THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“sindikat” je pusti a ostalo odrade mali jer im treba lova za preživiti ……..to je glavni razlog pada

DAJ PET !!!

G. Snuppy opet govorite laž ovdje. Tehnika nije bila blokirana ljetos kako Vi tvrdite. Nadalje dokap nece proci bez pristanka dionicara. Nadalje zakon je tu jasan i svako odstupanje od zakona može se autorima razbiti o glavu. Zakon je jasan. Sjetite se DLKV. Neki nisu htjeli upisati nove dionice. Ali tko je upisao od postojecih dobio je na njih 50% bonusa i prema tome nije ništa izgubio.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Ma je li molim te ?!? Lijepo si to zamislio. A što će onda biti s dioničarima pod brojem 4., 6., 8. i 9. iz top 10 ? Hoće li i oni pristati na mrvice ?


Da, da bilo bi lijepo kada bi nominala ostala na 900 ali tko bi tada normalan dokapitalizirao. Prvo će Vam spustiti nominalu na 100 – 200 kuna a potom će Vas trenutne dioničare opeljušati novi vlasnici kroz dokapitalizaciju po mizeriji. Tako da će te od komada torte koji trenutno posjedujete na kraju imati samo mrvice kao i na Dalekovodu što su prošli stariji dioničari.

[/quote]
A jel Vi imate 50 ili sto tisuća Eura da dokapitalizirate. Kada Vam stave taj uvjet za dokapitalizaciju onda možete samo gledati kako Vam maheri jedu tortu a Vama rastu zazubice. A ti iz top deset, pod 4, 6, 8, 9 imaju milijune i imat će ih još i više.

napisao sam 03.10.15.

…nego nešto računam i mislim si što nema netko da ponudi 800 kn za preuzimanje i počasti i sebe sa još 800 kn kad je cijena <20% Bv?
vanjski dioničari su narasli na 49% a zaposlenih i umirovljenih drže svakim danom manje a i veliko pitanje koliko bi bili pod kontrolom da im netko na današnju cijenu na burzi(330) ponudi premiju 500 kn.kombinacija vrijedna razmišljanja ako ništa drugo zar ne?
s druge strane dobra prilika za nekog da se dočepa večinskog vlaništva(51%) za samo 80 mil kn?
možda je ovo što se dešava i priprema za to jer očekivati nižu cijenu je po meni prepohlepno i nepotrebno veliki rizik...

napisao sam 18.12.14

...tako da mislim da neće još dugo ova status quo situacija,nešto će se morati dogoditi, barem otkup u trezor iako mislim da je nemoguće spriječiti preuzimanje ako netko odluči ovo uzeti,a bio bi to jako dobar posao za kupca po mom skromnom mišljenju.
svjedoci smo vrlo bliske suradje sa agrokorom a tko je još donedavno sanjao da će u turizam,sprema se toda i u veliku gradnju u turizmu …
dali bi svoje dionice mjenjali za agrokorove da vam netko ponudi premiju?...

meni se čini da nije stvar u tome da thnk treba dokapitalizaciju već da g. toda želi thnk jer mu treba:
1. sprema se i sam u veliku gradnju u turizmu-a thnk zna graditi(sheraton) zar ne??
2. shvatio je da će kroz blagajnu građevinara proći 2/3 od sve love iz pristupnih fondova o govorimo o desecima mlrd-a kn
3. dodajmo tome i domaću potražnju za građevinom

pitanje svih pitanja dali je g. FF našao partnera u ogrokoru ili u g.Todi?
ako on želi unaprijediti poslovni odnos u partnerski i iskoristi tu priliku za dobrobit svih dioničara tada prst gore
a ako je cilj primopredaja thnk agrokoru po što nižoj cijeni kako bi se što više umilio g. todi i iz toga osobno profitirao a na štetu svih ostalih dioničara tada prst dole.
ne vjerujem(nisam stekao do sada takav dojam o njemu) da je ovo drugo ali ljudska psiha zna pokleknuti kada dobije nemoralnu ponudu.
nebi bilo ni prvi ni zadnji puta zar ne?

simptomatično je da je ovo trenutak a upozoravao sam više puta do sada da zaposlenima i bivšim zaposlenima klizi iz ruku večinsko vlasništvo pa je možda ovo jedna od zadnjih prilika da nadglasaju vanjske dioničare.
dali su zaposleni i bivši zaposleni spremni sljediti naredbe ako bi bile protiv njihovog interesa?

thnk je preživjela krizu i na početku smo novog ciklusa,svatko mudar bi ju htio kupiti jer jeftinija neće biti samo skuplja.
građevina se oporavlja i realno je za očekivati iz kvartala u kvartal bolje rezultate.
posla ima sve više,kada krenu projekti iz EU fondova neće se moći niti sanjati povoljna kupnja građevinske firme kao što je thnk.već je za par mjeseci najavljen početak gradnje pelješkog mosta,navodim to samo kao primjer jer to nije posao za thnk ali će ih biti u mlrd-ama kuna
i zato ovaj odličan tajming za kupnju ne čudi dapače očekivao sam ga i najavljivao.
ostaje da vidimo dali je uprava na strani dioničara ili će radi eventualnih osobnih interesa ići protiv njih.
i ako je kojim slučajem tako koliko daleko bi bili spremni ići .
jer današnja cijena niti približno ne reflektira knjigovotstvenu imovinu.koliko je ona realno valuirana?
to ćemo u transparetnom postupanju uprave saznati zar ne?
mislim da ne tražimo puno.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@migra
Ako FF i toda budu trgovali velika vjerojatnost je dokapitalizacija ……. to znači za male pušiona

Nadajmo se da do toga neće doći ….

