Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jeli došlo vrijeme za akumuliranje brodara?
(nije savjet za kupnju pojedinog brodara)
Samo za strpljive INVESTITORE.

Ako uzmemo da je dužina ciklusa u brodarskoj industriji oko 25-30 godina i prosječno trajanje eksplotacije od oko 25 godina. Vrhunac ciklusa se može očekivati tek 2025. – 2030.

Iako BDI nije toliko pouzdan za ovu namjenu,
možemo ga koristiti kao indikator početka novog ciklusa.
Ključni indikatori, probijanje trend linija na 1050 i 1300 te zone na 1200 bodova, 1020 ako koristite Point & Figure.
Analiza u prilogu…


Kako primjeniti TA na HT-u i zašto nikako?

u čemu je problem?

izlaz na 210, ulaz na 170, i više nego solidno.
ili još čekati, ili dokupiti niže.

kombiniraš sve tehnike.
fundamenti su jasni.
znaš točku izlaza.
bez previše pametovanja imaš 20% godišnje.

@knecht, apprentice.
ista stvar. hvata se dugi ciklus sa puno para.
bdi je tu gdje je, ne može puno niže, ako ode značajnije niže, dokup.
zlato u krajnjoj liniji može odraditi još jedan vrh (>1980), ali novi smjer je određen -> Swap je pozitivan za sell. dakle sell pozicija se oprezno gradi već mjesecima.

& Apprentice

Slažemo se u vezi brodara.
U recesiji su već od 2008 godine što bi prema ewt teoriji moglo značiti, da su odradili veliki ciklus val. Tako ih i treba gledati. Ako pogledamo pojedine američke brodare Drys, Egle… oni su u to vrijeme vrijedili daleko ko preko 100 $ po dionici dok danas vrijede svega nekoliko dolara. Dok su neki brodari primejerice EXM… bankrotirali – od nove godine počeo je veliki rast ostalih američkih brodarskih dionica kojem još mema kraja.

BDI index. Mislim, da je vrijednost od 661 bilo dno i sljedi rast prema grafu.

P.S. Kako je pisac več napisao:
Samo za strpljive INVESTITORE.

bdi 5 y..kljucna razina cca 1100

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Baltic Dry Index (BDI) +35 1125
Dvije trend linije probijene.
Za konačnu potvrdu nedostaje još 175 bod,
potreban za probijanje dvije preostale linije otpora.
If and only then, ostaje za vidjeti da li će naznačene linije,
moći poslužiti kao linije potpore.

stisnite to jos mrvu pa da mozemo krenuti kako treba [emo_ooooo]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Odrasta li negdje Croman ili zašto u vrijeme krize volimo superheroje


bojim se da ne odrasta nikako… [emo_zloban]

Može li netko postati BDI graf i probijanje negativne linije trenda???

http://www.effect-dubrovnik.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1001:fundamentalna-i-tehnika-analiza&catid=46:ekonomija&Itemid=101

Lijep pozdrav svima!

Prije nekoliko tjedana počeo sam čitat i pratit ovaj forum a evo danas sam se uspio i registrirati. Nikada još nisam pisao po forumima i ovo mi je prva poruka 🙂
Molim sve da imaju razumijevanja i da se ne ljute na mene ako nešto krivo napišem ili pogriješim temu; u najkraćem mogućem roku pokušat ću to ispraviti.

A sada jedno pitanje…
Na stranicama Zagrebačke burze skinuo sam financijska izvješća Adris grupe u pdf i xls formatu. Uspoređujući ih, primjetio sam da se podaci razlikuju.
Konkretno, govorim za Godišnje izvješće 1Y., revidirano, konsolidirano, 2012. godina.
Dakle pitanje je, koji FI je “ispravan” i iz kojeg se crpe podaci?
Pretpostavljam da bi oba trebala bit ispravna ako su kao takva i objavljena na ZSE, ali….?

Unaprijed hvala na odgovorima!
P.S. Nemam nikakvog iskustva sa financijama, niti sam ikad učio nešto o tome, ali bi volio naučiti 🙂

Evo što ‘grah’ Bulberu reče o ‘shakeu’, to jest HLF
http://distributizam.com/bulber/2013/07/24/evo-sto-grah-bulberu-rece-o-shakeu-to-jest-hlf/

Zabave radi, fundamentalist Birtić zamolio je tehničara Marketicha da vidi što ‘grah’ kaže o Herbalifeu. Osim standardne napomene da nitko od Distributista savjet ne traži, niti bi ga dao, ovdje još treba dodati da je Birtić kupio HLF još prije stock splita, a Marketich nema dionicu

mogu li dobiti druga mišljenja? [emo_smijesak]

www.knjigara.com

ingra bottoming proces ,mozda ovdje prolazi slika..pozdrav

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ATPL zastavica lijepo izgleda

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

tomo…ovdje je prosla..pojavit ce se..
k pax slazem se za flag..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close