TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Btw,
prije par mjeseci poslao sam mail audio-u (sad se drugačije zove-nije šija nego vrat)sa par pitanja u vezi tnsa.Mislite da su se udostojili odgovoriti.

Na ovu temu najviše bi mogao reći,[emo_plazi] npr.SLinić

Mogao bi, ali bi onda vjerojatno skočio sam sebi u usta



@bananarama

jel znaš kolku plaču imaju ti stečajni upravitelji meni se čini da je to jedan od boljih poslova u hrvatckoj


Veću su štetu napravili stečajni upravitelji od osnutka RH za njeno gospodarstvo do danas, nego sva ratna dejstva unazad 70 godina koja su se dešavala na našim prostorima.
Zapravo ne poznajem niti jednu firmu do dan danas koju je stečajni upravitelj "spasio". Nakon njihovog odlaska ostanu samo kosti, ma ni kosti, tragovi kostiju, sve "oglođu" kroz stečajni postupak i na kraju prodaju nekome za 1 kunu.
[/quote]

Pa i kuna bi bila ok, bar nešto .. Šta, kad se podijeli na nas par koji smo još ostali, svako će dobiti barem tri lipe . A s tri lipe kupiš desetinu Magme i kad krene gore zamijeniš za jedno Pounje. Pounje ode na pet kuna kad ga srede i nadju kupca, i s tom lovom kupiš jedan Dioki.
Zatim ga potopiš u idućem vlakiću na dvajs,
i mazneš šest Ingri, i još imaš za perec !
Šest Ingri kad naraste “nazad” na 12 (jbg, bila je 200) ,
iskrcaš za komad INDG, a Galla će to dić prije
ili poslije , a i da ne digne tužbom uzmeš
iznos iz javne ponude, koja nema zastaru u državi Hrvata, Gayeva i Srba.
E, kad naplatiš 1000 kuna iz cijele ove priče, to više nije
mala stvar jer možeš kupiti kao ja sada 30ak TOZ i čekat
preuzimanje. I brzo si na hiljadu eura.
A krenulo sve sa tri lipe.
Sa hiljadu eura dalje se stvarno može svašta …
Neki su ovdje natukli milione počevši sa takvim iznosom 😉

Halo, radnici TNSA u stečaju, jel dobijate barem plaće redovito. Ako ima netko od preostalih radnika ovdje bio bih mu zahvalan da se oglasi. Znam da vas je prije dvije godine ovdje bilo na “kile”. Gdje nestadošte?[emo_smijeh]

Evo jos jedan primjer kako zavrsavaju perjanice razvoja navodno jedne od razvijenijih zupanija ciji su kreatori i lokalni serifi danas glavni u drzavi i o njima ovisi kako ce nam bit…

Trgovački sud u Rijeci, po sucu Liljani Ugrin, kao stečajnom sucu, u postupku
provoñenja stečajnog postupka nad TRANSADRIA d.d. u stečaju Rijeka dana 6.
prosinca 2013. temeljem odredbe članka 164. Stečajnog zakona ( „Narodne novine“
broj 44/96, 29/99, 129/00, 123/03, 82/06, 116/10, 25/12 i 133/12, u daljnjem tekstu:
SZ ) donio je slijedeći
Z A K L J U Č A K
I. Prodaju se nekretnine stečajnog dužnika u Rijeci…
….Utvrñena vrijednost nekretnine iznosi 8.450.000,00 EUR-a u protuvrijednosti kuna prema srednjem tečaju HNB na dan prodaje….
2. Poseban dio, označen kako:
Poduložak 27 – 27. Etaža – Poslovni prostor 5 A – na I. katu, koji se sastoji od: prijemne kancelarije, laboratorija, 2 wc-a, kuhinje, hodnika, 4 kancelarije i 2 balkona, ukupne površine 129,96 m2; s 163/10000 suvlasničkog dijela na cijeloj nekretnini. Utvrñena vrijednost nekretnine iznosi 160.000,00 EUR-a u protuvrijednosti kuna prema srednjem tečaju HNB na dan prodaje.
Itd…itd..itd…
Nekretnine opisane pod točkom I. izreke ovog zaključka prodat će se na
usmenoj javnoj dražbi, a ročište za prodaju održat će se dana
16. siječnja 2014. godine u 11,00 sati.
u zgradi Trgovačkog suda u Rijeci, Zadarska 1 i 3, soba br. 11, prvi kat
Nekretnine se mogu razgledati uz prethodni dogovor sa stečajnim upraviteljem
tel. 051 213 494
http://sudovi.pravosudje.hr/tsri/

