THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mene bi bila sram pisati ovdje na tehnici, migra, ali eto slobodna smo zemlja.

stvarnost i valuewalk su te potukli do nogu, do nogu, apsolutno nijedna jedina stvar koju si naopisao o tehnici nije imalaveze ni sa zdravi razuom ni sa razvoje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Lijepo ste objasnili da očito vi zarađujete dan danas i na obveznicama SFRJ sa rokom dospjeća 1979. Fali nam takvih investitora. Znalaca fali….Koje sad to odjednom greške uprave ? Oni su se zbilja snašli, njihov rad je besprijekoran za njihove interese. Kakva je veza strpljenja i nestanka kompanije. Kockari i avanturisti opet nisu uspjeli.

ovaj migra je gori od remorkera – da nisu to isti likovi tj inkarnacije jednog te istog nekog ishlapjelog i pošandrcalog budiste otprije 2000 godina koji se spustio na zemlju da ubere kamate na obveznice dinastije tang

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ajme, čitam post ovog migre i jedva izdržim do rečenice da je thnk bila prilika života koja se ne dešava često. Tu sam stao, malo mi falilo da bježim povraćati na wc. Što reć, koju posluku porati, kome?
Sad će odmah krenuti protunapad o zavisti o propuštenim prilikama, razbacivanjem postotaka propuštene zarade, jedno te isto po stoti put.


Ajme, čitam post ovog migre i jedva izdržim do rečenice da je thnk bila prilika života koja se ne dešava često. Tu sam stao, malo mi falilo da bježim povraćati na wc. Što reć, koju posluku porati, kome?
Sad će odmah krenuti protunapad o zavisti o propuštenim prilikama, razbacivanjem postotaka propuštene zarade, jedno te isto po stoti put.

darac ovdje je dokumentirano kako od situacije gdje je sa 200 u manje od godinu dana thnk narasla na 900 ti povračaš od kukulekanja,zapomaganja,jecanja,punjenja rijeka SŽj
to ti je anualizirani prinos od 400% ali znašti to dobro.
jesi li ikad takav ostvario ili nedaj bože najavio,prognozirao.
dali si ikad na bilo kojoj temi bilo što prognozirao iz ove kategorija ostvarenih prinosa?
ako jesi napiši.
nakon toga bilo je još nekoliko rastova na thnk u kategoriji anualizirano 1000%(tisuću)
jasno da ti se na propušteno povraća jer si takav.
osobno nisam kapitalizirao ali sam sretan radi onih koji jesu.

inverstimire@

i tvoje punjenje rijeka SŽJ je ovdje dokumentirano u nekoliko navrata tako da nemam potrebe više od toga replicirati,ostalo si svojim nivom komunikacije sam rekao bolje nego bi ja mogao.
od nekog sa tvojim iskustvom očekivao sam više od traženja u drugima krivca za vlastito propuštanje.
neodraslo i nezrelo i ne vodi napretku,
možda griješim pa me demantiraš,navijam za tebe

barikb@
tvoje dokumentirano punjenjerijeka SŽJ je nenadmašno ovdje,znam zašto si tako uporan i nastavi zabavljaš me ali ne očekuj ti i tvoja ekipa da ću vam na svaki komentar i provokaciju odgovarati i ovdje zatrpavati temu nepotrebnim komentarima koji imaju za cilj prikazati mene kao što beznačajnu malenkost?
smješni ste i uzalud vam trud svirači jer sam ja sam sebe odavno proglasio beznačajnom malenkošću + 100x to ponovio,nije mi teško ne patim od komplxa jer imam prinose o kojima možete sanjati u zadnjih 9 godina,spisak je malo duži i više nego debelo pokriva gubitak ovdje.
sve dokumentirano i provjerljivo.
nervozan si u zadnjih dana jer se dokazuje da sam bio u pravu kada sam ti zahvaljivao na prodaji pvcm,kada si jedno pisao a drugo iza leđa ostalima radio,sve je tamo dokumentirano.
opet se pokazalo da se “dobro” dobrim vrati zar ne?
sudbina je htjela da sam i ja tvoje kupio,tko zna možda ćeš i ti od mene jednog dana:)
uživajte ekipo,život je kratak,brzo prođe.
nitko od nas neće odnjeti pare sa sobom na onaj svijet

p.s.
barikb početkom 2017 si pisao da je ledo best buy nisam pratio do koliko si spustio prosjek?
p.p.s
jedino gdje si pogodio je himr ali tamo si kupovao po 250%moje nabavne cijene
uskoro će i pvcm biti na 250% pa razmotri
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U Hrvatskoj se gradi značajan projekt; Pelješački most i okolica.

Da li netko ima informaciju koliko je Tehnika sklopila posla u tom dijelu.
I predlažem da se održi generalski zbor po pitanju ove dionice.
Izgleda da bi nekima trebalo oduzeti ne samo generalske činove, nego
bilo koje činove. Migra je pisao da je uprava konzervativna i dobra, ništa
manje ni kolega Posejdon ni hvalio upravu gorljivo hvaleći upravu da zna…i još puno toga.
Uvijek je stvar u upravi.

