljno!
Već sam pisao da pristajem na isplatu u m2 – poslovnim ili stambenim, ne igra ulogu.

Izvanbilančni zapisi sadrže stavke koje su vezane, ali nisu uključene u bilančne kategorije, i to:
– tuđa imovina dobivena na korištenje,
– dana jamstva, dana kreditna pisma i slično.
———————–
izvanbilančni zapisi transadrije na kraju trećeg kvartala 2010. godine iznose 459.064.561,00

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



kolege,

ima i druga strana medalje !

prema pravomocnoj odluci hanfe obveza preuzimanja tnsa je 7901 kuna po dionici
prema opcem poreznom zakonu postoji mogucnost ugovora o ustupu potrazivanja kojeg porezna mora prihvatiti

znaci, ako dugujete drzavi novac putem ugovora o ustupu mozete tom odlukom hanfe podmiriti dug po cijeni od 7901 kuna po dionici


Kolega, je li vi to ozbiljno što se porezne uprave tiče?
Moja firma duguje državi, pa sam itekako zainteresiran za ovaj način kompenzacije.
[/quote]

Situacija je nova i definirana novim zakonom o obveznim odnosima .
Porezna će pokušati to zaobiči, ali treba vam odvjetnik koji to neće dopustiti.
Neka se pozove na Ugovor o ustupu poraživanja, a ma koji je porezna obvezna pozitivno odgovoriti.
Rješenje Hanfe o Obvezi preuzimanja je pravomoćno i obvezujuće i za Poreznu, te kao takovo i sprovedivo.
Znači prvo bi trebalo utužiti obveznike preuzimanja odnosno otkupa dionica po 7.901,00 Kunu / dionica, te spor prepustiti ( kompenzirati ) prema Ugovoru o ustupu potraživanja Poreznoj upravi za vaš dug.
Nisu samo oni u pitanju , na isti način može se pokriti dug prema bankama.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close