TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jasno, bolje da ti ponude neku fer cijenu

Ali da nije baš sve tako crno, neki dan je upravo provomoćno potvrđeno rješenje TS u Splitu gdje je na zahtjev malih dioničara naknada uvećana za više od 100 %.

A za troškove odvjetnika ćemo lako. [wink]

Troškove odvjetnika i tako na kraju plati tko izgubi spor [wink]
A da do nekakve namjere istiskivanja ili izvršetnja i dođe za koju godinu, ovdje je AF fond unutra koji sigurno ne bi izašao iz ove fundamentalno debelo podcijenjene dionice za neku siću, tim više jer se zadnjih mjesec-dva lijepo nakupovao TNPL, a kad mu sjedne lova od INE očekujem i nastavak šopinga

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


…..
…..
Dakle uračunavajuči sve kataklizme zadnjih dana i od početka godine minimalna cijena TNPL bi
u ovom trenutku trebala biti:
7.100Xo,50 = 3.550

Do samo petnaest dana ranije ovo je bilo barem 30% povoljnije jer su svjetski brodari pali preko
30%,pa je ta minimalna cijena trebala biti minimalno 5.000 KN i više.

Naša pegula je da TNPL kotira na ovoj vukojebini od ZSE, da je izlistana na nekoj stranoj burzi, cijena bi bila kako navodiš. S druge strane, ne bismo je mogli ovih dana ovako jeftino dokupljivati [wink]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Zaprepaščujuće je da pričamo o nekoj fair cijeni od 3.550 kn,s obzirom na vrijednost flote.činjenica je
da je TNPL sa cijenom od 7.100 bila podcijenjena preko 30%,u odnosu prema sličnim brodarima
izlistanim na američkoj burzi.Diskont od 30% za dionice na banana burzama kao što je ZSE.To je onaj
dodatni diskont koji stranac traži.taj diskont je u ovoj cijeni od 3.550 već uračunat,što znaći da bi se
u bilo kojem trenutku mogao pojaviti ozbiljan kupac jer ovo je stvarno bagatela.

Da neće niže, ne bi dao ni nokat sa prsta.Naša burza i to može prirediti.

Svi dioničari u brodarima razmišljaju da je baš njihova dionica najpodcijenjenija.

Mcap 626.385 X 2051 =1.284.716 US$ 5,24 = 245 mil $
Donat 110 mil $ +O/lib i Dugo otok/ 160 mil $ = 270 mil $

Sve ostala materijalna imovina poklon tj lijepih 1.030.000 DWT

Recimo da je to ATPL i ULPL skupa,ali bez duga.
MCAP ATPL 2.288,645 ————djeljeno 626.385 = 3.654
MCAP ULPL 580.000————————————-1.056

Materijalna imovina iznad vlas.kapitala ili dug FI 1H 2008/ AOP oo2 minus AOP 102/

ATPL 891.840 djeljeno 626.385 = 1.424
ULPL 586.861 ————————–937

TNPL višak 19.473————————–31

S obzirom na ovu usporedbu TNPL u odnosu na ova dva brodara TNPL je pdcijenjena za
3.654+1.056+1.424+ 937+ 31=7.102

Dakle ovih 7.102 ostaje kao višak nakon kupnje ova tri broda,što praktično znaći da bi cijena
TNPL trebala biti preko 9.000 kn u usporedbi sa ATPL i ULPL,a sada je 2.084.
Ovo samo kao opomena vlasnicima da budu svjesni u kolikoj su opasnosti.
Ako smatate da treba biti ovako nisko i da je diskontirana preko 75%,samo zbog uprave debelo ste u krivu.Svi koji su svojim negativnim pisanjem potakli neke posjetitelje ovih stranica da ne kupe ovu dionicu možda će vas proklinjati,a vi biste mogli izgubiti dobar glas.
TNPL spletom okolnosti predstavlja vjerovatno najbolju kupnju na samo u Hrvatskoj,već možda i na
Balkanu.ONA je zicer ,a ne špekulacija.

Lopina, opet jedne te iste kvazi-analize po milijonti put i usporedbe sa ATPl i ULPL. Sorry stari, ja mislim da ti svakim danom sve više gubiš kompas. [bye]

Nije ti za zamjeriti, ali mislim da bi trebao stati malo na loptu. Ako ništa drugo, ono iz praznovjerja. Što ti više lupetaš o TNPL, to joj cijena više pada. Ali zaista. Od kad si ti poćeo slati te kvazi analize i to 3X na dan cijena je padala 3Xbrže i jače od svih tih drugoh "skupih i zaduženih" brodara. Hajde sad probaj suprotno. Probaj ne pisat ništa. Možda će ti se isplatiti. Bez zajebancije.I Kostolany kaže da praznovjerje treba primjenjivati [cool]

I'LL BE BACK



Mcap 626.385 X 2051 =1.284.716 US$ 5,24 = 245 mil $
Donat 110 mil $ +O/lib i Dugo otok/ 160 mil $ = 270 mil $

Sve ostala materijalna imovina poklon tj lijepih 1.030.000 DWT
…..