Zašto se ispaljivalo bez veze kada je bilo dovoljno pitati poslovođu bilo koje
građevinske kompanije kakvo je stanje, a kamoli više strukture, ako već ne
ide dobro čitanje financijskih izvještaja. I dalje se odobravaju komentari o zaradi
na Tehnici. Meni su mnogi komentari obrisani, koji govore o tome kako će vlasnici
dionica ovdje biti zavijeni u crno.

p.s. Migra ja sam Ledo prodao prije pada cijene. I Ledo je bio odlična kompanija
vrlo profitabilna i srušen je kao kolateralna žrtva međusobnih povezanih odnosa.
Vidite da ne kmečim oko grupe Borg i slično. Mislim da su najviše nezadovoljni
oni koji su poslije kupovali Ledo po parsto kuna misleći kako će špekulantski
zaraditi puno. U tom času ne bih kupio Ledo ni po 1 kn, jer imam ulagačke principe.
Ne kupujem ništa što nema veliku vrijednost kao osiguranje.

Evo ja ne tražim visok čin, ali što se tiče Tehnike sam barem pukovnik, pa bio molio
migru da me tako oslovljava ubuduće, ako se slaže naravno. Kad narastem nadam
se da ću jednog dana u generalski zbor.

Izgleda da bi nekima trebalo oduzeti ne samo generalske činove, nego
bilo koje činove. Migra je pisao…

…Evo ja ne tražim visok čin, ali što se tiče Tehnike sam barem pukovnik, pa bio molio
migru da me tako oslovljava ubuduće, ako se slaže naravno. Kad narastem nadam
se da ću jednog dana u generalski zbor.


Poštovani pukovniče bariče
1.pisao sam da na 200 (2016)bi bilo mudro eventualno razmotriti. i dali je rast sa 200 na 900 u <1g opravdao po vašim kriterijima?imate se sa boljim očekivanjima ili ostvarenim prinosima za pohvaliti?
i još nekoliko sličnih anualiziranih prinosa iz kagerije tisuću poslije toga koje ste propustili po vl izboru?
vjerujem da boli a ponekad sam dojma da vas boli više nego mene moje propuštanje ovdje:)
dali to ima kakve veze sa vašim podsvjesnim očekivanjima ili jednostavno onako...

2.nemojte sada vi ko naš proslavljeni general,vojničina kako sebe doživljava koji se rasplače nad maketom aviona i oda se da je na vi sa disciplinom,samokontrolom,emocijama,....
kojeg sam iznimno cijenio dok nije krenuo iz vojske u političke vode.
to su dvije potpune suprotnosti i malo je tko kapacitet da to pomiri.
nije još vrijeme za dijeljenje činova ovdje jer bitka nije gotova.
bilo bi to neozbiljno ako se mene pita jer u zadnjih nekoliko godina bilo je značajnih promjena u ovoj bitci.
vrijeme će presuditi pa ćemo rezimirati i podijeliti činove po zaslugama.
do sada su neki "pukovnici" propustili velike stvari pa...
prati se ,neka neka jer svaka škola je zalog budućnosti i boljeg rezultata.
p.s.
spreman sam na sve scenarije,da ih podnesem muški u skladu sa vl izborom
volio bi da ima manje onih koji nisu ali nismo ovdje da nam se ispunjavaju želje zar ne?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Tehnika je propala odavno,da danas nekima nisu isplacene place jedan od primjera…
Zagreb je zaselak u selu zvana Hrvatska.
Ne moguce je da nitko nema nekoga u ovoj famoznoj firmi.Isto tako vrijedi i za ostale perjanice ne samo gradevinsko nego i ostalog sektora.
Dovoljan je samo kratki razgovor za sadasnjim/bivsim zaposlenicima i sve je jasno kao dan.
Bili willi vidjeli

August, treba znati baratati tipkovnicom, plaće kasne već nekoliko mjeseci ali se isplaćuju a izgleda da se sprema promjena vlasničke strukture.

Da li netko zna, da li čovjek ili softver stoji iza ovih dionica koje se nude?
Pitam, jer svatko ko pogleda promjenu strukture dioničara, vidi da je BH/Kinez naumio nešto i toliko je predvidiv u kupnji da je gotovo sigurno da će ih i dalje kupovati. Gomila ih svaki i svaki i svaki mjesec. Naravno, ništa nije sigurno, ali kada je dovoljno? On jednostavno ne staje!
Ja kao čovjek, a ne softver, jedino mogu zaključiti: OK, ne znam koji ti je plan, ali vidim da ti stvarno treba to što ja imam. Ako je tako, ja sam pokvaren i prljav i nedam ti. A ti, ako ti je bilo svejedno daješ li 30, 50, 100, 150, onda ćeš davati i 1500, 5000, 10000 jer nećeš imati gdje kupiti? Količina je konačna.
Znači, svaki normalan diler droge bi povukao sa prodaje dionice bar na pola godine.
U čemu je ovdje fora? Zašto postoji prodaja?


