TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


… Još sam tamo prije 2-3 tjedna kad se ovdje lamentirali o sqeez-outu napisao sam da ću se nekih stvari u ovoj dionici početi plašiti tek po ulasku RH u EU.

E da, tog vikenda TNPL je bila 3090, a ovog je 2448. Nije li squeeze out ipak nesto sto moremo uzesti ka moguc dogadjaj?

Ili, sto ima vecu vjerojatnost dogadjanja u naredne 2-3 godine: squeeze out TNPL ili ulazak Hrvatske u EU?

Do ulaska u EU kako sam već onda napisao sqeez-out se u ovoj dionici neću bojati.

Ako će mi isplatiti realnu knjigovodstvenu vrijednost uvećanu za očekivanu dobit, a što sada sukladno ZTD-u moraju, ja zadovoljan.

Po ulasku u EU otvar se jedna gadna mogućnost sqeez-out sukladno Zakona o preuzimanju dioničkih društava, ali o tome ću se brinuti tek po ulasku u EU.


Ponavljena laž je istina.
Sakai daje krive informacije,te bi bez reakcije to moglo postati i "istina".I zato mogu dati samo isti odgovor na isto pitanje ili provokaciju.
Ništa ne komentirate konkretno.Komentirajte brojevima!

Jebi ga… gubis zivce… sve sto si dosad napisao, sve te svoje manifeste sam razotkrio, jednostavnom matematikom i ne da mi se ponavljati. Samo bi dodao da ti stvarno mislis da su ljudi tako glupi pa da ce popusiti tvoje hibrid-gluposti?

Ne volim kada ljudi lazu, ja dajem krive informacije? Pa covjece ti si natrkeljao toliko laznih informacija i svaki put sam te razotkrio… zao mi je jedino onih ljudi koje si navlacio na 4000 jer su sada u teskim gubitcima. A izgleda da ce biti jos i vise…. [bye]

PS… cak si i ponovio ono sto sam ja prvi put citirao “Ponovi jednu laz 100 puta i ona ce postati istina”. Ej man, daj malo maste.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jos samo jedan zadnji post na ovoj temi. Pitanje je vise za Coda (a osim toga Lopina ne zna da je ziv, a kamoli nesto o tome), koji je ocito netko blizak upravi pa zna odgovor,

Je li istina da Dugi otok vozi za 38 K?
Je li istina da je breakeven izmedju 27-30 K?

Da vise svrsimo sa ‘krivim’ informacijama.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Sakai – sad napadajuci lopinu dajes neprovjerene informacije.
Kad bi bio Dugi otok na TC, onda tankerska ne plaća bunker, pa beakeven ne bi bio ni blizu te cifre, kolko ja znam.

Ja ne napadam nikoga, samo se branim od optužbi koje su na razini dječjeg vrtica.

Što se tice breakevena, evo vam jedna zgodna tabela, pa da svrsimo i s time. Vidjet ces da je breakeven (svjetski brodari) u rangu onih brojki koje sam ja spomenuo. (koliko je 30.750 umanjeno za 7.91%)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Ako će mi isplatiti realnu knjigovodstvenu vrijednost uvećanu za očekivanu dobit, a što sada sukladno ZTD-u moraju, ja zadovoljan.

Kolega,što vam znači realna knjigovodstvena vrijednost sukladno ZTD, a sve u odnosu na tromjesečnu prosječnu cijenu. I koja je to ovdje vrijednost (NAV ?)?

Evo vam jos jednom tablica, nakrcajte jedinicama, samo, kako ce to vama pomoci????

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Opet ti uključuješ gorivo [bye] koje plaća unajmitelj

Ne ukljucujem ga ja. A jos manje Drewry. Pise breakeven TC. Evo za jos jednu jedinicu da se ispuca i ona treca [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

teško je ovo gledati,probaću se maknuti od ekrana.


Evo vam jos jednom tablica, nakrcajte jedinicama, samo, kako ce to vama pomoci????


