Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema TA, idućih dana moguće je kretanje cijene i izvan, prije spomenutog, kanala.

Na INI se razvio obrnuti H&S, a on dopušta privremeni povrat cijene do linije vrata.
Cjenovni cilj ostaje isti, cca 3500.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Prema TA, idućih dana moguće je kretanje cijene i izvan, prije spomenutog, kanala.

Na INI se razvio obrnuti H&S, a on dopušta privremeni povrat cijene do linije vrata.
Cjenovni cilj ostaje isti, cca 3500.

Krpa, ne bi se štel mešati – ali nema to puno veze s H&S-om. Niti po nagibu neckline, niti po prometima na vrhovima ramena i glave. Nije za vjerovati ovakvim H&S-ovima!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



@rooster

Uskoro (sutra, preksutra…) mogli bi dobiti odgovor na pitanje "što je prije, kokoš ili jaje".
Da li prethode neki događaji, pa ih onda utrpamo u TA, ili TA može predvidjedi razvoj nekih događaja.

Možemo li uz pomoć cjenovnog kanala predvidjeti molovu ponudu?

Može, dogovoreno! Pažljivo pratim jer je interesantno. Hvala ti za precizne grafove i procjene budućih kretanja.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



ako danas ostne ovakav plus, S&P probija bollinger, dosad se dvaput pošteno odbio, a jučer su bili dobri signali za rast…može neko stručniji pogledat, pa podjelit mišljenje.

ne znam da li sam ja taj, ali mene puno više muči formiranje klina. Za primjetiti je da nije formiran cjenovni kanal, kao znak stabilnog rasta, a rastući klin prilično je siguran znak skorog (ne mora biti sutra ili prekosutra, ali će biti) pada. Premda je, na EOD podacioma vrlo lagano probijen Fibo 38,2 prethodnog vala, prilično nervozno je kretanje kratkoročnih momentuma(sumanuto, gore-dolje bez pravilnih valova) – tako da sam vrlo bojažljiv za procjenu skorije budućnosti S&P-a. Ta, i onako je sve uvjetovano padom cijene nafte, što i nisu neki čvrsti temelji!

[/quote]
ipak ga nije uspio probit, nego je tik ispod….a meni danas signali izgledaju mlitavije nego jučer (iako objektivno uopće nisu)…vidit ćemo danas.

Krpa, ne bi se štel mešati – ali nema to puno veze s H&S-om. Niti po nagibu neckline, niti po prometima na vrhovima ramena i glave. Nije za vjerovati ovakvim H&S-ovima!

Osobno smatram da je svako konstruktivno miješanje – poželjno.
Za volumene se mogu složiti, a što ne valja kod linije vrata?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Krpa, ne bi se štel mešati – ali nema to puno veze s H&S-om. Niti po nagibu neckline, niti po prometima na vrhovima ramena i glave. Nije za vjerovati ovakvim H&S-ovima!

Osobno smatram da je svako konstruktivno miješanje – poželjno.
Za volumene se mogu složiti, a što ne valja kod linije vrata?
[/quote]

mora biti rastućeg nagiba (a ne padajućeg)

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



što ne valja kod linije vrata?

mora biti rastućeg nagiba (a ne padajućeg)
[/quote]

Potpuno netočno.
Linija vrata kod obrnutog H&S uobičajeno ima lagano negativan nagib (upravo ovakav, kakav je kod INE).

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

da razbijemo monotoniju malo klinova otpora i potpora,H&S

Potpuno netočno.
Linija vrata kod obrnutog H&S uobičajeno ima lagano negativan nagib (upravo ovakav, kakav je kod INE).

onda nam nema druge, nego nastaviti živjeti svaki sa svojim naukom, makar i različitim.

Poruka od moga učitelja: Never trust an inverted head and shoulders pattern where the neckline is clearly descending (the second peak being lower than the first). The more level the neckline, the more reliable the pattern.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Prema TA, idućih dana moguće je kretanje cijene i izvan, prije spomenutog, kanala.

Na INI se razvio obrnuti H&S, a on dopušta privremeni povrat cijene do linije vrata.
Cjenovni cilj ostaje isti, cca 3500.

Krpa, ne bi se štel mešati – ali nema to puno veze s H&S-om. Niti po nagibu neckline, niti po prometima na vrhovima ramena i glave. Nije za vjerovati ovakvim H&S-ovima!

[/quote]

ne bi se ni ja stel mesat’ al ovo je H&S-konsolidacijski [tongue]

ja sam ga nacrtao malo drugacije, ali u principu je ista stvar.
istina je da volumeni kod lijevog ramena malo falsaju, ali ostalo je sve po PesSu.

ono najvaznije, sto se tice prometa, "probijanje neklajna na valikom prometu" je tu!

sto se tice izgleda i nagiba neklajna, obrnuti H&S se dobiva "zrcaljenjem" pravog, dakle ako je u 1.slucaju nagib blago pozitivni, iako moze biti ravan, pa cak i negativni u obrnutom slucaju je nagib uglavnom pozitivan.

target prajs:3400-3500kn.

iliti, Krpa je u pravu!(teorijski) [thumbsup]

e, sad vidjet cemo hoce li biti tako i u praxi! [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

inace, cekam ovakav jedan slican na Crobexu..
proboj 3700-3800 uz veci promet, nadam se da ce to s INAom imati uzrocno posljedicnu vezu [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ne bi se ni ja stel mesat’ al ovo je H&S-konsolidacijski [tongue]

ja sam ga nacrtao malo drugacije, ali u principu je ista stvar.
istina je da volumeni kod lijevog ramena malo falsaju, ali ostalo je sve po PesSu.

ono najvaznije, sto se tice prometa, "probijanje neklajna na valikom prometu" je tu!

sto se tice izgleda i nagiba neklajna, obrnuti H&S se dobiva "zrcaljenjem" pravog, dakle ako je u 1.slucaju nagib blago pozitivni, iako moze biti ravan, pa cak i negativni u obrnutom slucaju je nagib uglavnom negativan.
target prajs:3400-3500kn.

iliti, Krpa je u pravu!(teorijski) [thumbsup]

e, sad vidjet cemo hoce li biti tako i u praxi! [tongue]

imao sam jedan lapsus lingua gore (onaj ko poznaje materiju, shvatit ce i sa greskom sta je pisac htio reci),sad sam ga ispravio u textu, buduci da nisam mogao urediti gornji post i podcrtao sam one bitne stvari.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close