THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tehnika od 10/2017 ima ogromne teškoće s likvidnošću… trčali su za predujmima samo da bi nekako funkcionirali… situacija se drastično pogoršala u zadnje vrijeme jer sada puno stvari moraju platiti avansno, bankovne garancije teško ili nikako ne mogu dobiti, a stare dugove su skoro pa prestali plaćati… podizvođače plaćaju investitori direktno… sve u svemu jako teška situacija…

Nemam dionice Tehnike, nikad ih nisam imao niti ih hoću kupiti…

možda opet krene gore ?!

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

@ urbanko

Ima nekih firmi koje mi se uopće ne sviđaju, nikada ih ne bih kupio iz kojekakvih razloga i uopće me ne zanimaju. I nikada ne zalazim na njihove tickere na forumu.

Usao na 160kn prije mjesec dana i ne dam je bogu.
Imao sam priliku 3 dana nakon ulaza izaci s 50% plusa, ali jednostavno sam odlucio mali dio portfelja ovdje zariskirati i ne prodavati prije 100% rasta.
Vjerojatno sam pogrijesio, ali sad neka stoji.

Nije mi jasno zašto ne prodaju svojih 110.000 dionica DLKV po, recimo, 18 Kn po dionici, to je već tu 2 mil.Kn žive love s kojom se može riješiti likvidnost na neko vrijeme…

možda je neki menager blokirao žiro Tehnike jer mu nije isplaćen bonus za dobro poslovanje.
Ovako se može samo nagađati.
Čudno je da uprava šuti ovako dugo, možda nemaju tehničkih mogućnosti
za poslati obavijest na burzu, kao što je menager Mazal javio za Đuru Đakovića
nedavno kada nije stigla lova za dokapitalizaciju. Taman dosta cajta da se izvučeš
sa pozicije toboganom na burzi

nije li to simbolicno blokada na 1 dan pa mali popuse foru prodaju posto poto a kad ono izvjestaj kaze dobar plus naime ovom cu izvjestaju vjerovati ipak im je Deloit revizorinace kako sam iz Kc i tu Tehnika dosta radi cinjenica je da imaju problema sa radnom snagom a sto se tice likvidnosti ona se popravila i to znatno zadanja 3 mjeseca


Nije mi jasno zašto ne prodaju svojih 110.000 dionica DLKV po, recimo, 18 Kn po dionici, to je već tu 2 mil.Kn žive love s kojom se može riješiti likvidnost na neko vrijeme…

možda im to nije dosta?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kontaktirao tehniku kažu da su ih Splitska tržnica blokirali na jedan dan i da je sve riješeno i podmireno.

Lijepo izbili dionice!

Blokirala ih splitska tržnica ?!!? A ovaj gore melje o nekakvoj poboljšanoj likvidnosti u zadnja tri mjeseca. Pa tko je tu lud … ?

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]



Nije mi jasno zašto ne prodaju svojih 110.000 dionica DLKV po, recimo, 18 Kn po dionici, to je već tu 2 mil.Kn žive love s kojom se može riješiti likvidnost na neko vrijeme…

možda im to nije dosta?
[/quote]

Tko kaže da jučer nisu prodali pola?


nije li to simbolicno blokada na 1 dan pa mali popuse foru prodaju posto poto a kad ono izvjestaj kaze dobar plus naime ovom cu izvjestaju vjerovati ipak im je Deloit revizorinace kako sam iz Kc i tu Tehnika dosta radi cinjenica je da imaju problema sa radnom snagom a sto se tice likvidnosti ona se popravila i to znatno zadanja 3 mjeseca

To ne mozes znati da se likvidnost popravila znatno kad nemamo izvjestaj, a blokada je ipak neko mjerilo likvidnosti, medjutim i da dodje ovaj izvjestaj pitanje sta se desilo nakon izvjestaja jer poslje izvjestaja su se desile blokade prvi kvartal bi u tom slucaju bio bitniji, slazem se da je ova cijena akcijska i da postoje velike pozitivne stvari o kojima sam i sam pisao medjutim ja sam ipak odlucio skratit poziciju uzeti plus na toj poziciji i s time pokriti moguci negativni rasplet s ostalom kolicinom pa sam malo u komodnijoj poziciji, kako sam vec pisao u postovima da smatram da je likvidnost trenutno najbitnija te da je zavrsetak zvonimira z4 u kratkom razdoblju jako bitno za poboljsanje likvidnosti medutim kako sada stvari stoje taj zvonimir je u blokadi te mi to nije drago jer se tu nalazi izvor poboljsanja likvidnosti, s druge strane ocito je da se s osnove alzira nije desila uplata iako je prihvacena razlika u cijeni jer da se desila uplata sigurno ne bi sada se nasli u problemu s likvidnosti pogotovo s zvonimirom, s druge strane doba godine je kada dio radova najcesce zna stat ili usporit radi uvjeta te su s time sigurno optereceniji radi odgode rokova placanja jer se prihodi smanjuju tako da trenutno s ovim razvojem gledam kao povecan rizik s cime sam se prilagodio.

Ignore : renči

Kakva mrtva likvidnost kad je najbolji mogući izvor likvidnosti završio u blokadi?!?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

hromax se potrudio svaka čast.
onda ostali vjerovnici mogu mirno spavati
vjerojatno je to nije jedini dug u dospjeću. stvarno gadno.
ako se netko veći pokuša naplatit na korak do (pred)stečaja.


nije li to simbolicno blokada na 1 dan pa mali popuse foru prodaju posto poto a kad ono izvjestaj kaze dobar plus naime ovom cu izvjestaju vjerovati ipak im je Deloit revizorinace kako sam iz Kc i tu Tehnika dosta radi cinjenica je da imaju problema sa radnom snagom a sto se tice likvidnosti ona se popravila i to znatno zadanja 3 mjeseca

naravno, što bolja likvidnost-to više blokada računa, to je opće poznato 😛

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close