TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

imam Viro pa znam kako je to kad igras prljavo samo sto su u Viru dvije odvojene glave pa je ok ali mislim da ce tisak ici Adrisu jer Todi trebaju pare a na Maistri vidimo kako to izgleda sa perspektive Adrisa i a im squze out nije stran neka sam imao Tisak i mislim sa obzirom na monopol i prihode pa cak i profit koji ce biti veci u buducnosti ovo dionica trenutno vrijedi bar puta dva na cijenu ali bojim se da je ovdje game over i da oni koji budu cekali nece nista postoci mogu samo izgubiti


imam Viro pa znam kako je to kad igras prljavo samo sto su u Viru dvije odvojene glave pa je ok ali mislim da ce tisak ici Adrisu jer Todi trebaju pare a na Maistri vidimo kako to izgleda sa perspektive Adrisa i a im squze out nije stran neka sam imao Tisak i mislim sa obzirom na monopol i prihode pa cak i profit koji ce biti veci u buducnosti ovo dionica trenutno vrijedi bar puta dva na cijenu ali bojim se da je ovdje game over i da oni koji budu cekali nece nista postoci mogu samo izgubiti

ma o čemu ti laprdaš molim te? za squeeze-out treba 95% dionica, a oni imaju niti 80%. neka im audio proda i par vas kojima treba za kruh – opet nije 95%. razbacujete se terminima a pojma nemate. osim toga, mene neće squeezati ispod realne cijene, a o tome odlučuje trgovački sud a ne oni. no, do toga neće doći, uvjeren sam jer im se sigurno ne hoda po sudovima.

...povijest se ponavlja...

osim toga, mene neće squeezati ispod realne cijene, a o tome odlučuje trgovački sud a ne oni. no, do toga neće doći, uvjeren sam jer im se sigurno ne hoda po sudovima.

U eventualnoj igri sa sudovima izmedju todex-a i malog dionicara… nadam se da shvacas da sigurno gubis i da sigurno nisi zasticen ni od hanfe ni od sudova… sigurno gubis 100%, vec vidjeno…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

trotter, prodaj i miran si


osim toga, mene neće squeezati ispod realne cijene, a o tome odlučuje trgovački sud a ne oni. no, do toga neće doći, uvjeren sam jer im se sigurno ne hoda po sudovima.

U eventualnoj igri sa sudovima izmedju todex-a i malog dionicara… nadam se da shvacas da sigurno gubis i da sigurno nisi zasticen ni od hanfe ni od sudova… sigurno gubis 100%, vec vidjeno…
[/quote]

bapske priče. znam barem 5 ljudi koji su tužili todex i dobili. ne vjeruj teorijama zavjere i medijima jer nećeš daleko dogurati. ja u pravnu državu nikada nisam posumnjao. osim toga, kako rekoh: neće do toga vjerojatno ni doći bez znatnog dizanja cijene. tko je htio dati ispod 22o mogao je odavno. mislim da će skupiti najviše 88-90%. najviše. dakle, prestanite teoretizirati.

...povijest se ponavlja...


mislim da će skupiti najviše 88-90%. najviše. dakle, prestanite teoretizirati.

ovo nije teoretiziranje?
[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


trotter, prodaj i miran si

Nisam miran…

To mi je debelo ispod ulaza…

Zasto ne poticati raspravu u svim smjerovima i cuti sto vise misljenja? S tim da ja nista kategoricki ne tvrdim… jer ne znam… I to priznam… Samo kako bi Del rekao teoretiziram… Zanimaju me mišljenja drugih i argmenti pa i teorija… tj. svi hipotetski scenariji…

NHF

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

evo mogućih scenarija:
1. zaheb nas malih : prikupljanje 95% i više, squeez out i isplata koliko oni požele jer mogu dići i spustiti cijenu kako žele – međutim, tu ostaje tužba za isplatu fer cijene dionice – obzirom je toda plaćao 450 kuna, i mi možemo toliko tražiti, a čak i više. neće mu biti u interesu vještačenje i slično jer će se otkriti koliko prikriva dobiti – po meni su šanse za ovo svega 10-15%

2. ništa se neće dogoditi : cilj ove ponude je da audio utrapi dionice, toda dobije paket ispod cijene, država legalno sve proda i nitko ne čeprka po knjigama više – svi sretni i zadovoljni, a oni puštaju dionicu da se sama korigira na gore ili dolje. u tom slučaju jači mali igrači cijenu mogu dići u nebo – šanse za ovaj scenarij 40-50%

3. prikupljanje ovih dionica uz dizanje cijene na malom prometu sa ciljem dizanja vrijednosti članice koncerna a time i samog koncerna (ono što sada rade sa dijamantom u srbiji), a radi pribavljanja novih kredita ili održavanja kreditne sposobnosti na istoj razini. cijena tada može i preko 1000 kuna – šanse također 40-50%

4. preuzimanje upravljanja od strane adris grupe, jedinstvena tvrtka tisak (uključivo i inovine), prodaja ostatka adrisu, izlazak iz koncerna, cijena može pasti, no teško ispod 150 kuna, po meni bi opet adris teško pribavio 95% dionica – šanse za ovo su 1-5%

5. izvolite sada vi kolege sa vašim scenarijima.

