TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je, je, zna Zimzi, zato je i ostao zaglavljen u Kemoboji, VLencu, Pounje je ludilo, Vis isto, SLMK je mrak[thumbsup]



Sad ćemo je pričekat na 4.800 što je u skladu sa zadnjim rezultatima.
Asko:

Nikad, ali zapamti nikad neću kupiti niti jednu dionicu ove firme na izdisaju. A ti pitaj knjigovođu zašto.

U najmanju ruku, vrlo kontradiktorno. Nije li?

*** obrisano ***

p.s. čekamo rezultate rada tvrtke pa tako i Uprave i NO

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Gledam malo ovo izvješće NAVA BANKE , pa lijepo njima ide, krcati su love a i poduplali su ulaganje u vrijednosne papire u 2007-oj, ajde dečki kresnite malo po asku bolje vam je držat lovu u tnsa nego u raznim depozitima[wink]

Izašlo izvješće, rast dobiti. Nije loše [smiley]

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/TNSA-fin2007-1Y-NotREV-K-HR.xls

Sažetak iz izvješća:
Dobit Grupe za 2007.godinu prije poreza iznosi 26,1 mil.Kn. Obavezu poreza na dobit iskazuje samo matica i to u svoti od 894 tis.Kn. Dobit Grupe nakon poreza , a prije izbijanja manjinskog interesa za 2007.g. je 25,2 mil.Kn, a čine je dobiti matice od 6,9 mil. Kn, te dobit Trans.Ri od 18,4 mil Kn i dobit Transglob Ljubljana od 8 tis. Kn, dok Transmar Koper ostvaruje negat.fin.rezultat od 84 tis. Kn. Dobit Grupe za 2007.g. veća je za 5% od dobiti 2006.god.,koja je iznosila 23,8 mil. Kn. Manjinski interes, odnosno učešće ostalih udjelničara u dobiti ovisnog društva Trans.Ri d.o.o. Rijeka je 5,4 mil. Kn, pa neto-dobit Grupe po odbitku istoga iznosi 19,8 mil. Kn. Za zadnje tromj. 2007. g. Grupa iskazuje 21 mil.Kn dobiti nakon poreza.

Ignore: KressoM, delux


eh, da, da …. zimzi sve zna, on mi dođe nešto kao james bond. hail to zimzi!

ti si inace jako dugo na ovoj temi, pa pretpostavljam i jako dugo u ovoj dionici, pa mi je malo sumnjivo da me ti pitas kakve vijesti stizu. ne vjerujem da ne znas. vise mi se cini da se pravis da ne znas. ali ok.

sto se zimzija tice, on je samo napisao, ali u siframa. pa sad ako imamo na ovoj temi kojeg forumasa koji je bio vezista u vojsci on bi nam svima mogao odgonetnuti sta je mala sarah rekla.

Sto se tice izvjesca pogledajmo troskove:
Vrijednosno usklađenje i rezerviranja:
4q 2006.g.=1.835.000,00kn
4q 2007.g.=5.432.000,00kn
RAZLIKA: 3.597.000,00kn

Ostali troskovi:
4q 2006.g.=2.936.000,00kn
4q 2007.g.=10.093.000,00kn
RAZLIKA: 7.157.000,00kn

Dakle ove dvije stavke pod RASHODI odnjele su 10.754.000,00kn. Bravo za knjigovodu.

Idemo dalje:
2006.g. ”Dobit Grupe za 2006. prije izbijanja manjinskog interesa iznosi 24,3 mil Kn, a čine je dobit matice od 2,3 mil.Kn, dobit Trans.Ri od 23,4 mil Kn; gubitak Transglob Ljubljane od 1,05 mil Kn; te gubitak Transmar Koper 0,4 mil.Kn.

2007.g. ”Dobit Grupe nakon poreza , a prije izbijanja manjinskog interesa za 2007.g. je 25,2 mil.Kn, a čine je dobiti matice od 6,9 mil. Kn, te dobit Trans.Ri od 18,4 mil Kn i dobit Transglob Ljubljana od 8 tis. Kn, dok Transmar Koper ostvaruje negat.fin.rezultat od 84 tis. Kn.”

Dakle doveli su i Slovence u red. Jos nam samo Zimzijeve vijesti fale.

Zaboravio sam napisati. Sutra ocekujem da cijena padne. Nisam ironocan nego to ocekujem.


” *** obrisano ***p.s. čekamo rezultate rada tvrtke pa tako i Uprave i NO

*** obrisano *** Što se tiće rezultata, neznam koliko ti godina imaš, ali i malom djetetu bi trebalo biti jasno da se firma ne može restrukturirati za 6 mjeseci. Što se tiće povečanja troška osoblja, svi dobro znamo da su radnici primili jednu extra plaću i to pola u sječnju, pola u ožujku prošle godine. Tada je na čelu NO-a bio onaj koga bi ti sad volio nazad. *** obrisano ***

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

Vrijednosno usklađenje i rezerviranja:[/b]
4q 2006.g.=1.835.000,00kn
4q 2007.g.=5.432.000,00kn
RAZLIKA: 3.597.000,00kn

Ostali troskovi:
4q 2006.g.=2.936.000,00kn
4q 2007.g.=10.093.000,00kn
RAZLIKA: 7.157.000,00kn

Dakle ove dvije stavke pod RASHODI odnjele su 10.754.000,00kn. Bravo za knjigovodu.

