Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eh da, skinite si teletrader, pa lijepo crtajte fibu …

jednostavno je …

http://www.fxos.hr

I love the Smell of Profits in the Morning

daj prestani reklamirati tu platformu tele-trader ………i uhvati se programa krava-tele [tongue]

……ta tema ionako već postoji

ili crtaj nešto pametno ili gibaj [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Kolega fazan, jel možete reći kada se koristi fibonnacijeva lepeza. To mi još nije jasno?

Hvala na odgovoru
Denčo

Kupujem samo kad Knele kupuje, a prodajem kad svi kupuju.

vlad jel možeš navesti 3 target za Atpl? Pošto je lako moguće da dohvatimo drugi uskoro


ili crtaj nešto pametno ili gibaj [bye]

ne znam jesi li primjetio ali imam graf u privitku poruke …

i nije s to-one … (inače oni skrbe o iNDG)

eeeeeeeeeeeeeeeee

I love the Smell of Profits in the Morning

Američki futures su jako dobri..čini se da izglasavanje gotova stvar!! [smiley]

@zlorok
naj se zamarati s mega ciklusima.
mikro je znakovitiji i interesantniji.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Kolega fazan, jel možete reći kada se koristi fibonnacijeva lepeza. To mi još nije jasno?

Hvala na odgovoru
Denčo

ne koristim, sorry …

možda di_su_pare da odgovor …

normalno da i taj alat postoji u teletraderu …
[smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning


vlad jel možeš navesti 3 target za Atpl? Pošto je lako moguće da dohvatimo drugi uskoro

Mislim da je rekao 1700, a to je već bilo, a izgleda može opet.

Crobex sada posrće u prosjeku 1% dnevno (!!!). Od nove godine sa 5k je na 3k pao, dakle pao je 2k u 9 mjeseci. Svakih 4,5 mjeseci 1 k. dakle,
ili
a)1% dnevno, 20% mjesečno – trend
ili
b)180 dana=2k bodova, dnevno 11 bodova, dakle za 1 mj ili 20 dana=220 bodova, to je sada cca 7,5%.
globalno pada 7,5% mjesečno na bazi godišnjeg prosjeka u 10 mjeseci, a ritam je prešao na cca 30% mjesečno. neka srednja vrijednost je 18,75% mjesečno (prosjek za npr 2 mjeseca).
Tim ritmom, crobex je 1.12. nešto ispod 2000.
ne čini mi se nerealno. metoda je školska i sa placai u stock tradingu&TA totalno neprimjenjiva, ali ovdje mislim – vrlo…


Američki futures su jako dobri..čini se da izglasavanje gotova stvar!! [smiley]

Pa sad baš jako dobri, hmmmmm… Oprezno dobri čini se više

ESZ08.CME E-Mini S&P 500 Dec 08 1,131.25 5:52am ET 6.75 (0.60%)
YMZ08.CBT Mini Dow Jones Indus.-$5 Dec 08 10,613.00 5:42am ET 56.00 (0.53%)
NQZ08.CME Nasdaq 100 Dec 08 1,519.00 5:51am ET 8.50 (0.56%)
SPZ08.CME S&P 500 Dec 08 1,131.30 5:52am ET 6.90 (0.61%)


Crobex sada posrće u prosjeku 1% dnevno (!!!). Od nove godine sa 5k je na 3k pao, dakle pao je 2k u 9 mjeseci. Svakih 4,5 mjeseci 1 k. dakle,
ili
a)1% dnevno, 20% mjesečno – trend
ili
b)180 dana=2k bodova, dnevno 11 bodova, dakle za 1 mj ili 20 dana=220 bodova, to je sada cca 7,5%.
globalno pada 7,5% mjesečno na bazi godišnjeg prosjeka u 10 mjeseci, a ritam je prešao na cca 30% mjesečno. neka srednja vrijednost je 18,75% mjesečno (prosjek za npr 2 mjeseca).
Tim ritmom, crobex je 1.12. nešto ispod 2000.
ne čini mi se nerealno. metoda je školska i sa placai u stock tradingu&TA totalno neprimjenjiva, ali ovdje mislim – vrlo…

jel znaš onu "postoji laž, paklena laž, i statistika"?

kažeš da crobex pada u prosjeku svakih 4,5 mjeseci za 1000 bodova, ali do 15.04 je pao u cca 3 mjeseca cijelih 2000 bodova… a od 15.04 do sada samo cca 300 bodova… nagib svakog impulsnog vala je drugačiji… prvi impulsni val je bio vrlo strm, padalo se naglo… drugi impulsni je bio manje strm, a treći impulsni će biti još manje strm…

enivej, mojih 75 centi.

Pametan, ako to želiš.