Ovaj dio posta sve govori. Tragikomična situacija. Samo 3 broda jednaka su tržišnoj kapitalizaciji cijele firme, sve ostalo dobiješ badava.
TNPL = dionica podcijenjena do bola. Možda i best buy u ovom trenutku na ZSE.


Lopina, opet jedne te iste kvazi-analize po milijonti put i usporedbe sa ATPl i ULPL. Sorry stari, ja mislim da ti svakim danom sve više gubiš kompas. [bye]

Nije ti za zamjeriti, ali mislim da bi trebao stati malo na loptu. Ako ništa drugo, ono iz praznovjerja. Što ti više lupetaš o TNPL, to joj cijena više pada. Ali zaista. Od kad si ti poćeo slati te kvazi analize i to 3X na dan cijena je padala 3Xbrže i jače od svih tih drugoh "skupih i zaduženih" brodara. Hajde sad probaj suprotno. Probaj ne pisat ništa. Možda će ti se isplatiti. Bez zajebancije.I Kostolany kaže da praznovjerje treba primjenjivati [cool]


Meni osobno si jako simpatičan i želim ti da puno zaradiš.Međutim,ne prihvačam ovako paušalne
komentare.Ja sam ovdje napisao dosta brojeva,složio i obradio na matematički logičan način.
Bilo bi daleko korisnije ukazati na greške u pristupu i ukazati da nije istina.A za mene je ovo
istina i ako za 2.051 kn imam pokriče u tri nova broda,a na poklon dobijem protuvrijednost
od ATPL i ULPL bez njihovih dugova,mislim da je to pametnije neko to kupovati i plačati i preuzimati
dugove.
Nemoj mi davati nadnaravne moći.
Ali pokušavam na razne načine privući pažnju i doći do
mozga potencijalnim ulagačima.
I zato ne zamjeri.Nažalost premalo prilika za usporedbu TNPLsa ostalim.Svjestam sam da čak i na ovim stranicama imamo investitore koji imaju i jednu i drugu dionicu.Tako da sam često na udaru.
Čak dobijam i žute kartone dioničara TNPL.Ali moj cilj je da i njih potaknem da prodaju ostalo
i kupe što više TNPL.
Međutim,svjestan sam da TNPL može i niže.Samo se postavlja pitanje kada dođemo do dna tko će se vratiti.TNPL sigurno hoće.

Kada kupuješ jednu dionicu razmišljaj kao da kupuješ cijelu firmu.


b]Ali moj cilj je da i njih potaknem da prodaju ostalo
i kupe što više TNPL.[/b]

Lopina, ma i ti si meni simpa. I previše čak. Ali cilj ti je opasan, i samim tim ne opravdava sredstva.

I'LL BE BACK

odustao ovaj od 100 komada na kupnji…..

Jeli ova zadnja transakcija zrela za poništenje ? Jedna dionica za blokadu , po 168 kuna manjoj cijeni od zadnje postignute.
Usput , ova cijena prošli put u 12.mj.2004.

Kupnje:
Cijena Količina
1.830,00 2
1.556,00 3
1.555,55 18
1.555,00 7
1.000,00 10
Prodaje:
Količina Cijena
4 1.930,00
7 1.949,99
4 1.994,99
10 1.996,00
18 1.997,00
16 1.998,00
23 2.000,00
5 2.049,00
19 2.090,00
10 2.095,00
sa 25 trgovanih dionica tnpl u blokadi.ovdde više nema nikakve obrane.netko je odlučio dionicu spustiti do 1000 kuna i nema druge.

često sam kritizirao pojedine članove (lopina, zmrklic) zato što su cijelo vrijeme, još tamo od 4000kn nagovarali (ili finije rečeno – sugerirali) na kupnju iako je bilo očito da cijena pada i da će još padati, bez obzira na fundamente koje kolega lopina copy-pasty više puta dnevno.

e, sad je došlo vrijeme da više neću kritizirati, sad se priključujem njihovom mišljenju.
tko sad kupi vrlo je mali rizik značajnijeg gubitka, a puno vjerojatnije je da će uskoro biti na dobitku.
ovo je samo moje mišljenje i nije nagovor na kupnju (ja ću kupiti [proud])

New Report

Close