Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CROBEX – Support @ 1727 icapital može netko komentirati (od 23.2.15)

stigli smo na 1729,95 -0,52

u petak ide adris po 3..,..kn ?

Oj Brutalni kapitale … samo se tebe čeka da narediš odbijanac na crobiju … čak i eventualnu promjenu smjera

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

belje – silazna putanja. SL vam je bio na 33. ispod 30 je povijesni minimum, i onda tu više nemate targeta. 27 je moguće dno, koliko vidim djeluje kao odrađeni impuls. također je probio zadnji padajući trend (najveći nagib), a prije proboja zadnjeg trenda vam tehnički gledano ulazi nemaju nikakvog smisla (hvatanja dna su uglavnom gubitne kupovine). no teorije kažu dna su dna u ovakvim slučajevima obično psihološki jake okrugle brojke 25, 20… (trebalo bi provjeriti jel to doista tako 🙂 bez obzira na te teorije, ne mogu isključiti niže dno. ukratko ulaz na satnom grafu imate odnosno bio je, a nekakav sigurniji ulaz je ako sutra zatvori iznad 29 (ali opet sa SL na 27).

crobex – dao sam graf i komentar, promijenilo se nije ništa. osim što će se, ako se probije to dno, javiti tigrus (hoće li mu komentar proći ili ne, to je druga tema) da vam kaže kako mu se ipak osim niza uspješnih prognoza desila i jedna neuspješna a u vezi crobexa 😉

adris – nemam pojma šta se događa u petak, valjda izvještaj. -p će vjerojatno biti 3xx 😉 zadnji ulaz koji vidim je bio na 340, a ovo se sada tako kilavi da bi prije rekao da će pasti nego rasti. ako probije zadnji vrh na 380, imamo potvrđeni target flaga je 440.

@ brutalni
slična situacija i na našoj miljenici

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


adris – nemam pojma šta se događa u petak, valjda izvještaj. -p će vjerojatno biti 3xx 😉 zadnji ulaz koji vidim je bio na 340, a ovo se sada tako kilavi da bi prije rekao da će pasti nego rasti. ako probije zadnji vrh na 380, imamo potvrđeni target flaga je 440.

Vaš link …

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

već smo na 1735 bodova

adrs
dakle kupuju 4% firme. zašto.. ima par scenarija, koji je, nebitno, jer ‘zašto’ je već sad u cijeni. sve u svemu ne mijenja se setup. tko je unutra – unutra je, ostali pričekati razvoj situacije.

atgr
potvrđeni silazni trend, zasada još izgleda kao korekcija rasta 560-1080. Ulaz u slučaju proboja linije silaznog trenda. Padom ispod 880 target je zona od 50-62% retracea.

ja sve još mogu nekako shvatiti ali ovaj crobex nikako. 6,7 godina se mi vrtimo na istoj razini i još ta stalna promjena sastavnica…. jednostavno ne znam šta bi mislio. davno sam ja digao ruke od toga ali ajde reda radi treba se pratiti i što duže pratim to sam više siguran da je to obična besmislica. drage volje bi čuo i kontra argument.

who dares, wins

verdi

ja sam jednom ne tako dugo napisao da je to sve dogovorna ekonomija

odavno je uočeno i kritizirano da je crobex loše napravljen index, sa čime se apsolutno slažem. čak je i bakić (u ovom slučaju potpuno dobronamjerno, rekao bih) bio digao galamu oko toga i naletio na neočekivanu (meni barem u tom trenutku) osudu i kritiku.
no u stvari za analizu nije niti toliko bitno: ako želite realniji pogled, na bečkoj burzi (!!) postoji CROX, i to u tri okusa (HRK/EUR/USD), koji daje potrebnu širu sliku. vidljiv je na teletraderu.

ja sam našao samo jednu smislenu koleraciju i to sa slovenskim i srbskim indeksom. sad da li su te ekonomije iste ili slične o tom po tom. izgleda da nas strani kapital tretira jednako.

who dares, wins


ja sve još mogu nekako shvatiti ali ovaj crobex nikako. 6,7 godina se mi vrtimo na istoj razini i još ta stalna promjena sastavnica…. jednostavno ne znam šta bi mislio. davno sam ja digao ruke od toga ali ajde reda radi treba se pratiti i što duže pratim to sam više siguran da je to obična besmislica. drage volje bi čuo i kontra argument.

Kolega ,a zasto je CROBEX uopce bitan ? nemozemo ga ni shortat ni nist , obican statisticki podatak ( i slazem se vrlo sklon manipulaciji ) .

ne možeš šortati ništa. jedino ti je long moguć u indexnom fondu kao i sve ostalo.

who dares, wins

to sam i mislio , jednom rjeci nist korist

ulpl @papagaj
ne da mi se crtati: silazni trend, nema targeta (tu je bilo x dokapa, možda i neki split, ne sjećam se a to bi trebalo znati), potencijalni ulazi probojem trenda, prvi signal zatvaranjem iznad 150, sigurniji ulaz zatvaranjem iznad 155, ali oba su li-la, i naravno ove brojke se mijenjaju s vremenom, na niže.
ne vidim nikakve uzorke.


@verdi

ne razumijem što želiš reći. ako nisam bio jasan, CROX je index od ZSE koji iako se računa na razumniji način nego CROBEX, ipak daje sličan oblik grafa, ali su forme jasnije. Npr. trenutno se završava skračena ABC korekcija dok na CROBEXu imamo nekakv potpuno nejasan potencijalni double bottom nakon korektivnog spuštanja.

New Report

Close