Da li netko zna, da li čovjek ili softver stoji iza ovih dionica koje se nude?
Pitam, jer svatko ko pogleda promjenu strukture dioničara, vidi da je BH/Kinez naumio nešto i toliko je predvidiv u kupnji da je gotovo sigurno da će ih i dalje kupovati. Gomila ih svaki i svaki i svaki mjesec. Naravno, ništa nije sigurno, ali kada je dovoljno? On jednostavno ne staje!
Ja kao čovjek, a ne softver, jedino mogu zaključiti: OK, ne znam koji ti je plan, ali vidim da ti stvarno treba to što ja imam. Ako je tako, ja sam pokvaren i prljav i nedam ti. A ti, ako ti je bilo svejedno daješ li 30, 50, 100, 150, onda ćeš davati i 1500, 5000, 10000 jer nećeš imati gdje kupiti? Količina je konačna.
Znači, svaki normalan diler droge bi povukao sa prodaje dionice bar na pola godine.
U čemu je ovdje fora? Zašto postoji prodaja?

sve si krivo postavio…najprije to što vidiš kineze da ulaze u ovu firmu, a onda u maštanjima da će ti netko dati velike novce na dionicu firme koja je u PSN….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Količina je konačna.

ne, nije. kad ovdje dođe novi vlasnik (ako ne završi u stečaju), prvo što će napraviti je da sva svoja potraživanja i sav novac koji uloži u firmu pretvori u nove dionice, onda će provesti spajanja dionica kao kod petrokemije 5 za 1 novu dionicu pa to ponoviti još jednom i onda ćeš vidjeti koliko je količina dionica “konačna”


sve si krivo postavio…najprije to što vidiš kineze

Postavio sam “BH/Kinezi”, jer za BH znamo sigurno, prema pisanju po forumu, ne zna se tko je iza njega pa možda jesu, možda nisu. Slažem se da oznaka “/” možda nije najjasnije otkrila što sam pod njom mislio, ispričavam se. No ako vi ZNATE da Kinezi NISU ti koji ulaze, onda vi imate povlaštenu informaciju. Svaka čast.


ne, nije. kad ovdje dođe novi vlasnik (ako ne završi u stečaju), prvo što će napraviti je da sva svoja potraživanja i sav novac koji uloži u firmu pretvori u nove dionice, onda će provesti spajanja dionica kao kod petrokemije 5 za 1 novu dionicu pa to ponoviti još jednom i onda ćeš vidjeti koliko je količina dionica "konačna"

Onda opet nešto kivo vidim, jer ja iz ove poruke vidim još jedan razlog da ne prodajem.

Tehnika je gotova što se mene tiče, ne dovodim u sumnju njen pad, od nje više nema ništa. Nego neovisno o tome, moje pitanje je bilo na tragu propitivanja suštine ekonomije. A suština je: ako postoji potražnja, kontinuirana je, skoro da na nju možemo računati (ne vidimo budućnost, ali nekom matematičkom dedukcijom p), zašto bi mu netko prodavao, ako će ovaj svakako kupovati?


Onda opet nešto kivo vidim, jer ja iz ove poruke vidim još jedan razlog da ne prodajem.
Tehnika je gotova što se mene tiče, ne dovodim u sumnju njen pad, od nje više nema ništa. Nego neovisno o tome, moje pitanje je bilo na tragu propitivanja suštine ekonomije. A suština je: ako postoji potražnja, kontinuirana je, skoro da na nju možemo računati (ne vidimo budućnost, ali nekom matematičkom dedukcijom p), zašto bi mu netko prodavao, ako će ovaj svakako kupovati?

polaziš od krive premise da će kupac nastaviti kupovati pod svaku cijenu. ne uzimaš u obzir lako provedivu varijantu kojom može zaobići kupovine dionica na burzi – da sva potraživanja i sav novac koji uloži u firmu pretvoriti u nove dionice pa provede spajanja dionica kao kod petrokemije 5 ili10 za 1 novu dionicu pa to ponovi još par puta i tako dođe na preko 75%i tvoje dionice mu uopće ne trebaju, a vrijednost im spajanjima može biti srezana na 10 kn.
to sve pod pretpostavkom da PSN uspije i da firma ne ode u stečaj,a što po meni nije isključeno

OK.
Može li on to napraviti sada? Ili mu treba još?
Da bi on mogao izvršiti svoj naum, treba mu još, šta god on planirao, ili će i on biti u istom problemu kao i mi. A to je da ima nešto što ne vrijedi, a nad tim što ima, nema kontrolu.

Ja ovdje vidim da u svim (meni) predvidivim scenarijima, osim u slučaj stečaja, ili ako ga njegov mecena prestane hraniti da – njemu treba još.

Da li griješim? Treba li mu još?
A ako mu treba. Opet pitam – tko mu sada prodaje ako shvaća ovo prijenavedeno?

(disklejmer – imam dionice THNK odavno, odavno, ali sam ih u svojoj glavi već jednako davno otpisao)

ovde su izgleda zapeli oko dividende
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/VBqbSe3N9XXM8LWnWnKSGQ==.pdf

New Report

Close