THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

IZNAMLJUJU tri konzuma agrokoru a ima i mjenica 20-ak milijuna kuna, rezerviranja 49 milijuna.

imaju i garanciju za kredit kod gradnje Konzuma u Zaboku

Sad kad se napokon priča s Agrokorm rješava, netko tu koristi priliku i ruši cijenu ove dionice?!
A o eksploziji građevinskih radova (i to po puno višim cijenama nego nekad što je još najbitnije) koji su tek započeli da ni ne govorimo!
Stvarno čudna posla, cijena je već trebala biti viša od one od prije pola godine (skoro 700 kn).


Sad kad se napokon priča s Agrokorm rješava, netko tu koristi priliku i ruši cijenu ove dionice?!
A o eksploziji građevinskih radova (i to po puno višim cijenama nego nekad što je još najbitnije) koji su tek započeli da ni ne govorimo!
Stvarno čudna posla, cijena je već trebala biti viša od one od prije pola godine (skoro 700 kn).

Samo neka roka kad je tako pametan.

Ali evidentno je da netko drži pritisak prema dolje.
To je razvidno iz toga što stavi jedan ili dva jača naloga na ask, a onda dugo iza njega nitko.
Ili samo nekoliko dionica.
Ma smiješno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nego, kakav se FI očekuje za Q3? Prihodi, plus, minus?
U svjetlu novih poslova i povoljne sezone za radove.
Ako ima kolega koje su bliže branši da nešto kažu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Sve je već rečeno. Vidi malo što sam pisao iako nisam puno
na ovoj temi. Nametnuta je kovanica tsunami poslova, koja je
odlična i vrlo efektna, ali ja sam joj promjenio predznak tako da
od sada može vrijediti, ali isključivo za TURIZAM.

Nažalost građevinari nemaju osnovne uvjete da bi ostvarivali
dobit…a menadžment je tu posebna priča.
Vidim da se nude neki stanovi po 1.900 eura, to je smješno,
stanovništvo stari, mladi odlaze. Ali dobro, mislim da treba zbrojiti
2+2 iz svih dostupnih informacija. Prije bih uložio u proizvodnju
pamuka ili riže u Hrvatskoj nego u građevinare. Možda totalno grješim.
I uz nižu cijenu potražnja za THNK je slaba. Dalekovod sam također
prekrižio iako sam ga razmatrao i nešto imao, ne sviđa mi se menadžment
i onda ne mogu preko toga.

To je malo jednostrano razmatranje, iako moram reći da mi Rivp u ovom trenutku čini 45% pozicija. I izgleda da će još.
Prodaju se stanovi u ZG i po 2700, kolega.
Dogodilo se jako raslojavanje. Oni koji imaju love kupuju novo i skupo, a oni koji nemaju staro i loše, ili neki POS.
Tehnika ima dosta ugovorenih poslova u novije vrijeme od kojih su neki stvarno veliki.
A management je bar iskren u izvješćima kad kažu da je teško, ali se nadaju boljem.
Bitna je realizacija. Mora ići brže.
Vjerovatno šteka s radnm snagom. Pobjegli ljudi van.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Od otvorene kvote za uvozu radne snage…

Kamgrad je pokupio 460 djelatnika, mahom Albanci
TEHNIKA oko 150 .. može li tko potvrditi info za THNK!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ne mogu ništa potvrditi, ali ako je to istina onda realizacija mora prema naprijed.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

žestok pad, zbog čega?

Najvjerovatnije zbog ničega.
Pa još prije mjesec dana su izguvarali hrpu poslova, povukli nove ljude…
Svejedno, ako netko nešto zna neka napiše.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

… THNK nema problema sa dobivanjem poslova, već pomalo sa provedbom poslova… na nekima su bili u velikim/skupim kašnjenjima… sve ovisi o tome koju vrstu poslova dobijete i jeste li za iste u potpunosti spremni obzirom na izvršne kapacitete…

Čini mi se da svi poslovi voze.
Živim u Novom Zagrebu i ne vidim da nešto stoji.
E sad, da li bi moglo brže… Vjerovatno da.
Ali ako netko s tobom ugovara poslove, i to vrlo recetno i to vrlo krupne poslove, valjda ima povjerenja da ćeš mu ih na vrijeme napraviti.
Tako da u izostanku nekih supstancijalnih infomacija ovaj pad smatram špekulativnim i bez veze.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

… ne žive svi u N.ZG, a ni svi poslovi nisu gore… raspitajte se za jug… kraj Makarske npr. …

evo 7 komada po 440 kn ako netko
zeli kupit

New Report

Close