THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajo je uopće točna ova info da todo namjerava akviziciju oko tehnike, nije ni čudo, jer građevina je ipak dodirnula svoje dno, a od sljedeće godine ipak počinje izlazak iz ovog mračnog tunela:


I dalje oprezno kad je riječ o investicijama u građevinarstvo Bojan Molnar, 8. studenoga 2015. 07:31

Nakon pet godina pada, europski građevinski sektor tijekom 2014. umjereno je porastao. Blagi rast bilježi i hrvatski građevinski sektor ili je barem zaustavljen pad. Premda rezultati nisu sjajni, predviđa se da će sektor 2016. rasti za 3,5 posto u EU, pa valja razmisliti isplati li se ipak u njega uložiti

http://liderpress.hr/poslovna-znanja/i-dalje-oprezno-kad-je-rijec-o-investicijama-u-gradevinarstvo/

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@snupy

nije mi jasna uloga Vaših napisa na ovoj temi .
Ili ste velika neznalica ili denuncijant koji plus toga ne zna.
Što se tiče Bilance , ista nije sveto pismo, a što se tiče kratkoročnih obaveza u njoj kod građevinara pogotovo kada isti izvode radove za treće normalno da su iste za primljene avanse veće i smanjivati će se kako se radovi odvijaju.

Ne znam tko pametan može dovoditi u pitanje poslovanje ovave firme koja u ovom trenutku ima ni manje niti više nego cca 1 MLRD[/b]. kuna ugovorenih radova koji su u tijeku izvođenja.

Znate li Vi koliko bankovnih garancija treba da bi se toliki posao i realizirao.
Najmanje 10%, pa sad mi recite koja fin. ustanova-banka bi izdala garancije za povrat avansa i izvođenje posla , a da ne vjeruje u ovom slučaju u poslovanje TEHNIKE, sva sreća da Vi i Vama slični ne odlučujete o tome jer sa takvim stavovima i saznanjima bi čitavo gospodarsto stalo.

Dajte malo pripazite što i kako pišete jer bi stvarno kako je već netko prethodno i napomenuo mogli svojim napisima nekome nanjetii ogromnu štetu. a što iskreno se nadam nije vaš krajnji cilj.

Evo malo grafa da vidimo gdje je Tehnika.
Ups, na razinama na kojima je i počela.
Pad je uključio i smak svijeta.
Neopravdano je srušena na startne cijene.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

@prognostik, pad je poprilično velik, no kako to već biva , uvijek može i niže. po meni ne puno, blizu je cilja, dna , jedino neki izvanredni događaj može još srušiti dionicu. dokapitalizacija sama po sebi može djelovati negativno po cijenu, tako da bi nju uključio u te izvanredne događaje .
opet, ovdje se može otvoriti različitih pozitivnih opcija po firmu . prije par dana je bio 1 članak vezano za mogući rast građevine u europi za cca 3, 5 % , što bi se poroporcionalno vezivalo i na naše građevince. stoga, ( osobno mislim da će to biti i u većom postotku zbog drastično velikog pada građevinskih radova svih ovih godina ) , očekujem moguće akvizicije u građevinskom sektoru . ne bi me čudilo da bude jagme za dionicama vdkt i thnk.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

dokapitalizacija,preuzimanje ili što već su zamislili može djelovati i pozitivno ne samo negativno.
mišljenja sam da se radi prije svega o preuzimanju onog što se želi kupiti ali će se možda to pokušati prikazati kao dobročiniteljstvo,spašavanje,dokapitalizacija naravno kako bi se kupilo za manje ono što se želi kupiti.
legitimno pravo,nemoralan čin ili nešto još gore?
moći ćemo reći kada dobijemo više informacija od uprave koja za sada šuti
ostaje nam da vjerujemo da se šuti u interesu svih dioničara.
građevina neće niže od ovog pa bi bio odličan potez kupiti ovakvu firmu baš u ovom trenutku na početku novog ciklusa.
kada bi kupac ponudio preuzimanje po nominali izgledno bi skupio 51%
možda i nebi ili se boji da nebi a ne želi riskirati jer mu je prevažno?
ako bi namjere bile korektne mogla bi se napraviti procjena imovine i isplatiti nas u todex dionicama.
ako bi inzistirao na dokapitalizaciji kako bi uzeo samo 51% to bi navlačilo sumnju da neće raditi u interesu ostalih dioničara?
pa bi možda bilo mudrije potražiti drugog kupca ako već uprava želi prodati firmu
naravno skupština dioničara treba reći zadnju

