TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na Glavnoj skupštini Tiska održanoj 23. travnja zaprimljena su “Pitanja dioničara za GS” koja su prilično zanimljiva – dokument je dostupan na web stranicama ZSE: http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/L0YC2jTlolRSSgxcewx8dg==.pdf

U obavijesti o odlukama Glavne skupštine (vidi dokument na web stranicama ZSE: http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/HbF9BgR0iBaBmgcqTqcoYw==.pdf) pod točkom 4 piše (citiram):

“Zaključeno je da će se Izdavatelj pisanim putem očitovati na postavljena pitanja dioničara u roku od 7 (slovima: sedam) dana računajući od dana održavanja današnje Glavne skupštine te će konkretni odgovori biti javno objavljeni kako bi cjelokupna investicijska javnost bila upoznata s istinama” (kraj citata)

Znači: rok za objavu odgovora je istekao prije nekoliko dana (plus-minus oko 1. svibnja), a odgovori na koje se obvezala glavna skupština Tiska još NISU dostupni javnosti.

Ima li netko informaciju o tome jesu li navedeni odgovori javno dostupni, kako kažu, “cjelokupnoj investicijskoj javnosti”, i – ako jesu – gdje se mogu preuzeti? Ja osobno, kao dio cjelokupne investicijske javnosti svakako bih volio biti, kako kažu “upoznat s istinama”.

Usput, koristim priliku upitati se koja je uloga HANFA-e osim “statiranja u kukuruzu” i “ne-talasanja” <-- za ovaj izraz ne postoji odgovarajući prijevod na hrvatski, ali vjerujem da me razumije onaj tko želi 😉

Zbog podizanja kaznene prijave (otuđivanje vlasništva manjinskih dioničara i sl.) htio bih biti što precizniji.
Koga je najtočnije adresirati kao krivca: Upravu, direktora ?
Tužiti ih kao službene osobe, tražiti jamstvo njihove osobne imovine za počinjenu štetu,.,..?
Pravno najbolje definicije kaznenog djela?
Postoji li neka inicijativa za skupno pisanje kaznene prijave i sl.?
Zahvaljujem!

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Pa zar će BAT samo tako ostati po strani i biti prevaren za svoju četvrtinu vlasništva?

Zar nitko nezna na koji bi način mogli mi dioničari Tiska zaštiti našu imovinu ?


Pa zar će BAT samo tako ostati po strani i biti prevaren za svoju četvrtinu vlasništva?

Isplaćeni su u cjelosti. IU zna koga isplatiti da ne bude tužbi.



Pa zar će BAT samo tako ostati po strani i biti prevaren za svoju četvrtinu vlasništva?

Isplaćeni su u cjelosti. IU zna koga isplatiti da ne bude tužbi.
[/quote]

Tko je isplacen u cijelosti? BAT?

Dug ili njihov kapital? U SKDD-u su još uvijek vlasnici….

Koliko znam samo je plaćen njihov dug, a za uzvrat je Tisak sudjelovao u roll-upu, ali i dalje ostaje zrcaljenje Tiska…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Pa zar će BAT samo tako ostati po strani i biti prevaren za svoju četvrtinu vlasništva?

Isplaćeni su u cjelosti. IU zna koga isplatiti da ne bude tužbi.
[/quote]
Bez ljutnje, ja ned znam što je IU.




Pa zar će BAT samo tako ostati po strani i biti prevaren za svoju četvrtinu vlasništva?

Isplaćeni su u cjelosti. IU zna koga isplatiti da ne bude tužbi.
[/quote]

Tko je isplacen u cijelosti? BAT?

Dug ili njihov kapital? U SKDD-u su još uvijek vlasnici….

Koliko znam samo je plaćen njihov dug, a za uzvrat je Tisak sudjelovao u roll-upu, ali i dalje ostaje zrcaljenje Tiska…
[/quote]
Negativan kapital od preko 300 mil kn=insolventnost=zrcaljenje=potpuni pušing manjinskih dioničara
Ipak nada umire posljednja jer BAT i Adrisa imaju dovoljno kešovine za preuzimanje,ali i u tom slućaju manjinskim manjincima ostaju mrvice.Moguće da Adris i BAT kupe ozrcaljeni tisak pa i na taj način
manjinski manjinci izgube sve.
I bez aktiviranja jamstava Tisak je insolventan,pa ni i u sudskom sporu šanse su minimalne da manjinci nešto dobiju.
Ipak Adris i BAT su toliko moćni da će se postići nekakav deal,ali ne u korist malih dioničara.
Ipak s obzirom na kolateral od 50% Jamnice Adris će biti velika kost za buduće zrcalne vlasnike
Agrokora i ozrcaljene kćerkice.

https://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pDKwdUvAEDXujqTaHehM7A==.pdf

Pozdrav svima ,
mogu li zamoliti info u kojoj je uopće fazi dionica Tiska ?
Dugo ne pratim burzu,pa nisam upućen .
Hvala

New Report

Close