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Halo, radnici TNSA u stečaju, jel dobijate barem plaće redovito. Ako ima netko od preostalih radnika ovdje bio bih mu zahvalan da se oglasi. Znam da vas je prije dvije godine ovdje bilo na "kile". Gdje nestadošte?[emo_smijeh]

Da, dobivamo, samo ne kao prije nego skoro pa zadnji dan, 26. ili 27. u mj. Naravno bolje i tako nego nikako… valjda… meni se osobno od ove vrste kapitalizma kakav vlada kod nas sve poremetilo pa nisam više ništa sigurna. [emo_plazi]

Hvala svima koji se još uvijek tu jave ponekad na ovu temu, ipak se nešto korisno sazna. Čak više ovdje nego na nekim drugim mjestima gdje bi bilo logičnije.

Sretno svima, radnicima, dioničarima… a ne samo njima. [emo_cool]

Nedavno je još jedan “kontingent” transadrijinih ljudi otišlo na biro ili u…..Pa da li tko uopće radi i da li imaju što raditi? Redovito primaju plaću, ma od čega su je zaradili? Moguće da se danas uspije prodati ona glavna zgrada,pa će biti love…..

Pamti li netko ovu tvrtku i njeno poslovanje..?..Ode jos jedna od perjanica . Firma koja je bila pojam na medjunarodnom tzistu ali nema toga sto mi ne mozemo unistit.
R.I.P.

“Što se poslovanja Transadrije u stečaju tiče, Čupković ističe kako društvo posluje s dobiti, no dio planova nije se uspio realizirati, zbog čega slijedi gašenje poslovanja.
– U prvih devet mjeseci ostvarili smo dobit od 200 tisuća kuna. Plan je bio prebaciti poslovanje na tvrtku Transadria d.o.o., ali natječaji za obavljanje poslova na graničnim prijelazima na koje smo se odavno javili još nisu okončani, zbog žalbi i drugih formalnih razloga, što nas, zbog zakonskih rokova, dovodi u poziciju da ćemo do kraja godine morati prekinuti s obavljanjem djelatnosti. Tražimo rješenje za dio radnika (ostalo ih je 65, op.a.) koji bi nastavili raditi kod drugog poslodavca, ukoliko od Carinske uprave dobijemo odobrenje za prijenos poslova na graničnim prijelazima na strateškog partnera, rekao je Čupković. Nakon prestanka obavljanja djelatnosti stečaj Transadrie svest će se praktički isključivo na prodaju preostalih nekretnina, a računa da bi se time isplatili svi vjerovnici prvog višeg isplatnog reda, te dobar dio tražbina drugog isplatnog reda.””
http://novine.novilist.hr/default.asp?

WCI=Rubrike&WCU=285A28612863285928582863285A28582859285C286328962897289E28632863285F285A285B285B285E286028632863286328592863S

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Duga je to bila priča,prava “sapunica”, no one bar imaju sretan završetak, a u ovom slučaju, na kraju ostade samo mjehur od sapunice[emo_namigusa]

Transadria će ”izdahnuti” s krajem godine

Vecinski vlasnik duudi ili u ono vrijeme hfp…predsjednik fonda S.Linic…odluka da se ne dopusti preuzimanje tvrtke od strane malih duionicara sprecena sabotazom i prekidom struje u dvorani (stari isprobani trik i na skupstinama grada ili zupanije)..i danas tvrtka vise ne postoji…ali novac je ostao u djepovima odabranih…Halo pnuskok…uskok..i razne druge sluzbe…Koliko se drustvene ..drzavne imovine mora unistit da bi se nekoga pozvalo na krivicnu odgovornost zbog cinjenja ili ne cinjenja dijela koja su dovela da njenog unistavanja ?!>!

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/transadria-ce-izdahnuti-s-krajem-godine/78107/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ne znam dali Udruga malih dionicara jos djeluje .Vlasnik sam 27 dionica pa ako da I ako ima namjeru podizanja tuzbi moze racunat na moju podrsku I suradnju .

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Kraj-Transadrije-Stecajni-upravitelj-stavio-kljuc-u-bravu-ostali-samo-portiri-i-dio-administracije

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close