Po meni, neće ići niti u dizanje cijene, niti u rušenje nego ih baš briga. što će im 95% dionica kad i sa 50%+1 mogu raditi što god požele.
Delistirati dionicu ne mogu jer sudionici i članovi imaju pravo tražiti uvrštenje u MTP, dakle samo izvješća ne trebaju puštati, a to niti ne rade jer sva su frizirana kako im paše.
Squeez out nemoguć po meni jer prvih 10 ima jedva 90%, a tih 5% teško će skupiti ako cijenu ne dignu na barem 600-700 kuna, a upitno i tada jer je većina dionica trgovana od 800-1500 kuna 2006-07 godine.

Dakle, da čujemo realne scenarije kolege ulagači. Ako kažete squeez out – obrazložite interes posebno u svjetlu dizanja kredita i transparentnosti te otežanog pribavljanja novaca. tko bi se u to upuštao sa EBRDom u suvlasništvu, a i nije tu samo EBRD nego ih ima još puno koji ne vole javno isticati da su suvlasnici. Ako nešto makneš sa burze, kreditni rejting u svijetu jako ti pada. Zašto bi on to napravio?
Dakle, oni pravno nepotkovani molim da se ne javljaju . Osnove ZTD-a morate znati kod ove tematike.

...povijest se ponavlja...

Koliko plašljivaca..
Najvjerojatniji scenarij da će Todo i Adris nešto povećati svoje udjele i da se ništa na kraće staze promjeniti neće.. Gledajte na ovu ponudu kao da je neko stavio ogromni kupovni nalog na burzu na 215.. Recimo Bakić.. Kakve bi bile reakcije? Svi bi govorili da taj zna nešto više i da onda Tisak i vrijedi mnogo više, i onda bi ga preskakali i podigli cijenu. A ovako kad je u pitanju fantomsko preuzimanje odmah dolaze fatalistički panični komentari “ako ne prodamo kasnije više nećemo moći” [emo_ooooo]

Sjetite se koliko je bilo ponuda za preuzimanje nakon kojih je cijena značajno porasla.. Ja sam bio u dva slučaja mali dioničar kod KORF i VLHO. NA VLHO nas je većinski htio i delistirati pa opet se izdržalo i evo danas na VLHO nekih 3x veća cijena nego kad je delistiranje prijetilo. Ali uopće niti nevjerujem da bi si ADRIS koji je primjer odnosa prema malim dioničarima uopće išao blamirati sa nekakvim delistiranjima. Što se tiče spajanja sa INovinama, izgleda dosta logično, pitanje je samo hoće li se to smatrati pretjeranom koncentracijom pa da im regulator to ne dopusti zbog monopola?


evo mogućih scenarija:
1. zaheb nas malih : prikupljanje 95% i više, squeez out i isplata koliko oni požele jer mogu dići i spustiti cijenu kako žele – međutim, tu ostaje tužba za isplatu fer cijene dionice – obzirom je toda plaćao 450 kuna, i mi možemo toliko tražiti, a čak i više. neće mu biti u interesu vještačenje i slično jer će se otkriti koliko prikriva dobiti – po meni su šanse za ovo svega 10-15%

2. ništa se neće dogoditi : cilj ove ponude je da audio utrapi dionice, toda dobije paket ispod cijene, država legalno sve proda i nitko ne čeprka po knjigama više – svi sretni i zadovoljni, a oni puštaju dionicu da se sama korigira na gore ili dolje. u tom slučaju jači mali igrači cijenu mogu dići u nebo – šanse za ovaj scenarij 40-50%

3. prikupljanje ovih dionica uz dizanje cijene na malom prometu sa ciljem dizanja vrijednosti članice koncerna a time i samog koncerna (ono što sada rade sa dijamantom u srbiji), a radi pribavljanja novih kredita ili održavanja kreditne sposobnosti na istoj razini. cijena tada može i preko 1000 kuna – šanse također 40-50%

4. preuzimanje upravljanja od strane adris grupe, jedinstvena tvrtka tisak (uključivo i inovine), prodaja ostatka adrisu, izlazak iz koncerna, cijena može pasti, no teško ispod 150 kuna, po meni bi opet adris teško pribavio 95% dionica – šanse za ovo su 1-5%

5. izvolite sada vi kolege sa vašim scenarijima.

Po meni, neće ići niti u dizanje cijene, niti u rušenje nego ih baš briga. što će im 95% dionica kad i sa 50%+1 mogu raditi što god požele.
Delistirati dionicu ne mogu jer sudionici i članovi imaju pravo tražiti uvrštenje u MTP, dakle samo izvješća ne trebaju puštati, a to niti ne rade jer sva su frizirana kako im paše.
Squeez out nemoguć po meni jer prvih 10 ima jedva 90%, a tih 5% teško će skupiti ako cijenu ne dignu na barem 600-700 kuna, a upitno i tada jer je većina dionica trgovana od 800-1500 kuna 2006-07 godine.