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kolega Migra,lijepo ste sve rekli.
Al dokap nece i ne moze bez odluke dioničara. U suprotnom to je kazneno djelo.
Preuzimanje može ići po nominali i nikako drukčije. A to je 900kn.
Tko želi nek odriješi kesu.
Za Todu to nisu veliki novci. A krece u gradnju mnogo toga.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

prognostik@
nije ni meni jasno to sa korištenjem pojma dokapitalizacije.
nagađam,pretpostavljam da su to probni baloni kojima se mjeri puls dioničara od strane zainteresiranog kupca koji ima već neki dogovor sa upravom ili dijelom uprave koja ga vjerojatno favorizira iz njima poznatih razloga.
čudi pomalo šutnja uprave koja se ne oglašava na glasine u medijima o tako važnoj stvari.
zar je problem napisati jednu rečenicu i poslati na burzu?
skriva li se nešto od nas dioničara?
nepotrebno se ostavlja prostor za slobodno tumačenje neočitovanja.
neka naprave neovisnu reviziju da vidimo sa čime raspolažemo i neka sazovu skupštinu i daju svoj prijedlog na glasanje.
možda će na skupštini doći i protuprijedlog.
ako bi todex izbjegavao otkup naših dionice po fer vrijednosti,naravno onima koji žele otpustiti,i ja bi bio protiv toga da on preuzme thnk u tom slučaju.nebi vjerovao da će u budućnosti raditi i u mom interesu.
dodatno mišljenja sam da bi budućnost thnk bila izvjesnija da ju preuzme strabag ili netko iz građevinskog sektora.
ako uprava želi u penziju i radi toga prodati a večina dioničara se slaže sa time neka se proda onome tko će više platiti svim dioničarima a ne potencijalno samo onima koji bi eventualno omogućili preuzimanje ispod stola po nižoj cijeni.
slažem se da je to sve za todu kikiriki a dobiva jako puno ali pušem na hladno jer …

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@snupy

nije mi jasna uloga Vaših napisa na ovoj temi .Ili ste velika neznalica ili denuncijant koji plus toga ne zna.

Što se tiče Bilance , ista nije sveto pismo, a što se tiče kratkoročnih obaveza u njoj kod građevinara pogotovo kada isti izvode radove za treće normalno da su iste za primljene avanse veće i smanjivati će se kako se radovi odvijaju.

Ne znam tko pametan može dovoditi u pitanje poslovanje ovave firme koja u ovom trenutku ima ni manje niti više nego cca 1 MLRD. kuna ugovorenih radova koji su u tijeku izvođenja.

Znate li Vi koliko bankovnih garancija treba da bi se toliki posao i realizirao.
Najmanje 10%, pa sad mi recite koja fin. ustanova-banka bi izdala garancije za povrat avansa i izvođenje posla , a da ne vjeruje u ovom slučaju u poslovanje TEHNIKE, sva sreća da Vi i Vama slični ne odlučujete o tome jer sa takvim stavovima i saznanjima bi čitavo gospodarsto stalo.

Dajte malo pripazite što i kako pišete jer bi stvarno kako je već netko prethodno i napomenuo mogli svojim napisima nekome nanijetii ogromnu štetu. a što iskreno se nadam nije vaš krajnji cilj.

ovdje se događaju dva asimetrična događaja : gledajući graf, dionica bi trebala itekako! dobro skočiti. međutim, zbog članka od prije par dana za dokap., dionica pada li ga pada .
u svakom slučaju, ako se to ne dogodi , razina ok za dokupiti .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

prognostik@
onog dana kada(ako) je netko odlučio kupiti istog tog dana poč(eo)inje i projekt kojem je cilj kupnja po što nižoj cijeni.
kada je ako je(po meni je) netko to odlučio u slučaju thnk?
sigurno ne prije nekoliko dana kada je pušten probni balon već izgledniji bitno ranije
usudio bi se reći barem prije godinu dana a nebi bilo čdno da je i nekoliko godina u pitanju.
može se to i dovesti u vezu sa kretanjem cijene.
strpljivo se čeka(lo) dok je građevina išla godinama prema dole se,trend okrenuo svako odgađanje može biti vrlo skupo.
savršen tajming za kupnju je sada pa ne čudi i kretanje cijene,probni baloni….
AKO kupcu nije pohlepa pomutila razum pa će ponuditi premiju na cijenu sa kojom će večina biti zadovoljna
imat će VELIKOG razloga za zadovoljstvo kupljenim u budućnosti ali i obrnuto razloga za žaljenje za propuštenom prilikom.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

činjenica je da cijena pada na VRLO ,VRLO MALOM prometu.
osobno , da sam potencijalni kupac , tako bi radio, ako se naravno, ovdje radi o istom prodavaču svih ovih dana .
vrlo lijepo, sve legalno , malo novaca u trošak , a kasnije se vrati sa ogromnom zaradom i svaka čast prodavatelju. … ostaje samo pitanje do koje cijene misli ići dolje.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


činjenica je da cijena pada na VRLO ,VRLO MALOM prometu.
osobno , da sam potencijalni kupac , tako bi radio, ako se naravno, ovdje radi o istom prodavaču svih ovih dana .
vrlo lijepo, sve legalno , malo novaca u trošak , a kasnije se vrati sa ogromnom zaradom i svaka čast prodavatelju. … ostaje samo pitanje do koje cijene misli ići dolje.


Isto mislimo kolega. I mene zanima do koliko ce prodavac ici. Mozda namjerno drzi cijenu nisko radi nizeg dokapa.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close