Crobex sada posrće u prosjeku 1% dnevno (!!!). Od nove godine sa 5k je na 3k pao, dakle pao je 2k u 9 mjeseci. Svakih 4,5 mjeseci 1 k. dakle,
ili
a)1% dnevno, 20% mjesečno – trend
ili
b)180 dana=2k bodova, dnevno 11 bodova, dakle za 1 mj ili 20 dana=220 bodova, to je sada cca 7,5%.
globalno pada 7,5% mjesečno na bazi godišnjeg prosjeka u 10 mjeseci, a ritam je prešao na cca 30% mjesečno. neka srednja vrijednost je 18,75% mjesečno (prosjek za npr 2 mjeseca).
Tim ritmom, crobex je 1.12. nešto ispod 2000.
ne čini mi se nerealno. metoda je školska i sa placai u stock tradingu&TA totalno neprimjenjiva, ali ovdje mislim – vrlo…

jel znaš onu "postoji laž, paklena laž, i statistika"?

kažeš da crobex pada u prosjeku svakih 4,5 mjeseci za 1000 bodova, ali do 15.04 je pao u cca 3 mjeseca cijelih 2000 bodova… a od 15.04 do sada samo cca 300 bodova… nagib svakog impulsnog vala je drugačiji… prvi impulsni val je bio vrlo strm, padalo se naglo… drugi impulsni je bio manje strm, a treći impulsni će biti još manje strm…

enivej, mojih 75 centi.

[/quote]
da, u pravu si… riječ je o statistici i tako gledano, nikad nešto ne može pasti na nulu taman da 100000000000 godina pada svaki dan po 50% (papir možeš presavinuti na pola 7 puta, ma kako on bio tanak!). asimptotalno se približava 2k kn (mislim da ipak neće ići ispod, prije će promet na 0 doć).
što bi revitaliziralo crobex? vijest da nam se opraštaju puste milijarde duga?
vjerojatno to bi, no nisam siguran.

Zahvaljujem vladu na nesebičnoj pomoći, mirnije spavam, a portfelj mi je zdraviji od kada primjenjujem njegove sugestije.
Dokazalo se x puta da čovjek zna. A pametan slijedi onoga koji zna da zna.
Pozdrav

Scio me nihil scire


"Intriguingly", if we invested in S&P500 at the first day when exceeded 40.0,
on average, we could get "6%" return in 1 month & "14%" return in 3 months !
As an industrial return,
[Favorable]: IT, semiconductor, software and finance—-high beta.
[Unfavorable]: utilities.

ako ovo nije (ne tako) suptilan pokušaj manipulacije i navlačenja, onda ne znam što je… [thumbsup] ameri su dobri u ispiranju mozga, nema im ravnih… "intrigantno" je kako se može dobro zaradit ako svoje novce sada uložite u dionice… [thumbsup] i vi možete biti sretni i bogati, samo radite što vam kažem! [thumbsup]

umnom zahvaljujem što mi pod nos baca konkretne podatke i tjera me da razmišljam.

700 milijardi dolara moglo bi amerima na kratko dati krila… naglasak na "na kratko"…

VIX puca nebu pod oblake zbog ogromnog feedbacka u burzu… medijska pažnja u zadnjih godinu dana sve intenzivnija, izbori za kojih mjesec dana, ukipane pare… intenzivirano feedbackom iz evrope… kinezi kupuju po americi…

enivej, mislim da nismo na kraju, nego na sredini, usprkos svim optimistima ovdje i plaćenicima na netu kojima je zadatak dizati moral. sjećate se motušićevog dna od prije par dana?

živi bili pa vidjeli. meni neće biti problem priznati da sam pogriješio ako DJIA naraste preko 15.000 (ath je na 14).

jednostavno je situacija prekomplicirana da bi se pouzdao u JEDAN indikator. koliko god ovo sa VIX-om stajalo i bilo znakovito i kolko god mi umni to nabio na nos. drugim riječima, priznajem pogrešku glede VIX-a, ali to ni najmanje ne utječe na moje mišljenje glede razvoja situacije.
[/quote]

Pozdrav,

Daleko od toga da sam nekome pokušao preporučiti na osnovu jednog indikatora bilo kakvo investiranje, ja osobno očekujem još puno suza do dna.

Ono što mi je bilo interesantno je kako je statistički moguće promatrajući samo jedan indikator ostvariti sasvim solidan prinos, naravno ukoliko su uvijeti dramatični kao što sada jesu…

Isto tako se slažem da smo negdje na pola puta dole, pa ameri su tek sada počeli njušiti što su neki prije skoro godinu dana najavljivali – recesiju.

ps. ummon ne umni…

New Report

Close