TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hm.. možda i je better than expected, ali ne znam zašto bi tu cijena dionice rasla… odnos prema malim dionicarima je godinama katastrofalan, bez naznaka promjene na bolje, dividende vjerojatno nece biti ili ce biti mizerna. tako da stvarno ne vidim razlog zasto bi netko kupio ovu dionicu kraj toliko drugih.
zao mi je ali to je moje misljenje. i nadam se da ga imam pravo izreci, da ove stranice ne sluze samo za hvalospjeve bez pokrica s jednin jedinim ciljem – nagovoriti citatelje da kupuju dionicu koju vi imate.

koliko god bogata bila oštra na jeziku, s ovim se jednostavno moram složiti. ovo je brutalno točno.

Aj da sažmemo:

1) Duboko sam uvjeren da pisanje po forumu nema efekta na cijenu TNPL, dakle koleginica laže kad piše da ja želim da netko od forumaša kupuje dionicu zbog mog pisanja, štoviše pisao sam vrlo malo zadnje vrijeme, TNPL će dignut cijenu netko veliki ako će dignut.

2) Od prepunog foruma drukanja koleginica napala mene koji sam samo napiso da me izvješće ugodno iznenadilo , dakle mora bit nešto osobno, iako ne vjerujem da se pozajemo

3) TNPL je znatno povećala flotu tokom ove krize, ako ponovo dođe do konjukture u brodarstvu firma će imati rekordne prinose i dionica će rasti.

4) Obzirom na sve faktore trenutno jako je teško davati predikcije što će biti s Tankerima, Bulkerima u idućem periodu – potrošnja nafte, oporavak ekomomije, utjecaj Japana i Libije, tempo priljeva novogradnji, koliko će jake biti zime itd itd -ali nesumljivo uvažena kolegica zna više pa će vam dati outlook za brodare.


OO pozdrav g. Styx, jel se trži šta, ili su pare na oročenju ?

Da, da, većina love na sigurnom. 5% je ipak 5% [wink]

Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 28, 2011 943.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 25, 2011 954.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 24, 2011 974.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 23, 2011 991.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 22, 2011 1019.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 21, 2011 1023.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 18, 2011 1018.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 17, 2011 1014.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 16, 2011 1013.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 15, 2011 1029.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 14, 2011 1030.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 11, 2011 1029.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 10, 2011 1029.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 09, 2011 1058.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 08, 2011 1065.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 07, 2011 1055.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 04, 2011 1049.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 03, 2011 1031.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 02, 2011 1000.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Mar 01, 2011 965.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Feb 28, 2011 919.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Feb 25, 2011 872.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Feb 24, 2011 818.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Feb 23, 2011 789.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Feb 22, 2011 768.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Feb 18, 2011 780.00

idući tjedan će bit bolje...

Ovdje i dalje je prisutna (ras)prodaja top 10 vlasnika.

2. PBZ D.D. 9.394 1,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -59

7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.553 0,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Dakle, već duže vrijeme(par godina) ovi krate poziciju, te vrše pritisak na prodaju čim se pojavi jača kupnja.
Raiffeisen invest skuplja ali ne mogu oni kupiti koliko ovi mogu prodati.
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 3.056 0,49 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.090 0,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Problem je bio jak prodavač Paktor d.o.o. i to je riješeno na način da su njihove dionice otkupljene u trezor koji je to dao zaslužnim(uprava) i 1/3 dionica vratio paktor d.o.o.(3.694 0,59 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA)!

p.s. zb invest i pbz invest su prodavači, izražen prodavač već duže vrijeme je zb invest( 7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.553 0,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA )!

Štednja je mudrost trošenja.

@ bogata

Čitajući Vaše postove podsjećate me na Ivanu Sedmu. Nisam siguran radi li se o istoj osobi, ali po razmišljanju i pisanju ste jako slične. Iako se često ne slažem s Vašim razmišljanjima rado čitam Vaše postove. Samo naprijed.


@ bogata

Čitajući Vaše postove podsjećate me na Ivanu Sedmu. Nisam siguran radi li se o istoj osobi, ali po razmišljanju i pisanju ste jako slične. Iako se često ne slažem s Vašim razmišljanjima rado čitam Vaše postove. Samo naprijed.

nisam ivana sedma, ali hvala na na usporedbi.
ne šišam toliko često i brutalno kao ona, iako je točno da se dobrim dijelom slažemo u razmišljanjima.
jedino što ne volim kod nje je da se često voli pridružiti sindikatu pa ne piše ono što misli, nego manipulira.
ona voli šišati, a ja volim razotkrivati lažne autoritete po forumu.
šteta da nemam više vremena za pisanje, jer posla bi imala preko glave.

Bogata, samo nastavi! Ako trebaš pomoć javi 🙂
I u meni se nekako citajuci ove stranice sve više javlja slična potreba. Jer stvarno su neki likovi postali vrlo iritantni, truju ovaj inače jako zanimljiv forum.
Problem je samo sto su vecinom "odmoderirani" pa pišu što hoće. A obzirom da očito imaju viška vremena to rade po cijele dane i sve poklapaju.

Malo je ovo off topic obzirom da se tiče i drugih tema, ali i nije skroz, jer se odnosi i na TNPL temu.

To je uglavnom ekipa koja je "uspjesna" jedino tu na forumu.
Na svim ostalim poljima totalno neuspješna (poslije par godina na forumu ipak zna se "who is who" i u privatnim zivotima)… Pa se valjda takvi imaju tu na forumu potrebu dokazivati i pametovati, jer ovaj medij im je jako pogodan za to. Imaju svoju publiku koja nije svjesna tko se krije iza nickova, pa pametuju, razgovaraju, hineći stručnost (tu i tamo upotrijebe ili prepišu neki stručan izraz), jer u stvarnim životima ih nitko ne shvaća ozbiljno.

