Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Tony.

OK, tek sad vidim tvoj odgovor. To je i moje vidjenje.


mislim da je neko trazio SP 10 min

Jesam ja, hvala ti!

Pokušavam naći isto negdje na webu (S&P500, intraday, za zadnjih par tjedana, odn. barem 10-tak dana), ali zasada bezuspješno. Ako netko zna gdje bih se mogao poslužiti takvim grafom, cijenio bih link.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Velika vjerojatnost da Crobex ide polako prema onoj razini sto je spominjana na stranici 1193

>

Croman
22.10.08. | 14:08 | Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

E zgubidane…i da ste platili 100 kuna za savjet…. puno zarade bi bilo od razine 3400 do danas

[cool]

ali …snålheten bedrar visheten …

a ja već kupio zemlju nakon onog besplatnog savjeta



Samo mi se čini da još nema dovoljno pesimizma [wink] ((ja ionako trejdam suprotno od stupnja pesimizma/optimzma na forumu))[smiley]
A mislim da bi za kraj mogla i još jedna jača kapitulacija, gdje bi se moglo ispuniti većina Vladovih targeta…

zato sto je vecina u soku i drzi se za glavu, pa ne pise [lol]
ima pesimizma i previse..pogledaj malo blogove po netu, ekipa ocekuje uvodjenje izvanrednog stanja u US, nuklearni rat, kraj svijeta kakvog znamo, fašizam itd..
[/quote]

ako je tako onda smo vrlo blizu dna. Još kad se ta očekivanja realiziraju na tržištu… tj. jedna masovna kapitulacija… Nakon koje vjerojatno više neće biti brzog odbijanca, jer će svi biti totalno skeptični i razočarani…nego samo polagano skupljanje (rizično, jer više nitko ne vjeruje u rast), vjerojatno mrcvarenje malo poduže vrijeme… većina će biti u kešu opet u krivo vrijeme, kao što je na vrhuncu tržišta većina bila u dionicama


Danas će biti formirana "crvena" svijeća i završiti će oko 2000 bodova,na donjoj granici kanala,ali već sutra i slijedećih dana moglo bi se pojaviti zelenih svijeća,što bi potvrdilo dvostruko dno na oko 2000 bodova,i ako se to ostvari,odosmo do 2800 za par dana. [thumbsup] [pray]

bas sam sinoc citao o duplnom dnu i vidim da se u teoriji spominje razina otpora koja je jednaka kod oba odbijanca…
kak mislis da je duplo dno kad smo vec sada ispod razine prvog odbijanca?

@tigrus
pa ne mora ti duplo dno imati apsolutno jednaku razinu, moguća su i neka odstupanja…



@tigrus

pa ne mora ti duplo dno imati apsolutno jednaku razinu, moguća su i neka odstupanja…

ali ovo je odstupanje od 150 bodova…
nije li to malo previse?



@tigrus

pa ne mora ti duplo dno imati apsolutno jednaku razinu, moguća su i neka odstupanja…

Točno. Pad je selektivan. Prošlo dno imali smo na oko 2130 čini mi se. Tada je HT dotaknuo 201 kn, PBZ na 440 itd. da sad ne tražim točno. Ovaj put su nas brodari "povukli" na dno. Ali HT-a nema po 201, ni PBZ-a po 440. Zar ne?

(valjda ih neću sad ja povući na ove cijene, nadam se)

[lol]



Vlad uvjet za funkcioniranje tvoj grafova je postojanje tržišta. Nažalost više ne vjerujem da kod nas postoji tržište nakon što su se stranci povukli a OIF-ovi dovedeni na rub egistencije. Sada se sve lako dovori na jednoj kavi. Target koji želiš? Crobex na 500, 1000, 1500, 4500, svejedno.

polako..budes vidio.. [wink]


@tony

jel ovo ono sto trazis?
panika jenjava i dolazi očaj
[smiley]
[/quote]

ovo mi se fine uklapa, lijepo si to rekao…

naime, neki dan sam pročitao na netu neki tekstić, koji se opet poklopio sa nečim otprije…

uglavnom, teorija kaže da prije pravog dna postoje dva "lažna"… prvo lažno dno je dno panike… ljude ulovi panika, rasprodaje se masovno, neko drugi masovno skida, i opet se privremeno skoči gore (čitaj:10.10.2008)… nakon toga dolazi očaj (čitaj: ovaj tjedan)… opet izgleda kao da se udarilo pravo dno, ali nije… tek treći puta nastupa kapitulacija…

Pametan, ako to želiš.




