Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nagib može biti i pozitivan i negativan, a znaju se i razlozi zašto.
Netočno je da nagib mora biti samo uzlazan.

E sad, kod INE postoji i varijanta obrnutog H&S-a, sa pozitivnim nagibom linije vrata.
Nisam htio potezati tu varijantu, da nam se medonje ne preplaše… [rolleyes]

Kad smo već kod H&S, sada ću je priložiti, tek toliko da čujem što mislite o njoj.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Prateci forum sa mora vidio sam grafove koji su navodili da je li linija otpora probijena. S obzirom da nije doslo niti do povecanja prometa niti bilo kakve reakcije trzista na to nije mi bilo jasno kako je moguce da je doslo do toga a da se nije nista desilo (pratio sam koliko sam stigao preko mobia), sad vidim da su to sve bili linearni grafovi. Prilazem log graf Crobexa gdje linija otpora jos nije probijena, pokusano je sa povecanjem prometa prije linije ali dolaskom na liniju promet je naglo pao.

IMHO, ukoliko ne dodje do povecanja prometa Crobex bi trebao pasti (sa donje strane se nalazi zeleno oznacena linija ventilatora 1999-2007 – ima nazalost dvije, ne mogu pobrisati donju koja je kriva).
Na drugoj slici je dugorocni log otpor koji cemo mozda kasnije pratiti, ima jos dosta vremena (pod uvjetom da se ispuni uvjeti da Amerika udje u recesiju i povuce ostatak svijeta sa sobom).

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

I eto opet odbijanca od gornjeg bolla u americi.
S&P 0 – 3 Bollinger.

1) Mučilo me kao početnika (prethodna poruka) kako uzlazni trend prelazi u silazni prema ewt. Nisam to uspio pronaći kao jasan primjer ni na raznim ewt tutorialima niti na povijesnim ewt grafovima po netu. Od dvije opcije logičnija mi je da ciklus bude presječen nakon impulsa i umjesto trovalne korekcije slijedi peterovalni impuls u suprotnom smjeru (iako bih volio to čuti od nekog brojača valova s znanjem).

2) osim tog horizontalnog spajanja uzlaznog i silaznog ciklusa, problem je i prema ciklusu iduće veće razine: ne strada li takvim preokretom repetitivnost po razinama i fraktalna struktura elliott valova?

3) praktična strana problema, zbog koje mi je i zapelo za oko ovo pitanje, je u ovogodišnjem crobexu: jesmo li 15.10. prešli iz 5. vala petogodišnjeg uzlaznog impulsa (Cycle: one year to a few years) u silazni impuls ili (tada ili 04.01.) u abc korekciju? Rekao bih 15.10. u primarni silazni impuls ako je Primary: a few months to a couple of years. Najvažnije, može li se onda bez korekcije uskočiti nazad u novi primarni uzlazni impuls? Sto je s idućim višim ciklusom u tom slučaju koji zato počinje ili kasnije ili zbrčkano?

pozdrav TA ekipa
vidim sedam stoja stranica, stvarno svaka vam cast na trudu, nabrzinu sam presao zadnjih par.
Ima i nekih novih "lica" a i nema nekih starih…
pisemo si kad mi zavrsi godisnji

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

Evo nam ponovo prekriženja MACD signalnih linija, gospodo.
SELL signal uskoro?!

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

sp500

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

bljedoliki Fa+Ta, ima li kakvih zaključaka iz ovih načertanija?? ……………..ovo gore mi više izgleda kao situacija u mojoj glavi kad padnem s konja u punom trku, nego kao neka analiza……….

nhf

ps: šta je sa 3.200 ??

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ovdje upišite svoj komentar… [kiss]

e moj sančoliki,
triba znat pročitat.

a analiza je potpuna.
samo bez strelice rezultantnog smjera.
[tongue] [kiss]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

a 3200 je lipa brojčica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


e moj sančoliki,
triba znat pročitat.

a analiza je potpuna.
samo bez konačne strelice
[tongue] [kiss]

znam ja čitati………ali priznaj da si namjerno nabacao tolike strelice, sunce ti bljedoliko
( za amere mi je jasno da su u banani, ali mi smo ipak grejp )

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close