Ufff.. baš sam imao potrebu iznijeti ovo, a bogata mi je samo dala povod…

I da ne završim u totalno negativnom tonu, ima tu i likova koji su stvarno iznimno stručni i uspješni, pravi stručnjaci. To se vidi iz njihovih postova, još ako se zna tko su i koliko su uspješni u privatnim i poslovnim životima, stvarno je užitak čitati njihova razmišljanja. Mogao bi navesti nekoliko takvih nickova, ali namjerno necu jer ako nemam pravo napisati i ove druge, onda neka sve bude kako je…

Zanimljiva je ova današnja transakcija sa VLEN-R-B. Pretpostavljam da je Tankerska otkupila 3,5% Viktora Lenca od skrbničkog SG-Splitske banke. Time će dići postotak vlasništva na cca 41%.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

@kerempuh,
zanimljivo jest ali ja tipujem na trezor. [lol]
Moja i tvoja pretpostavka ukoliko je bar jedna točna ide na ruku tankerskoj, vjerojatnost je velika da je od 2 scenarija nužno jedan istinit.

p.s.vidit ćemo, vrime će pokazati

Štednja je mudrost trošenja.

Dugi Otok 06.04.2011. Talinn UKC WS 127,5 – cca 43.000 USD/dan

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Kolega filip – istina ljudi me poznaju na forumu, nemam što skrivat. Umjesto da zahvalite kolegi leonticu koji je izgubio svoje vrijeme da nađe podatak i podijelio ga na forumu, pišete hvalospijeve gospođici koja ničim nije doprinijela do sada koliko ja vidim. Čekamo tu analizu GFI i outlook za brodare od gospođice, ili ste impresionirani njenom izjavom "izvješće je tak-tak"



@kerempuh
,
zanimljivo jest ali ja tipujem na trezor. [lol]
Moja i tvoja pretpostavka ukoliko je bar jedna točna ide na ruku tankerskoj, vjerojatnost je velika da je od 2 scenarija nužno jedan istinit.

p.s.vidit ćemo, vrime će pokazati


http://www.poslovni.hr/vijesti/viktor-lenac-podebljao-trezor-176266.aspx

Brodogradilište Viktor Lenac steklo je 487.415 vlastitih dionica koje čine 3,52 posto temeljnog kapitala, objavljeno je danas putem Zagrebačke burze.

Nakon navedenog stjecanja Viktor Lenac posjeduje ukupno 769.723 vlastitih dionica koje čine 5,56 posto temeljnog kapitala. Dionice su stečene po pojedinačnoj cijeni od 10 kuna, stoji u obavijesti.


@kerempuh
,
ipak je bio trezor. [wink]

Štednja je mudrost trošenja.

Gdje je bogata kolegica? Nedostaju mi njeni komentari. Vjerovatno je izašla iz TNPL, ali ne mogu je naći ni u drugim dionicama.

LP


Kolega filip – istina ljudi me poznaju na forumu, nemam što skrivat. Umjesto da zahvalite kolegi leonticu koji je izgubio svoje vrijeme da nađe podatak i podijelio ga na forumu, pišete hvalospijeve gospođici koja ničim nije doprinijela do sada koliko ja vidim. Čekamo tu analizu GFI i outlook za brodare od gospođice, ili ste impresionirani njenom izjavom "izvješće je tak-tak"

mora da se nismo razumjeli… u mom postu, bogatu sam podržao (i dalje je podržavam) samo vezano uz to što je iznijela neke stvari ne o dionici već o načinu na koji se ovdje iznose činjenice i tko ih iznosi, o lažnim autoritetima na forumu i tako… duboko sam uvjeren da je, osim pisanja konkretno o dionicama, i to jedna dimenzija pisanja koja može doprinijti kvaliteti foruma, da manje iskusni čitatelji ne budu u zabludi, već da lakše mogu prepoznati vrijedne postove od onih potpuno bezvrijednih koji su na razini uličnog laprdanja.

ne želim biti advokat gospođice bogate, i nisam impresioniran njezinom izjavom da je izvješće tak tak, ali kad ste već došli na tu temu – izjava da je "izvješće tak-tak" je jednako vrijedna vašoj izjavi da je "izvješće bolje od očekivanja". po meni je to isto.
a vezano uz analize, evo, baš sam malo pogledao jeste li vi koju vašu analizu dali (mislim na pravu analizu, valjda znamo što znači analiza), pa je baš i ne mogu pronaći.

inače, kad sam se već toliko raspisao, da se vratim na dionicu… i tu moram na vašu žalost reći da se slažem s bogatom. niti jeaje ne bih kupovao, čak niti da bitno padne, i to baš zbog razloga koji je bogata vrlo kratko i jasno navela odnos uprave prema malom dioničaru katastrofalan, dividenda mizerna ili nikakva. tu se slažem s bogatom 100%. uz to bih još dodao da niti struktura vlasništva ne obećava da bi u dogledno vrijeme mogla nastati velika potražnja za ovom dionicom… firma dobro radi i to stoji, ali ja zbog svega navedenog nikako ne mogu pronaći razlog zašto bih, kao mali dioničar kupio baš tu dionicu kraj toliko drugih. dividende nema ili je zanemariva, a ne vidim niti zašto bi joj rasla vrijednost.
naravno, moguće da će rasti i da ćete vi koji ste u njoj dobro proći, ali i za masu drugih dionica postoji ta mogućnost, uz, po meni, bitno veću vjerojatnost.

što se tiče ljudi koji troše svoje vrijeme i prenose relevantne vijesti i informacije – od mene [thumbsup]

by the way – ne piše se hvalospijevi nego hvalospjevi [proud]

New Report

Close