Vlad uvjet za funkcioniranje tvoj grafova je postojanje tržišta. Nažalost više ne vjerujem da kod nas postoji tržište nakon što su se stranci povukli a OIF-ovi dovedeni na rub egistencije. Sada se sve lako dovori na jednoj kavi. Target koji želiš? Crobex na 500, 1000, 1500, 4500, svejedno.

polako..budes vidio.. [wink]


@tony

jel ovo ono sto trazis?
panika jenjava i dolazi očaj
[smiley]
[/quote]

ovo mi se fine uklapa, lijepo si to rekao…

naime, neki dan sam pročitao na netu neki tekstić, koji se opet poklopio sa nečim otprije…

uglavnom, teorija kaže da prije pravog dna postoje dva "lažna"… prvo lažno dno je dno panike… ljude ulovi panika, rasprodaje se masovno, neko drugi masovno skida, i opet se privremeno skoči gore (čitaj:10.10.2008)… nakon toga dolazi očaj (čitaj: ovaj tjedan)… opet izgleda kao da se udarilo pravo dno, ali nije… tek treći puta nastupa kapitulacija…
[/quote]
po tome se može uzeti 1. dno 14. 4. , 2. dno 10.10. a sada ovo što ide…

nego je li postignut konsenzus gdje smo sada… 5. val večeg 3. vala ili….


nego je li postignut konsenzus gdje smo sada..

Odgovor na tvoje pitanje je vrlo prost i moderatori ga sigurno ne bi dozvolili



Danas će biti formirana "crvena" svijeća i završiti će oko 2000 bodova,na donjoj granici kanala,ali već sutra i slijedećih dana moglo bi se pojaviti zelenih svijeća,što bi potvrdilo dvostruko dno na oko 2000 bodova,i ako se to ostvari,odosmo do 2800 za par dana. [thumbsup] [pray]

bas sam sinoc citao o duplnom dnu i vidim da se u teoriji spominje razina otpora koja je jednaka kod oba odbijanca…
kak mislis da je duplo dno kad smo vec sada ispod razine prvog odbijanca?

[/quote]

Za ovu formaciju,duplog dna,koju pratim,prvi odbijanac je bio na oko 2130 bodova,tj.od donje granice kanala,a ovo sadašnje dno (koje je u tijeku izrade) neka bude do 2000 (sada je oko 2020) također od donje granice kanala,a dna formacija ne moraju biti uvijek na istoj razini,jer ništa nije 100 % točno,tako kaže i TA,i sve se može gledati sa odstupanjima. Ispod razine prvog odbijanca smo oko 100 bodova,tako da to nije velika razlika. [thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.





Vlad uvjet za funkcioniranje tvoj grafova je postojanje tržišta. Nažalost više ne vjerujem da kod nas postoji tržište nakon što su se stranci povukli a OIF-ovi dovedeni na rub egistencije. Sada se sve lako dovori na jednoj kavi. Target koji želiš? Crobex na 500, 1000, 1500, 4500, svejedno.

polako..budes vidio.. [wink]


@tony

jel ovo ono sto trazis?
panika jenjava i dolazi očaj
[smiley]
[/quote]

ovo mi se fine uklapa, lijepo si to rekao…

naime, neki dan sam pročitao na netu neki tekstić, koji se opet poklopio sa nečim otprije…

uglavnom, teorija kaže da prije pravog dna postoje dva "lažna"… prvo lažno dno je dno panike… ljude ulovi panika, rasprodaje se masovno, neko drugi masovno skida, i opet se privremeno skoči gore (čitaj:10.10.2008)… nakon toga dolazi očaj (čitaj: ovaj tjedan)… opet izgleda kao da se udarilo pravo dno, ali nije… tek treći puta nastupa kapitulacija…
[/quote]
po tome se može uzeti 1. dno 14. 4. , 2. dno 10.10. a sada ovo što ide…
[/quote]

na žalost, ne može, moraš uzeti u jednom komadu, u jednoj "rundi"… mislim, ak vjeruješ da nekog može panika držati punih 6 mjeseci, onda dobro… [tongue]

kužiš, ako je neko bio u panici 14.04., onda je bio rast, 6 mjeseci akcije, onda definitivno nije u očaju… a ako je neko pušio prije i do 10.10, onda samo dva dana rasta, pa opet dolje, i tako iz dana u dan, u tom slučaju je njegova panika mogla prerasti u očaj…

ne kažem da je ova teorija konkluzivna, nego samo indikativna… materijal za ramišljanje onima koji su za to sposobni… [wink]

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close