Treba znati da je u 4q 2006 uletila lova od prodaje kvarner banke, pa bi u suprotnom rast dobiti bio višestruk.
No bez obzira na ove knjigovodstvene smicalice interesantno je usporedit dobit 4q sa nekim drugim dionicama

4q dobit TNSA 15. 633 mil

4q dobit JDGT 3.959 mil
4q dobit HDEL 2.574 mil
4q dobit INGR 17.889 mil

pa tako ispada da bi mnogi građevinski autoriteti (oppenheim, pilipović) mogli da se ugledaju u riječkog špeditera i dođu Ključu na instrukcije

[lol] [lol] [lol]

da li iz osnovne djelatnosti imamo gubitak od 15 milja kuna? ili griješim? da ne kopam sada koliko je ono plaketa i zlatnika ključariček podijelio na proljeće cca 7- 8 milja kuna?

tajkun ova povećanja su i meni zapela za oko. no ne mora značiti da su lažna. doduše nadam se da jesu, ali …. sumnjam.

s druge strane treba biti fer pa reći da ove godine nismo imali izvanredne rashode kao prošle, dakle matematički smo u plusu (ili minusu, ovisi kak se gleda) za 3 milje kuna u konačnom obračunu [undecid] pa bi dobit bila kao i lanjska ili možda i manja. istina – tada smo imali i 6 milja veće izvanredne prihode.

super je što imaju puno casha i što se smanjuje zaduženje. opadaju troškovi kamata, rastu rezervacije. smanjuje se broj zaposlenih (doduše zanemarivo, vjerojatno su to su oni umrli tijekom godine).

prihodi u inozemstvu opadaju otprilike koliko rastu u rh, tako da mi je slaba utjeha što su doveli u red slovence.

itd itd. ima tu još puno posla.

gdje se vodi trošak trezora?

P/E = 8,5
Ako uračunamo trezorske 8,2[shocked]

Nekak sam više očekivao. Gdje nestade 50 milja od Towera???
Možda bude opaka dividenda: Jel zna netko???

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


P/E = 8,5
Ako uračunamo trezorske 8,2[shocked]

i adrs je tu negdje. zašto tnsa pitanje je sad? jesi li gledao strukturu prihoda i rashoda od te dve firme?

ps. da ne bude zabune ja bih radije tnsa nego adrs koliko god to peri zvučilo nenormalno [proud].

Hvala moderatoru šta mi briše poruke.


Hugo G.: ” eh, da, da …. zimzi sve zna, on mi dođe nešto kao james bond. hail to zimzi! ” ti si inace jako dugo na ovoj temi, pa pretpostavljam i jako dugo u ovoj dionici, pa mi je malo sumnjivo da me ti pitas kakve vijesti stizu. ne vjerujem da ne znas. vise mi se cini da se pravis da ne znas. ali ok. sto se zimzija tice, on je samo napisao, ali u siframa. pa sad ako imamo na ovoj temi kojeg forumasa koji je bio vezista u vojsci on bi nam svima mogao odgonetnuti sta je mala sarah rekla. Sto se tice izvjesca pogledajmo troskove: Vrijednosno usklađenje i rezerviranja: 4q 2006.g.=1.835.000,00kn 4q 2007.g.=5.432.000,00kn RAZLIKA: 3.597.000,00kn Ostali troskovi: 4q 2006.g.=2.936.000,00kn 4q 2007.g.=10.093.000,00kn RAZLIKA: 7.157.000,00kn Dakle ove dvije stavke pod RASHODI odnjele su 10.754.000,00kn. Bravo za knjigovodu. Idemo dalje: 2006.g. ”Dobit Grupe za 2006. prije izbijanja manjinskog interesa iznosi 24,3 mil Kn, a čine je dobit matice od 2,3 mil.Kn, dobit Trans.Ri od 23,4 mil Kn; gubitak Transglob Ljubljane od 1,05 mil Kn; te gubitak Transmar Koper 0,4 mil.Kn. ” 2007.g. ”Dobit Grupe nakon poreza , a prije izbijanja manjinskog interesa za 2007.g. je 25,2 mil.Kn, a čine je dobiti matice od 6,9 mil. Kn, te dobit Trans.Ri od 18,4 mil Kn i dobit Transglob Ljubljana od 8 tis. Kn, dok Transmar Koper ostvaruje negat.fin.rezultat od 84 tis. Kn.” Dakle doveli su i Slovence u red. Jos nam samo Zimzijeve vijesti fale. Zaboravio sam napisati. Sutra ocekujem da cijena padne. Nisam ironocan nego to ocekujem.
[/b]
Pala bude ako gospodin Tomo tako odluči,jer još ima komada za rušiti.

New Report

Close