TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



A tati ništa,šipak za info?

Tata to si pretpostavljam ti jel?
Stotke dajem za komentare koje smatram vrijednima, no kad si vec toliko zeljan paznje, evo – hvala ti za link.
A clanak sam po sebi me bas i nije nesto intelektualno obogatio, ako hoces iskreno. [yawn]
[/quote]

Ja komentare ne djelim besplatno,znanje se plaća,zar ne?

obožavam strvine-posebno ovce

Muti se ovdje muti !
Osobno mi samo vrijeme održavanja skupštine dioničara za koje se uprava odlučila nije odgovaralo, pa nisam prisustvovao. Kao da su namjerno htjeli da se skupština održi "pro forme" radi pa su odredili utorak i to u podne. Tko još normalan održava skupštinu u po radnog dana i to u podne. Odmah mi je to mirisalo na "mutna posla". Na novoj skupštini dioničara ću zasigurno prisustvovati. Iako mi nije draga niti jedna od ponuđenih opcija ipak ću se radije prikloniti malim dioničarima.
Razlog broj jedan je taj što mi kao malom dioničaru (posjedujem 100 kom. TNSA) nikako ne odgovara postojeće stanje. Cijena koja je "zabetonirana" na oko 3000-3200 nikako mi ne odgovara. Čak bi mi više odgovaralo i da cijena padne jer sam "dugoročni" ulagač koji ima određena očekivanja u pogledu ove dionice, te bih po nižoj cijeni nadokupio. Ovo što trezor kao brani cijenu, odnosno kupuje oko 3000 za male dioničare je čisto iscrpljivanje. Pogotovo što te kupljene dionice kasnije prodaju nekim svojim "frendovima" po nepoznatoj cijeni, i tako malo po malo preuzimaju firmu.
Mali dioničari nemaju apsolutno ništa od toga što se trezor puni, pa se onda "preko noći" odjednom potajno isprazni. Bez jasne strategije i plana razvoja, poskrivećki ovdje se odvijaju "mutna posla".
Ako je stvarno istina da su ljudi iz uprave i NO videći da će izgubiti "fotelje" namjerno isključili struju i tako omeli rad skupštine, onda se ovdje nema više šta pričati. Molio bih nekoga iz udruge malih dioničara da me kontaktira na privat radi podrške na novoj skupštini. Pozdrav! [angry]

A koliko clanova broji ta udruga malih dionicara, i tko bi u ovoj dionici uopce bili veliki dionicari?

Nova skupština 29.10.2009. U koliko sati nećemo vam reći, a ako ne bude išlo sve po planu opet ćemo isključiti struju ili da se ne ponavljamo možemo imati dojavu da je podmetnuta bomba…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1UMcED3yPnW8Jc8h8SM4fw==.pdf

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

Ovaj puta je moguće da bude u ponoć, tako da ne znaš da li se poziv za novu skupštinu odnosi na četvrtak ili petak, a sve u cilju da dođe što manje malih. Probahatili su se, tako da si uzimaju za pravo da ni točno vrijeme održavanja nove skupštine više ne moraju navoditi. [angry]

Gomila pikzibnera. (I told you so.)
Ako je sad i HFP protiv njih, pitanje je vremena kad će pasti.
Ne bi me čudilo da na kraju sve završi sa nekim sudskim postupkom.

hehehe….mislim da će HZZO morati otvoriti novu rubriku bolesti : Galinecov sindrom !

definira se općom malaksalošću,probadajućim bolovima u kostima,čudnim oteklinama po tijelu,te najčešće sasvim simetričnim lomovima kostiju.Isto tako,nije rijetkost da oboljeli ima neki oblik šizofrenije,ili manijakalni osjećaj da ga se prati i slijedi,a pojačan je i strah od samoće i mraka.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

UDRUGA MALIH DIONIČARA TRANSADRIA D.D.

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST

Rijeka, 25.08.2009. godine

Danas je s početkom u 12:00 sati održana glavna skupština dioničkog društva Transadria. Poziv na glavnu skupštinu i dnevni red iste objavljeni su dana 20.07.2009. godine na web stranicama Zagrebačke burze i u Narodnim novinama 85/09.

Udruga malih dioničara (www.transadria.org) je nastavno svojim nastojanjima u prethodne dvije godine, na današnjoj skupštini istaknula relevantne protuprijedloge odluka i temeljem prava na obaviještenost dioničara postavila nekoliko pitanja upravi, na koja ponovno (kao i na prethodnoj skupštini) uprava nije dala odgovore. Podsjetimo, udruga malih dioničara već neko vrijeme upozorava dioničare i širu javnost na brojne nepravilnosti u poslovanju društva te štetne i protupropisne transakcije. Udruga djeluje s namjerom revitalizacije poslovanja i porasta vrijednosti i perspektive društva u najboljem interesu svih dioničara. Dosadašnje aktivnosti udruge, uključujući i obraćanja državanim institucijama (HANFA, HFP kao 28% dioničar) rezultirale su podrškom Hrvatskog fonda za privatizaciju, što je postalo evidentno na današnjoj skupštini, na kojoj je HFP svojim glasom podržao stavove udruge.

