Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ernest,hvala…skužio sam…hvala.fali mi još jedna.

abu ali…vijugave linije,crvena,plava,siva i zelena…plava je sma 100,slabašna siva je sma 50,crvena sma 20,a što je zelena?
tnx

@Ernest
I zelena je EMA 15, tako je bilo kada sam poceo i nisam je jos mijenjao.
Uzeo sam SMA 20 kao sredinu boolingera i to je onda kombinacija 20, 50, 100 SMA

PS. Inace to su bili originalni SMA kada sam instalirao Amibroker, sada sam ih sve izbrisao i postavio ponovo, s tim da uzimaju samo zakljucnu cijenu i drukciji su (drukcije pokazuju). Stari su bili u ovisnosti o SMA 20. Moram se jos malo poigrati sa time

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Evo prilazem graf IGH sa SMA pomicnim prosjecima koji uzimaju u obzir zavrsnu cijenu pa mozete usporediti sa prijasnjim grafom gdje su bili ovi duzi (50 i 100) bili u ovisnosti o SMA 20 ako vam to nesto znaci.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Može li netko staviti HLOC crobexa s MACD histogramom, RSI i volumenom?
[pray]

imas na bloombergu pa da znaš za ubuduće

http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=CRO:IND

i kakvu formaciju imamo na igh?trokut?kakav?


Evo prilazem graf IGH sa SMA pomicnim prosjecima koji uzimaju u obzir zavrsnu cijenu pa mozete usporediti sa prijasnjim grafom gdje su bili ovi duzi (50 i 100) bili u ovisnosti o SMA 20 ako vam to nesto znaci.


I danas je dokučio fibo 38,2 i što sad slijedi?

sp500- mogući lošiji scenarij

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


sp500- mogući lošiji scenarij

Bogami i Nasdaq i Sp 500su probili 50 day EMA prije tjedan dana i to jedan nakon drugog, i to na velikim volumenima.
Ili slijedi potop ili uskrsnuće

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



sp500- mogući lošiji scenarij

Bogami i Nasdaq i Sp 500su probili 50 day EMA prije tjedan dana i to jedan nakon drugog, i to na velikim volumenima.
Ili slijedi potop ili uskrsnuće

[/quote]

Dabogda uskrsnuće (radi ljudi u dionicama), ali s obzirom na globalnu klimu … potop. Za ovaj drugi slučaj, burzu ne treba ni gledati neko vrijeme jer bi mogao nastati masakr fondova.

nisam bob, ali dylan ...

evo kako je jedna sp500 prognoza od 22.05. bila prilično dobro urađena…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

A tako sad ste tek vidjeli. Dobro – nije lose, mogli ste to vidjeti jos 15.05.


Dabogda uskrsnuće (radi ljudi u dionicama), ali s obzirom na globalnu klimu … potop. Za ovaj drugi slučaj, burzu ne treba ni gledati neko vrijeme jer bi mogao nastati masakr fondova.

Možda ne pratim kolega, objasnite mi masakr fondova?

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK

pozdrav
citam malo mrfija i gledam sad point&figure graf od ledo-r-a jasno se vidi sell signal
ako s&p500 ode dolje mogo bi ledo do 11000

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

Da li netko zna zašto već nekoliko dana nije dostupna web stranica za tehničku analizu, odnosno financijski portal:
http://www.to-one.com/

Da li su možda preselili na neku novu web adresu?

Ovako nekako bi se na kratki i srednji rok moglo odvijati kretanje S&P-a.

Kratkoročno, rast je pred čak trostrukim otporom. Najprije do pred neki dan linija potpore (postala je otporom), a potom i nešto puno jače i teže za svladavanje – linija višegodišnje potpore trendu rasta (ljubičasto), koja se na nekih 1400 bodova siječe s gornjom granicom cjenovnog kanala (crno). Ako i dođe do proboja crvene linije otpora na 1370 bodova (usljed nekih dobrih vijesti), mižerne su ša nse da se to isto desi na 1400 (recimo da se riješe problemi stagflacije – ali za to treba puno više vremena!). A tu je negdje, blizu i vrh trokuta, koji bi se eventulno mogao formirati. No, opet sve ide prema istom zaključku. Kako sada stvari stoje, vrlo skoro slijedi spuštanje u dubinu cjenovnog kanala, i traženje nove potpore (povjerenja ulagača).

U sličnim pozicijma su i ostali indeksi.

New Report

Close