DAJ PET !!!

ok ako vi tako kazete onda ce tehnika svoje dobavljace ili banke placati u ekserima

mikro@
kao što sam napisao vjerujem u njegovo poštenje,da ne vjerujem nebi kupovao ove dionice.
kupovao sam i danas…
možda sam krivo procjenio,nebi bilo prvi put
ako bi kojim slučajem onaj tko se može za hr prilike smatrati imučnim išao krasti iz usta djece,unuka svojih bivših i trenutno zaposlenih radnika kojima najviše može zahvaliti svoju imučnost to bi za mene bilo ljudsko dno dna ispod kojeg se nemože,vrijedno svake osude i prezira.
sam pojam dokapitalizacije je pomalo uznemiravajućii ali pričekajmo da se uprava oglasi.
prvo da vidimo koliko realno vrijedi imovina.
naravno da taj posao se treba povjeriti neovisnom revizoru kako bi svi mogli biti oslobođeni sumnji.
ne vjerujem da su namjeravali predati nekome firmu bez toga.
može se dogoditi da je upravi ili nekome u upravi iz nekih razloga posebno stalo da to bude agrokor
ali to nemora nužno biti dobro za večinu dioničara.
neka se sazove skupština dioničara.
pa da vidimo možda ima(prilično sam uvjeren da ima) i drugih zainteresiranih za kupnju udjela u thnk koji nude više,bolje od agrokora.
to je minimum ispod kojeg se nemože što se mene tiče
ako bi ipak tako htjeli,pokušali,napravili tada bi bilo sve jasno zar ne?
vjerujem u transparentni postupak ali neznamo još čega .
nakon ovih napisa koji bi za posljedicu mogli imati značajne posljedice za thnk
očekujem od uprave očitovanje.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

tehnika narodu

Zakon je egzaktan i traži odluku 75% dioničara za povećanje temeljnog kapitala i izdavanje novih dionica. U suprotnom slijede brojne tužbe,a to budućem ulagatelju nije od interesa.
Tehnika nema većinskog vlasnika. Book je samo 0,2. Ok, postoje dugovi, al fer cijena je i dalje cca 700-800kn. Ako se dioničari slože oko povećanja broja dionica oni imaju prvenstvo kupnje i nema zakona da to ospori.
Dakle udjel svakog dioničara u firmi se ne mora promijeniti već ostati isti.
Raste temeljni kapital (netko radi to radi stabilnosti, preuzimanja druge firme, vraćanje dugova i čišćenje bilance) i samim time nitko od dioničara ne gubi.Naravno to vrijedi za one dioničare koji imaju cash. Osim toga Book firma je time snažnija.
Dakle dokap je pozitivna vijest po meni i cijena može na cca 400-420kn.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

nije teško vjerovati da je thnk atraktivna i poželjna meta za preuzimanje sa cijenom dionice<20%BV(nerevaloriz) pogotovo sada na početku novog građevinskog ciklusa
ako ogrokor treba i želi thnk neka da ponudu ali eventualno zakulisno preuzimanje u suradnji sa upravom ili dijelom uprave nije pravi put ne samo jer je na štetu interesa malih dioničara već bi i o agrokoru stvorilo sliku koju oni ne žele.
ugrubo po 800 kn bi to bilo za agrokor smiješnih 80 mil kn za 51%
a s druge strane imao bi interesa odužiti se zaslužnima ako bi mu omogućili preuzimanje po niskoj cijeni.
FF ne vidim kao nekog tko bi tako postupio,vidjećemo

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Ma je li molim te ?!? Lijepo si to zamislio. A što će onda biti s dioničarima pod brojem 4., 6., 8. i 9. iz top 10 ? Hoće li i oni pristati na mrvice ?


Da, da bilo bi lijepo kada bi nominala ostala na 900 ali tko bi tada normalan dokapitalizirao. Prvo će Vam spustiti nominalu na 100 – 200 kuna a potom će Vas trenutne dioničare opeljušati novi vlasnici kroz dokapitalizaciju po mizeriji. Tako da će te od komada torte koji trenutno posjedujete na kraju imati samo mrvice kao i na Dalekovodu što su prošli stariji dioničari.

[/quote]
A jel Vi imate 50 ili sto tisuća Eura da dokapitalizirate. Kada Vam stave taj uvjet za dokapitalizaciju onda možete samo gledati kako Vam maheri jedu tortu a Vama rastu zazubice. A ti iz top deset, pod 4, 6, 8, 9 imaju milijune i imat će ih još i više.
[/quote]

Pusti ti njihove milijune i kol’ko tko ima. Oni nisu ni lipe potrošili na svoje dionice već su si sve sami udijelili po “zaslugama” ovima ili onima tako da nemoj misliti da će netko od njih parati madrace da posegne za cashom kako bi dokapitalizirao “svoju” firmu i onda opet neće znati na čemu je. Po meni je izvjesnija obvezujuća ponuda po fer cijeni za sve dioničare, a onda brate mili kad se skupi većinski paket, budući vlasnik može dokapitalizirati kol’ko hoće.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

počela zahebancija na kupnji.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close