Tako pod točkama (5) i (6) dnevnog reda skupštine NIJE dana razrješnica Upravi društva, kao niti Nadzornom odboru, čime je skupština izglasala nepovjerenje prema sadašnjem managementu. Pod točkom (8) dnevnog reda jednoglasno je donesena odluka o prestanku mandata članova Nadzornog odbora zbog isteka vremena na koje su izabrani. Iako je i u dotadašnjem radu skupštine bilo određenih nepravilnosti (npr. suprotno zakonskim propisima, uprava nije dozvolila da nakon početka iste skupštini pristupi dioničar – član udruge malih dioničara), pravi nered je nastao tek pod točkom (9) dnevnog reda – izbor članova Nadzornog odbora.

Naime, pod tom je točkom stari Nadzorni odbor predložio svoj ponovni izbor, ali su dioničari istaknuli protuprijedlog kojim se za izbor u Nadzorni odbor predlažu predstavnici Udruge malih dioničara. Sukladno propisima, prvo se glasalo o tom protuprijedlogu. Kada su podignute ruke s glasačkim listićima «ZA» (uključujući HFP i brojne male dioničare), postalo je evidentno da protuprijedlog podržava većina dioničara i da skupština namjerava promijeniti sastav Nadzornog odbora. U tom je momentu po nalogu člana Uprave Mirana Ključaričeka njihov zaposlenik odšetao do ormarića za struju i isključio glavni prekidač, pa je u dvorani zavladao mrak. Bilo je sasvim jasno da je postojeći management shvatio da im je došao kraj te da će opstruirati nastavak skupštine pod bilo koju cijenu. Predsjedavajući skupštine Damir Račić (dosadašnji predsjednik Nadzornog odbora) je praveći se blesav počeo navoditi da je nestalo struje i da nema uvjeta za nastavak skupštine, iako se odvjetnik Saša Poldan (na strani malih dioničara) u međuvremenu probio do ormarića za struju i upalio svjetlo. Predsjednik uprave Marijan Ključariček je glasno psovao predstavnika Udruge malih dioničara, dok su neki njegovi pijuni izricali prijetnje prema dioničarima koji su glasali protiv njih, uključujući i predstavnicu HFP-a. Premda su svijetla već bila upaljena, kao i kompjutori u dvorani, predsjedavajući Damir Račić (koji je upravo pod tom točkom trebao biti smijenjen) je odbijao nastaviti skupštinu, unatoč inzistiranju brojnih dioničara. Ubrzo se on, kao i kompletan sastav smijenjenog Nadzornog odbora i Uprave povukao iz dvorane, popraćen javnim bilježnikom, čime je fizički onemogućen dovršetak skupštine.

Ovakvi postupci postojećeg managementa upravo dokazuju stavove udruge malih dioničara o nepropisnom poslovanju i općenitom postupanju u vlastitu korist, umjesto u najboljem interesu dioničara. Međutim, dioničari koji su na ovoj skupštini činili većinu i jasno izrazili svoje stavove ostaju uvjereni da će njihova nastojanja konačno uroditi plodom te da će uskoro biti smijenjen kompletan management Transadrije, kako bi to inače vrije

Ovakvi postupci postojećeg managementa upravo dokazuju stavove udruge malih dioničara o nepropisnom poslovanju i općenitom postupanju u vlastitu korist, umjesto u najboljem interesu dioničara. Međutim, dioničari koji su na ovoj skupštini činili većinu i jasno izrazili svoje stavove ostaju uvjereni da će njihova nastojanja konačno uroditi plodom te da će uskoro biti smijenjen kompletan management Transadrije, kako bi to inače vrijedno dioničko društvo konačno krenulo zdravim pravcem revitalizacije i razvoja poslovanja te ispunilo svoj puni poslovni i društveni potencijal.

Za sve daljnje informacije stojimo na raspolaganju.

UMDTransadria@gmail.com

Svi ste vi isti.Što zapravo vi želite konkretno poduzeti za korist mene malog dioničara. kakvu ću ja direktnu korist imati od vas. Sve sami kokošari. I jedni i drugi.


Svi ste vi isti.Što zapravo vi želite konkretno poduzeti za korist mene malog dioničara. kakvu ću ja direktnu korist imati od vas. Sve sami kokošari. I jedni i drugi.

Bas tako! [angry]


Svi ste vi isti.Što zapravo vi želite konkretno poduzeti za korist mene malog dioničara. kakvu ću ja direktnu korist imati od vas. Sve sami kokošari. I jedni i drugi.

Za pocetak mi ne gasimo struju i ne prijetimo ostalim dionicarima na skupstini , da si bio na skupstini i vidio na sta su sve spremni ne bi li zadrzali svoje fotelje sve bi ti bilo jasno.

Ciljevi udruge navedeni su na http://www.transadria.org/ciljevi.htm

New Report

Close