Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo mjesečni s&p :

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Uvazeni g. Sanco, ja vidim da vi ulazete u znanje pa i ucite TA. I ja sam tu pocetnik pa bih vas zamolio za misljenje.

Jeste li dosli do zakljucka da ce HT pasti crtajuci trokute i kisobrane ili ste koristili Seljacku logiku (kao i ja) da ce HT pasti zbog INA (novac od INA ce se preusmjeriti dijelom u HT pa eto nek bude jeftinije) i zbog dodatnih dionica HT (sto je naravno samo izgovor za rusenje cijene jer oni koji su drzali godinu dana dionice vjerojatno nece prodati ih nakon sto dobiju dodatne)? Pa tek onda iscrtkali linije otpora i potpora?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Uvazeni g. Sanco, ja vidim da vi ulazete u znanje pa i ucite TA. I ja sam tu pocetnik pa bih vas zamolio za misljenje.

Jeste li dosli do zakljucka da ce HT pasti crtajuci trokute i kisobrane ili ste koristili Seljacku logiku (kao i ja) da ce HT pasti zbog INA (novac od INA ce se preusmjeriti dijelom u HT pa eto nek bude jeftinije) i zbog dodatnih dionica HT (sto je naravno samo izgovor za rusenje cijene jer oni koji su drzali godinu dana dionice vjerojatno nece prodati ih nakon sto dobiju dodatne)? Pa tek onda iscrtkali linije otpora i potpora?

još se dvoumim između nekih crta……….ali čini mi se da pada puno brže nego što raste što mi govori da je volumen onih koji imaju dionice i koji ih se žele riješiti u nesrazmjeru sa onima koji imaju dionice ( ili možda nemaju ) a žele ih kupiti………..

tako da je realno gledajući moguće da se linije trokuta poklope u dogledno vrijeme oko 235,00 kuna ( kao što sam nedavno elaborirao )

uglavnom nema potrebe za liparenjem

ps. ubuduće mi se slobodno obratite na pm da ne opterećujemo ostale kolege

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


ekipa, ne znam o čemu pričate… VIX na kraju ’98 i početku ’03 (lokalna dna na DJIA) uopće nije visok, dapače… i ne liči na ovo sada…

također, logika da je volatilnost velika na dnu mi baš i ne stoji… da ako se radi o minornoj korekciji, pa su svi jedva dočekali da se ispucaju… ali kraj bear marketa karakterizira očaj, apatija, niski promet i mala volatilnost…

naravno, treba uzeti u obzir specifičnost američke trenutne situacije koja baš i nije previše usporediva sa bilo čime u prethodnim razdobljima…

Yesterday (30.09), VIX Index(Volatility Index:Investor Fear Gauge Index) shoot up to 46.7, historical high [attachment].

After 1990, there are only 5 times which exceeded 40.0.
+ Aug & Sep in 1998: Asia & Russia currency collapse
+ Sep in 2001: 9-11,terrorist attacks
+ July & Sep in 2002: IT bubble collapse & accounting irregularities.

"Intriguingly", if we invested in S&P500 at the first day when exceeded 40.0,
on average, we could get "6%" return in 1 month & "14%" return in 3 months !
As an industrial return,
[Favorable]: IT, semiconductor, software and finance—-high beta.
[Unfavorable]: utilities.

samo bih grafovima dodao sljedeće:
moguć je rast prema 3300 (max. do ca 3450-3490).
nije zicer, ali lako moguće.

nikoga ne nagovaram na kupnju.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

p.s.
ja još nisam kupio.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


p.s.
ja još nisam kupio.

na LEDU lagano skidaju s aska, malo pomalo da se ne primjeti….
tek toliko za informaciju.
naglasak na lagano…


p.s.
ja još nisam kupio.

ja čekam da ti kupiš pa onda………….. [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

"Intriguingly", if we invested in S&P500 at the first day when exceeded 40.0,
on average, we could get "6%" return in 1 month & "14%" return in 3 months !
As an industrial return,
[Favorable]: IT, semiconductor, software and finance—-high beta.
[Unfavorable]: utilities.

ako ovo nije (ne tako) suptilan pokušaj manipulacije i navlačenja, onda ne znam što je… [thumbsup] ameri su dobri u ispiranju mozga, nema im ravnih… "intrigantno" je kako se može dobro zaradit ako svoje novce sada uložite u dionice… [thumbsup] i vi možete biti sretni i bogati, samo radite što vam kažem! [thumbsup]

umnom zahvaljujem što mi pod nos baca konkretne podatke i tjera me da razmišljam.

700 milijardi dolara moglo bi amerima na kratko dati krila… naglasak na "na kratko"…

VIX puca nebu pod oblake zbog ogromnog feedbacka u burzu… medijska pažnja u zadnjih godinu dana sve intenzivnija, izbori za kojih mjesec dana, ukipane pare… intenzivirano feedbackom iz evrope… kinezi kupuju po americi…

enivej, mislim da nismo na kraju, nego na sredini, usprkos svim optimistima ovdje i plaćenicima na netu kojima je zadatak dizati moral. sjećate se motušićevog dna od prije par dana?

živi bili pa vidjeli. meni neće biti problem priznati da sam pogriješio ako DJIA naraste preko 15.000 (ath je na 14).

jednostavno je situacija prekomplicirana da bi se pouzdao u JEDAN indikator. koliko god ovo sa VIX-om stajalo i bilo znakovito i kolko god mi umni to nabio na nos. drugim riječima, priznajem pogrešku glede VIX-a, ali to ni najmanje ne utječe na moje mišljenje glede razvoja situacije.

Pametan, ako to želiš.

@zlorok
ja sam znam da je na sp500 odrađena formacija koja u 80% slučajeva ne fula.
target je 960.
hoće li razvoj nakon vjerovatnog odobrenja plana strpati realizaciju te formacije među onih 20% koje fulaju, to stvarno ne znam.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ovdje upišite svoj komentar…

@krikman
sve ok, ali morao si koristiti hloc.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@krikman

sve ok, ali morao si koristiti hloc.

onda vladek el kupuješ kaj?
ili čekaš nove targete? i koje ako se smije znati?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

kad bi ja znao šta je hloc??


@zlorok
ja sam znam da je na sp500 odrađena formacija koja u 80% slučajeva ne fula.
target je 960.
hoće li razvoj nakon vjerovatnog odobrenja plana strpati realizaciju te formacije među onih 20% koje fulaju, to stvarno ne znam.

Po meni odobrenje plana je vec ukalkulirano..eventualno dvodnevni rast…i to je to …bastavit će istim tempom kao do sad

New Report

Close