THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.poslovni.hr/hrvatska/novi-zagrebacki-projekt-zaposliti-ce-oko-10000-ljudi-325772 [poslovni.hr]

Sve dobre vijesti sa svih strana, a mi se bavimo Agrokorom, koji je pred samim rješavanjem situacije i nastavka normalnog poslovanja?

Zar nije ovo već bilo jednom? Kao povećanje energetske učinkovitosti na razini države?

I nije pokazalo baš neki uspijeh…
[/quote]

Izbori se blize , pa mozda predizborna kampanja, kad se samo sjetim rotora u remetincu , vec se gradi nekih dvadesetak godina.


Grabež po 900 ??? :))))))

evo pojašnjenje za one koji nisu razumjeli
“grabež”= kupovina po asku 22-23.veljača
volumen trgovanja na ovoj dionici usprkos relativno velikom free floatu je mali,nije slučajno i to je razjašnjeno ali i višekratno na to upozoravano i koga zanima naći će.
previše ste toga pročitali od mene za toliko upitnika i smajlića?
držim da kada se nije razumjelo nekad (a bilo je brutalno oportuno skupo >300% u godinu dana) da bi bilo mudro razmotriti mogućnost potencijalnog iskorištavanje možebitne prilike.
ali tko sam ja da…
uostalom i bolje da mi je konkurencija u kupnji što manja.
ako nećete niti danas meni će to izgledno uljepšati dan
možda i griješim,nebi bilo…

ono što držim bitno važnijim od seciranja komentara na jednu riječ
je činjenica iz članka a to je da će vrlo uskoro thnk imati 25% prihoda iz Švedske
meni to zvuči respectabilno.
naravrno očekujem i može to i bolje.
ali mene veseli velika brzina kojom se osvaja to tržište iz više razloga
dali pretjerujem presudit će vrijeme.
kakobilo građevinari će za neku buduću krizu biti bitno spremniji jer neće ovisiti o domaćoj potražnji.
a upravo na to sam upozoravao nedavo 29.01, str 480,stoji ovdje arhivirano ali pošto vađenje iz arhive izaziva velike alergije neka svatko sam za sebe…
ima vrlo interesantnog materijala i sada već u nekom dijelu potvrđenog na temu “švedska”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ma joj, ljudi, 600, 900, ovo ono, jel možemo malo konstruktivnije? Koga to više zanima? Što će ljudi misliti? Novi kolege forumaši koji se evo priključuju, primjećujem.
Onaj tko ulaže u ovu firmu treba znati slijedeće činjenice:
– ulaganje samo po sebi je evidentno volatilno (dokumentirana činjenica, ispratili smo trgovanje, ovo nije HT, RIVP, ADRS ili nešto slično)
– firma je iscrpljena dugotrajnom krizom, kao i cijeli sektor, s tim da ovi ipak bolje stoje od većine,
– međutim, “tsunami” poslova je krenuo, kapaciteti su dobro popunjeni, a uskoro će biti prepunjeni,
– novi ugovori se objavljuju vrlo često, i nisu malih iznosa
– vrijednost pojedinih ugovora ne znamo, ne objavljuju,
– koliki je NPM bio dosad, to smo vidjeli, mali, skoro nikakav ili čak minus,
– s obzirom na rastuću potražnju za objektima nemale vrijednosti (hoteli, zgrade na dobrim lokacijama) za očekivati je poboljšanje NPM. Već 2-3% bi podiglo cijenu u nebesa u odnosu na ove razine.
– postoji problem radne snage, u cijelom sektoru. To će se morati rješavati podizanjem cijena gradnje i onda plaća, nema druge. Zastoj nije opcija. Ravnoteža se uvijek nađe. Glavno da ima posla.
– vlasnička struktura je takva da šefovi imaju dionice, podosta godina i moje (polu)informacije kojima raspolažem iz svojih izvore govore da je intencija iskoristiti ovu konjunkturu da se napravi rezultat i firma proda za što bolje novce. Taj pokušaj je bio i prije (neki Rusi su se muvali), međutim u sezoni padajućih sjekira to nije bilo moguće usuglasiti na obostrano zadovoljstvo.
– Erste dionički drži poz.2 iliti oko 9% ukupne firme. Mislite da su kupovali da bi prodavali po bidu? Ne bih rekao.
– postoje svi rizici kao i drugdje, veći ili manji, s tim da se ovdje imamo čemu nadati.
Znači, zbirno, kupuje se budućnost, doslovno, ni više ni manje. Ništa drugo.
Svakom po izboru.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mišljenja sam da treba biti barem minimum korektnosti sa podatcima.