Dakle, da čujemo realne scenarije kolege ulagači. Ako kažete squeez out – obrazložite interes posebno u svjetlu dizanja kredita i transparentnosti te otežanog pribavljanja novaca. tko bi se u to upuštao sa EBRDom u suvlasništvu, a i nije tu samo EBRD nego ih ima još puno koji ne vole javno isticati da su suvlasnici. Ako nešto makneš sa burze, kreditni rejting u svijetu jako ti pada. Zašto bi on to napravio?
Dakle, oni pravno nepotkovani molim da se ne javljaju . Osnove ZTD-a morate znati kod ove tematike.

Vrlo kvalitetan post, hvala. Ovak nesto sam prizeljkivao…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

po meni toda je ponudio preuzimanje

1. jer je morao po zakonu

2. jer je htio kupiti pšto se da po ovoj jeftinoći.

da je htio bez zakona, ponudio bi ozbiljnu cijenu, ne ovu. ovako ce odraditi sto mora, raširio čovjek mrežu, pa što uleti. neće puno, ali barem se ne mora mučiti skupljanjem na otv tržištu što kod ovakvog grobexa svaki malo jači volumen diže cijenu. ovdje cijena je zabetonirana.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Delboy, reci..Todorić ima svoje registrirane brokere ? / brokersko društvo, fond ili slično? /
Tj. Tko zastupa njega na ZSE burzi od velikih brokerskih društava..ili
drugih društava za ulaganja …?

MIslim, da je njima upitan. samo AUDIO…i da su cijelo vrijeme kupovali
Tisak, posredno, naravno…
Ako AUDIO proda svoj dio…izletit će s infom- točno koliko im treba za
95 %…
Ako AUDIO ne proda svoj dio, šutit će o tome, koliko su prikupili sa strane
i dalje……..i slagati drugu kombinaciju za monopol-……

Dodatna loša situacija , oko stvarnih potreba za novcem, opterećuje
ODLUKE o prodaji državnih udjela – više nego bi trebalo…..Zato,pričekajmo
da vidimo- kako će se postaviti društvo za upravljanje ..ili tko ono,
kupuje i prodaje ..kapitalni fond…? …nemam pojma

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Opet je prvi na asku H nalog.
A čini mi se da je na bidu sve veća “gužva”

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Delboy, reci..Todorić ima svoje registrirane brokere ? / brokersko društvo, fond ili slično? /
Tj. Tko zastupa njega na ZSE burzi od velikih brokerskih društava..ili
drugih društava za ulaganja …?

MIslim, da je njima upitan. samo AUDIO…i da su cijelo vrijeme kupovali
Tisak, posredno, naravno…
Ako AUDIO proda svoj dio…izletit će s infom- točno koliko im treba za
95 %…
Ako AUDIO ne proda svoj dio, šutit će o tome, koliko su prikupili sa strane
i dalje……..i slagati drugu kombinaciju za monopol-……

Dodatna loša situacija , oko stvarnih potreba za novcem, opterećuje
ODLUKE o prodaji državnih udjela – više nego bi trebalo…..Zato,pričekajmo
da vidimo- kako će se postaviti društvo za upravljanje ..ili tko ono,
kupuje i prodaje ..kapitalni fond…? …nemam pojma

ima on navodno pod kontrolom jednu brokersku kuću, no uz sve to teško će prikupiti 95%+1 dionicu. prvih 10 čini jedva 90%, a ostalih 5% raspršeno je tako široko da će morati ponuditi veću premiju. Oni žele monopol nad duhanom i tiskovinama, a to je monopol nad politikom posredno jer ti odlučuješ koje će se novine prodavati pod kojim uvjetima, a to se mora adekvatno nagraditi. da ponudi 1000 kuna, svi bi mu prodali, a to bi ga koštalo 10 milja više…zato smatram da ga sve to ne zanima nego je ovo samo zato da bi audio prodao svoj paket. a onda je sve dalje na nama malima. tada će vjerojatno jači od malih dići ili spustiti cijenu kako im paše.

...povijest se ponavlja...

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/267671/Spajanje-Tiska-i-iNovina-najtezi-je-ispit-za-Olgicu-Spevec.html
“Ipak, s obzirom na to da su Agrokor i Adris zajedno vlasnici 80 posto dionica, za uspjeh u borbi za apsolutno vlasništvo ključna će im biti odluka AUDIO-a. Pokušali smo doznati hoće li pristati na ponuđenu cijenu, no u državnoj agenciji nisu odgovorili na naš upit. Njihova odluka bit će poznata najkasnije za mjesec dana, koliko traje rok za prihvaćanje ponude.”

nećkaju se

“Poznavatelji tržišta kapitala tvrde da Agrokor, kao i još neke tvrtke, koristi nepovoljnu situaciju na Burzi te da su cijene dionica relativno podcijenjene.”

“Nova prodajna mreža koja bi nastala spajanjem Tiska i iNovina imala bi čak 1.650 kioska i donijela bi svojim vlasnicima, kako sami procjenjuju, uštede od 12 do 25 milijuna kuna godišnje optimiziranjem prodajne mreže, nabave i administracije.”

New Report

Close