TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je odlično….

Trenutno najpodcijenjenija dionica na zse…

Imamo EPS preko 500 kn… [shocked] [shocked]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Osobna procijena prijedloga dividende…. 150 kn… [thumbsup]

pozdrav

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Ovo je odlično….

Trenutno najpodcijenjenija dionica na zse…

Imamo EPS preko 500 kn… [shocked] [shocked]


Sve super, ali nemojmo zaboraviti rad uprave i brigu za male dionicare.
I prosle godien je bila dobit pa su pola sebi podijelili a ostalo dionicarima..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Prošle godine je bilo 55 kuna na 100 miliona dobiti iz osnovnog poslovanja ( 100 je bilo od prodaje brodova).
Ove godine ima 320 miliona kuna dobiti iz osnovnog poslovanja.

2009 Flota je bogatija za 2 nova tankera – pa valjda će cijena bar malo reagirati.
Ili se ne možemo decouplirati ni od onih koji imaju milionske minuse u FI-ovima.

Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup]


Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup]

Evo komentara. Di je ententinitis s svojim komentarima da ide tnpl na 400 kn i da neće biti dobiti?

Jedan od najvećih jučerašnjih dobitnika svakako je bila Tankerska plovidba (ZSE:TNPL-R-A) koja je skokom od 12 posto stigla do 1415 kuna, najviše razine u mjesec i pol. Uz to, jučerašnji promet od 298 tisuća kuna najveći je u dva mjeseca što svjedoči o pojačanom interesu investitora prvenstveno zbog vrlo dobrih poslovnih rezultata objavljenih jučer, a koji su pokazali rast dobiti od 50 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ht-vraca-pozicije-prije-isplate-prvog-dijela-dividende,41610.html

stvarno su me iznenadili prihodi u q4… Mrzli, lopina jel znamo o čemu se radi?


stvarno su me iznenadili prihodi u q4… Mrzli, lopina jel znamo o čemu se radi?

Imali su dobre vozarine u 4 kv Sad su puno manje pa mi je nepoznanica 1kv

Ako su im bar dva – tri aframaxa ostala na spotu – u 12 mjesecu su zarađivali 100000 USD/DAY – istovremeno je nafta bila 30-40 USD, pa je cijena bunkera znatno pala – situacija koja generira maximalan profit.

No može biti i da su imali dobre TC-ove – imaju dva nova broda …..

…samo da nije frizirano… [wink]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…samo da nije frizirano… [wink]

Da da, i svi ostali tankeraši u svijetu su frizirali sjajne 4q , vozarine su transparentna stvar.

mislim ipak da je riječ o TCT-u jer Mrzli ti govoris o profitu, meni nisu jasni prihodi u situaciju malih spot vozarina


stvarno su me iznenadili prihodi u q4… Mrzli, lopina jel znamo o čemu se radi?

Svakako ugodno iznenađenje.
Mislio sam da bi 80 kn bilo super.Handy su na dugoročnim TCT ,pa je i taj segment rentabilan.
A i prvi kvartal je iza nas.Za ovu cijenu dostatna dobit je pozitivna nula,samo da nema gubitka.
A imamo i novi brod,ali i punu amortizaciju za njega.Tako su napravili sa Dugim otokom,pa će
tako i sa Olibom.I tu nebi trebalo očekivati dobit nego samo porast prometa.
Tećaj dolara nam ide u prilog.
Sve u svemu bolje od očekivanja.Najugodnije iznenađenje crobexa

apsolutno se slažem… nek neko proba samo izračunati povećanje dobiti bez prodaje brodava u 2008…. svakako najveće iznenađenje sto se 2008. tiče.

New Report

Close