Jedini trgovinski dan kada je cijena bila blizu 900 kn, točnije 899,82 kn
je 23.02. i protrgovano je sveukupno 10 komada dionica ili oko 8.999 kn.
Sve ostale dane prosječna cijena je bila znatno niža, a prometi vidite kakvi su.
Ljudi svoj novac teško stječu, da bi se ovdje moglo ovako paušalno i neobjektivno
pisati. Uzimati 900 kn kao cijenu po kojoj je bio nekakav grabež je posve neprimjereno
da sam morao objasniti. Doista se svašta piše.

Slažem se. 900 kn je bio vrh. Cijena se kretala u rasponima koji su jasno dokumentirani. A kako će se kretati u budućnosti ovisit će o financijskim izvještajima te očekivanjima od narednih izvještaja. Ne može korektnije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

možda Šveđani očiste ask

iako ste sarkastični niste niti svjesni koliko ste blizu mogućem scenariju pri
značajno podcijenjenoj imovini a o potencijalu profitabilnosti da ne….
s obzirom kojom brzinom šveđani naručuju nove poslove dali bi bila senzacija da i šveđani uđu vlasnički?

Mišljenja sam da treba biti barem minimum korektnosti sa podatcima.

Jedini trgovinski dan kada je cijena bila blizu 900 kn, točnije 899,82 kn
je 23.02. i protrgovano je sveukupno 10 komada dionica ili oko 8.999 kn.
Sve ostale dane prosječna cijena je bila znatno niža, a prometi vidite kakvi su.
Ljudi svoj novac teško stječu, da bi se ovdje moglo ovako paušalno i neobjektivno
pisati. Uzimati 900 kn kao cijenu po kojoj je bio nekakav grabež je posve neprimjereno
da sam morao objasniti. Doista se svašta piše.


joj,joj,joj…
korektnosti?:-))
a 22.02. ste slučajno zaboravili?
proučite privitak a ja ću dodati na thnk nema puno prodavača pa je svaki imalo veći volumen značajno veći nego na drugim dionicama.
da ste to uvažavali mogli sste u godinu dana pokupiti 350%(low-high)
kada smo kod korektnosti nemate li potrebu
nešto napisati nakon vaših izjava?
koje su se između ostalog dokazale kao totalni promašaj a daleko su od “korektnosti”?

kopirano sa teme best buy 07.01.2017 str 1869

Kao što sam i napisao 29.12.2016.
1. RIVP
2. JANAF
3. ADRIS
4. PODRAVKA.

Doista mislim da je ovo najbolje od najboljeg. Jednu dionicu ću izostaviti, jer ju kupujem iako bi možda došta tek na 5. mjesto, ali to su osobne preferencije i očekivanja. Ova su 4 glavna asa 2017.
Smatram da ulagač na ovim dionicama smanjuje svoj rizik na vrlo prihvatljiv ili čak mali, te
osigurava si vrlo lijepu zaradu. Naravno da treba ostaviti casha za HEP…kada i ako bude, nadam se.
Za kockare i avanturiste uvijek dobro dođu građevinari i brodari umjesto kladionica, ali
tu je preveliki rizik za inteligentnog konzervativnog i naravno uspješnog investitora.


ako će vam biti lakše priznajem da sam to sve što ste napisali i neinteligentan i neuspješan i nekonzervativan jer zaradio sam kako jesam,a kako bi okarakterizrali seba koji ste u isto vrijeme kupovali ledo?
nadam se nećete po neznam koji put izbjeći,ignorirati postavljeno pitanje.
ako ipak hoćete izbjeći ignorirati to će o vama više govoriti nego bi drugi mogli.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