Evo za jos jednu jedinicu da se ispuca i ona treca [lol]

Štovani Sakai, nemate TNPL za razliku od nas koji imamo i gledamo kako bez razloga cijena dionice ove kvalitetne firme tone, pa što onda očekujete za svoje zlurado pisanje i komentiranje ove dionice? 100%? Bojim se da neće moći. Da pišete objektivno i bez zluradosti, sasvim sigurno ne biste dobivali ocjene kakve dobivate, a ovako…sve se vraća, sve se plaća. Ugodan dan.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Pises gluposti… ja samo ukazujem na neke netocnosti i bezrazlozna drukanja. To naravno nema veze sa fundamentalnom vrijednoscu TNPL koja je puno visa. Umjesto da budete zahvalni sto vam netko izbaci podatke (siguran sam da 90 % dionicara nije ni imalo pojma za novogradnje handye) kako bi mogli i vi imati koristi od toga, vi pricate bedastoce. Sto se tice zluradosti, to necu ni komentirati… kako bi ja okaratkerizirao vasa pisanja tipa "trezor ce sada dici cijenu dionice"?

Ovo sto se sada radi na ovoj dionici – ALI I NA DRUGIMA – jest jednostavno odvratno. Iz te se koze ne moze, bez obzira na cinjenjicu da je TNPL gledajuc po fundamentima vrlo jeftina. No dobro, evo i ja cu se kao Croman povuci jedno 17-ti put, jer vidim da vas fundamenti ne zanimaju. Iako vam oni idu na ruku, ali objektivnosti i ulaganja u znanja ne bi vam skodilo. Uistinu vam zelim dobit jer prostora za rast ima.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Danas sam ponovo usao u TNPL. Par mjeseci cekanja se jako isplatio: TNPL prodan na 4500kn, a sada ga kupujem na 2200kn.
Ovakav pad nisam ocekivao. Moja je projekcija bila cca 2500kn ( jos u ono vrijeme), strogo gledano preko TA.

Nadam se kako ce se dno uskoro ocrtati ( mislim da jos nije vrijeme , ali za polagano skupljanje dionica jest vrijeme) . IMO

Sretno nam svima!


Evo vam jos jednom tablica, nakrcajte jedinicama, samo, kako ce to vama pomoci????

Već od prije dva,tri mjeseca sam objašnjavao da se smjer promijenio i da TNPL iz kvartala u kvartal
može očekivati sve veću relativnu razliku dobiti/manji P/E/u odnosu na ATPL.Već u drugom kvartalu TNPL je imala manji P/E od ATPL iz osnovnog posla.Osnovni razlog je veća flota TNPL,a manji MCAP.
Treći kvartal je iza nas,a ovaj smjer će biti vidljiv i u FI 3Q 2008. TNPL će imati na ovim cijenama povoljniji P/E,ali nažalost taj smjer će biti još izraženiji u 4Q od mojih očekivanja zbog drastičnog pada BPSI,dok se BDTI izvrsno drži.
Bilo bi nekorektno reći da sam bolje predvidio razvoj situacije.Jednostavno imao sam samo
logičan pristup da novac zarađuje flota,a što je veća da može više zarađivati,a i mala zaduženost predstavlja bitnu prednost..Nažalost razlika u korist
TNPL će se i dalje povečavati,jer i TNPL tuću ovako niske vozarine u suhom segmentu u manjem dijelu flote,a ATPL nažalost u cijelosti. .Za sada taj
utjecaj niskih vozarina nije poguban,zbog dugoročnih ugovora,ali ako produži može biti loše za sve suhe.
Najgora moguća stvar je da se povučete iz komentara.Svaka diskusija koristi da se neke stvari rasčiste,ali komenar da je drukanje da se kupuje dionica po 4.000 ,ako smatram da vrijedi duplo više nije korektan.Tržište je često nelogično,ali to ne znači da netko nebi trebao ukazivati na te nelogičnosti.
Sa svojim informacijama ste vrlo korisni bez obzira da li nam idu u prilog ili ne i zato je svaki
komentar dobrodošao.

New Report

Close