Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U vidi!
Nitko ne crta i analizira klinove već čitav dan.

a čekaju da padnemo ispod 3200 [smiley]


a čekaju da padnemo ispod 3200 [smiley]

neće oni dočekati niti da padnemo ispod 3.600 a kamoli 3.200 [tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

pa ja sam stavio graf kako mislim da će h&s crobexa izgledat i kako će se razvit već par puta i niko nijednom nije komentiro jer im je to valjda preteško kad imaju svoje školske slike u glavi! [rolleyes]

ali postoji i konsolidirajući h&s obrazac osim klasičnog pa evo ga i opet! [smiley]

svaka sličnost s crobexom je slučajna! [cool]


a čekaju da padnemo ispod 3200 [smiley]

Da padnemo do 1800 ili 2000…
[lol] [rolleyes]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

odlično, cash spreman, rast lkpc će nadomjestit dodatno gubitke! [tongue]


pa ja sam stavio graf kako mislim da će h&s crobexa izgledat i kako će se razvit već par puta i niko nijednom nije komentiro jer im je to valjda preteško kad imaju svoje školske slike u glavi! [rolleyes]

ali postoji i konsolidirajući h&s obrazac osim klasičnog pa evo ga i opet! [smiley]

svaka sličnost s crobexom je slučajna! [cool]

Ja sam ti na to pitanje odavno pokušao dati odgovor.
Ili ne pratiš redovito temu ili očekuješ odgovor većih stručnjaka.

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@wunder

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ako danas ostne ovakav plus, S&P probija bollinger, dosad se dvaput pošteno odbio, a jučer su bili dobri signali za rast…može neko stručniji pogledat, pa podjelit mišljenje.

Imam pitanje iz ewt-a. Ako netko zna (čita knjige a ne samo surfa internetom kao ja:), unaprijed zahvalan na odgovoru:
ciklus, nije bitno koje razine, sastoji se iz impulsnog dijela 5 valova i korektivnog dijela od 3 vala.
E sad, ako uzlazni trend se mijenja za silazni, gdje smije počinjati impulsni dio s 5 valova silaznog trenda:
1) iza 5 valova impulsnog uzlaznog trenda, u tom slučaju uzlazni ciklus je prekinut prije završetka
2) nakon silaznog, korektivnog dijela od 3 vala uzlaznog trenda, dakle nastavlja pad što mi nije logično
3) smije i jedno i drugo?


ako danas ostne ovakav plus, S&P probija bollinger, dosad se dvaput pošteno odbio, a jučer su bili dobri signali za rast…može neko stručniji pogledat, pa podjelit mišljenje.

ne znam da li sam ja taj, ali mene puno više muči formiranje klina. Za primjetiti je da nije formiran cjenovni kanal, kao znak stabilnog rasta, a rastući klin prilično je siguran znak skorog (ne mora biti sutra ili prekosutra, ali će biti) pada. Premda je, na EOD podacioma vrlo lagano probijen Fibo 38,2 prethodnog vala, prilično nervozno je kretanje kratkoročnih momentuma(sumanuto, gore-dolje bez pravilnih valova) – tako da sam vrlo bojažljiv za procjenu skorije budućnosti S&P-a. Ta, i onako je sve uvjetovano padom cijene nafte, što i nisu neki čvrsti temelji!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@rooster

Uskoro (sutra, preksutra…) mogli bi dobiti odgovor na pitanje "što je prije, kokoš ili jaje".
Da li prethode neki događaji, pa ih onda utrpamo u TA, ili TA može predvidjedi razvoj nekih događaja.

Prije mjesec dana na temi INA stavio sam jedan graf s nadom da će se cijena ine kretati unutar ucrtanog kanala. Sada je graf kretanja cijene došao do ruba kanala. Po TA to bi trebala biti prelomna točka.

Vaš link

Možemo li uz pomoć cjenovnog kanala predvidjeti molovu ponudu?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

New Report

Close