smije li se i treći dan zaredom napisati da je ovo bio dan zanimljivog trgovanja?
jučer rasprodaja do 670 (taj me je dio osobno razveselio) kao da “vikinzi”(šveđani) dolaze?
danas kupovina kao da vikinzi opet dolaze?
reklo bi se kakogod okreneš vikinzi rade probleme?
a ja baš držim da su vikinzi jedna od boljih ako ne i najbolja stvar godinama unazad.
neću ponavljati izrečeno jer je dugi text i mogao bi nekoga iziritirati.
str 480 pa ako nekog zanima….
teško mi se oteti dojmu i očekivanjima da bi i sutra mogao biti zanimljiv trgovinski dan.
zašto?
čisti hunch, feeling da bi mogao biti takav dan.
todex stampedo se pogonjen emocijama raspalio i preko svake mjere ako se mene pita +
možda element iznenađenja.
možda i griješim,nebi bilo…
evo u privitku današnje trgovine na thnk , moglo bi biti interesantno za izvući nekad kako se danas trgovalo.
avg 716,26 kn i samo 86 kom,reklo bi se interesa nema a od nedavnog vrha skoro 30% diskonta?
dali je mudro tražiti više,time will tell
ima i od mene kupljenog unutra pa šta sreća da 🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Pogledajte današnji središnji Dnevnik (18 – 20 minute).
Spominje se naša Tehnika.

La vita e bella!

Posejdon@
če,ček ma jel to?
ma nije,nebi smjelo biti ali opet?
ako ne trebam k optičaru naš direktor nešto potpisuje sa vikinzima?
vikinzi vole nas ,mi volimo vikinge
cvijeta sto cvijetova a ni proljeće nije raspalilo još,miriši na dobro ali ipak zar smije?
šalu na stranu izgledno ako nije neka greška,fotomontaža ili neka zavjera
meni je to izgledalo kao potpisivanje ugovora za novi posao.
špekulirati o iznosima nema smisla ali sve što ću napisati je da su do sada vikinzi povečavali poslove,najizgledniji je razlog da su zadovoljni našim građevinarima.
hoće li ovo biti najveći posao do sada?
ako i neće,razloga za zadovoljstvo će biti.
svježa krv na čelu uprave svakim danom isporučuje bolje rezultate.
meni osobno uljeva samopouzdanje svojom skromnošću,samozatajnošću….
rekli bi naši stari “tiha voda brege dere”
ovo je po meni iznimno značajno jer:
1. dokazuje sposobnost ,konkurentnost na ogromnom tržištu koje je za naše firme ocean bez kraja.
i put prema značajnom smanjenju ovisnosti o domaćem tržištuza budućnost.
iako će i domaće tržište biti,ma šta biti za thnk več je, prezatrpano poslom
2.značajno smanjuje strah za opstojnostu nekoj budućoj krizi
ima toga još ali da ne iritiram previše odjednom pa ću rastegnuti na rate.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nema kupnje, ali nema ni prodaje. Free float je mali jer slijedeci faktori ne prodaju:
– esop,
– stariji sefovi,
– radnici (neformalna zapreka otkazom),
– erste,
– top dionicari opcenito (osim pbz skrbnickog cija uloga nije razjasnjena).
Poslovi stizu ko mutavi i veselim se odnosno s optimizmom docekujem naredne FI.
O ostalom sam vec drobio pa necu sada opet. Kasnije…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Tehnika u Švedskoj potpisala ugovor vrijedan 15 milijuna kuna

ovo je” mali” ugovor koji je izgledno “izmišljen” za ovu priliku kako bi se nešto potpisalo,da ne ispadne da je kolinda letila “na frizuru” ali
očito da je išla jaka delegacija i da je realno za očekivati da će dosta posla proizaći iz ovog posjeta.
bravo za kolindu,neka letii neka se poslovi ugovaraju,kada se već letiti mora.
išli su i drugi građevinari,to može biti samo dobro.
thnk im je utrla put svojim dobrim radom .
dlkv to radi u norveškoj.
možda će i to biti kolindino odredište.
skandinavija je očito obečana zemlja za naše građevinare.
knjiga naruđbi već dugo godina ne tako puna.
oni koji pogode koje su najizglednije posljedice toga moglo bi im se isplatiti.
garancije nema ali sve je izglednije da će izaći na dobro.
nije ni do sada izašlo na loše,dapače(>300% u godini dana, malo je boljih ),za one koji jesu ali imamo se pravo nadati na temelju …da je još dosta toga pred nama.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Naš najbolji građevinar, samo nek se ovo oko todorića više riješi… potencijal je ogroman.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Da, već smo više puta govorili, gospodska firma i gospodska dionica.
nivo

beti

FI za Q1 će možda i biti bolji, ali YoY čisto sumnjam, pogotovo nakon najave da sa 1.sječnja počinje primjena poreza na nekretnine…

Da ne spominjem koliko će se sama Tehnika naplaćati poreza za stanove koji su u prodaji…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Da, već smo više puta govorili, gospodska firma i gospodska dionica.
nivo

ehehehe…vanjski izgled zna prevariti 😆

New Report

Close