Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Može li netko protumačiti onu svijeću na ATPL?

Inverted Hammer…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Može li netko protumačiti onu svijeću na ATPL?

Prema izgledu je Inverted hammer. To bi prema teoriji trebao biti bullish patern, ali traži potvrdu.

Međutim, drugi alati isto ne nepotvrđuju.

Vizualni otpor na 2.680 i fibo retrace 38 % po meni definitivno probijeni. Cijena dotakla MA 50. Ipak sutra pričekati potvrdu.

Možda je ipak H&S. U tom slučaju potvrda sutra slijedi. Danas probili liniju vrata.

Svijeća rezultat navlačenja malih bikova u zamku. Vidjelo se iz aviona. Nakon pada na otvaranju. Postavljanje 200 kom na kupnji po 2680, i par nalog iznad. Prodaja se postavlja više, mali u zamku i cijena naglo iznad 2.740.

Real bear pravilno ocijenio stanje preko bare. Tehnički imaju još prostora za pad, stoje gore od nas, tako da sa te strane možemo očekivati samo loše vijesti. Ukoliko Ben u zadnji čas ne isčarobira nešto.

Bojim se da idemo dolje.

P.s. A izgleda da je Baron uletio unutra, kad ja ovo pišem, a njega nigdje. Da, da, čovjek uzeo Ingru.
Definitivno sell signal! [lol] [lol] [lol]

Ovo zadnje ne uzimajte ozbiljno.

@ Realbear

Lijepo da ponovo pises, kolega.

Sto se tice ovih 2H procjena koje se provlace vec neko vrijeme, to je ona stara prica o tome da su trzista kapitala anticipativna i reagiraju 6 mjeseci prije sluzbenih statistika. Sad svi briju da ce podaci za 1Q2009 biti dno, sto znaci da 2Q ranije krece rast dionica, dakle 3Q2008.

Zanimljivo je da su se sad Ameri uhvatili inflacije, sto je do sada bila specijalnost ECBa. Cini mi se da nitko nema bas previse povjerenja u izjave Treasurya i Bena u politiku jakog dolara (sta ce im onda GDP izvuci?). Zanimljivo u svakom slucaju.

DLKV jučer, danas…
A sutra?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


DLKV jučer, danas…
A sutra?

i još je u donjem bollingeru ali mi se ne sviđa što je kraći SMA iznad duljega



Može li netko protumačiti onu svijeću na ATPL?

Evo baš gledam. Nema se šta protumačiti. Crvena svijeća.
Polagani silazak po donjem bollingeru svaki dan, malo po malo.
[/quote]
A odgovor na pitanje oogledalu,idemo li na 3000? Tako tamo kažu?

broj gostiju: 58464.

ERNT zanimljivosti

PS. Slijedeca linija otpora na 2100

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Mislim da smo najgori dio korekcije odradili, netko je spomenuo trendsignale, pa realno je za očekivati da idemo do cca 3600 možda i malo niže bilo bi čak dobro da danas i sutra ubrzano odemo do tamo kraće će trajati i manje boljeti nego svaki dan po 0,5%, u svakom slučaju oni koji su u cashu bolje da još malo ostanu u cashu a oni koji su u dionicama mislim da je možda kasno izlaziti sada.
A ono ogledalo je obična zrcalna slika prošlih kretanja cijene pogađaju prve dvije crte relativno dobro a ostalo se i onako mijenja ako ne pogode onda promijene graf i tako stalno npr igh je već po tome trebao biti na 16000 a niš od toga , to se stalno pomiče dok jednom ne pogodi tj stvarno i ne dođe do toga. Kako god mogli bi očekivati jači uzlet u narednih nekoliko tjedana

INGR


@mamus

Prilozi koji graf, do tad cista jedinica i molim te nemoj vise spamati temu
By the way pogledaj otvaranje azije ili ja ne vidim zeleno ili sam daltonista
Vaš link

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


broj gostiju: 58464.

dajte prestanite s ovakvim debilnim postovima!

hvala!



broj gostiju: 58464.

dajte prestanite s ovakvim debilnim postovima!

hvala!
[/quote]
što je tu debilno?

Ponavljam još jednom….ne zamarajte se tehničkom analizom. Neće biti odbijanca, neće biti panike.
Klizit ćemo i dalje lagano u minus teritorij.
Čak nije ni za daytradere, samo bi izgubili na provizijama. Za daytrade treba ipak promet kojeg nema.
Pitanje samo da li je mali promet zbog odsustva daytradera ili obratno ( što je bilo prvo?
Kokoš ili jaje?)
Pripremite se radije za utakmicu (i onu sljedeću) i ostavite se burze za vrijeme ljeta.
Ja sam 100% u cashu jer vidim da nema aktivnosti i čekam eventualno neki veći pad od par dana
pa da uhvatim koji postotak na odbijancu.

Da li netk vidi kako pdamo po donjem blollingru sve niže i niže i niže?
Nema odbijanca od donjeg bollingera, kako kolega Bare kaže.
Mišljenja?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Da li netk vidi kako pdamo po donjem blollingru sve niže i niže i niže?
Nema odbijanca od donjeg bollingera, kako kolega Bare kaže.
Mišljenja?


ako ti nevidiš da nam prijeti veliki pad ja sam jako zabrinut

New Report

Close