Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@QuoVadis

Ma samo nemoj da sam kao Vlad1111 [tongue]
Samo to ne … hehe


@Knecht19

Pa ti meni se obraćaš kao da u toj tvojoj TA postoji neka relacija između trokuta i valova. To kao neka
čvrsta veza, kao neki zakoni i pravila. Ha ha ha … Pa komedija za komedijom iz tvojih usta … ajd bar nam nije dosadno [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Govorim ti samo o pravilima, koje treba poštivati – primjerice kada crtaš trokut.
Tako trokut možeš nacrtati, kada ćeš znati, da se radi o valu 2, 4 ili valu B.

P.S. kada si crtao trokut, ti si navodio mene. [yawn]

Pa klasična TA kaže da je trokut formacija. Formacija se može pojaviti gdje god ju je volja.
Pokaži prstom gdje to piše da je trokut vezan na EWT uopće, a kamoli specifično na val 2,4 ili B?

Trokutasta formacija indicira "skupljanje" energije kako se cijena zabija u vrh trokuta, te generira signal za buy ili sell, probojem jedne od stranica, nakon čega bi trebao slijediti dovoljno jak pomak cijene da ga trejder može efikasno iskoristiti.

Gledam okolo i nigdje ne vidm da je trokut vezan na EWT 😀

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Gledam okolo i nigdje ne vidm da je trokut vezan na EWT 😀

Imaš u prilogu.

Sve gore i sve teže kriza za dionice tek počinje a gdje je dno? Još dosta daleko možda u Siječnju a oporavak tek Travanj ili Svibanj. Vaš link Loše, loše . Vaš linkDaljnja stagnacija i rasprodaja .Vaš link


Sve gore i sve teže kriza za dionice tek počinje a gdje je dno? Još dosta daleko možda u Siječnju a oporavak tek Travanj ili Svibanj. Vaš link Loše, loše . Vaš linkDaljnja stagnacija i rasprodaja .Vaš link

Kakve to ima veze sa tehničkom analizom?

Tko umre u jesen za njega nema zime

U ovom crvenilu nikakve analize ne pomažu opća rasprodaja. Vaš link

@Knech

Dao si isječak iz nekog teksta, knjige ili slično koji objašnjava trokute u SKLOPU ewt. Što je ok,
ako vjeruješ u EWT i klasičnu TA, onda te koncepte možeš spojiti. Ali gdje piše da se trokut MORA vezati uz valove?

Meni trokut ima puno više smisla sa stajališta "elastičnosti" koju cijena ima u sebi,
te iz interpretacije da su investitori neodlučni u valuaciji pa nakon šokova dolje gore, ne mogu odlučit u kojem bi smjeru trendirali (npr. ingra).

Mislim,
da se razumijemo osobno mislim da formacije u TA imaju jako malo do ništa značenja,
ali da nam nije dosadno polemiziram malo 🙂

No na slici INGRA dnevni možemo vidjeti da iako smo probili kao trokut prema dolje,
već se može nacrtati horizontalna psihološka linija, na kojoj smo imali zadnje dno, dakle i oni "najpametniji" koji su kupili na tom dnu, će počet prodavat ako cijena ode ispod ili već prodaju
jer ne žele ni slučajno ostat u ingri ili naprosto kapitaliziraju.

Postavlja se smislenost crtkanja crtica, kad svakih 2 metra imaš novu crticu :))

A što se tiče nekog fast trejdanja,
možda ima smisla ingru probat zatrejdat prema 4h izlazi strelica 😀
Ono jako jako kratkoročno :D, bit na bidu nisko, ako prođe prođe …. iako .. ovo je crobeks 😀
Može se maks zatrejdati par tisuća dionica kako spada .. dakle taman za burekđije 😛

Beskorisno je dakle pričat o trejdanju na Crobeksu intraday … blah …

Obey Ferengi Rules of Acquisition


može netko TA za ulpl.

moze:DUGOROCNI DOWNTREND !
vidi sma200 [shocked]

PTKM tjedni graf. približavanje liniji trenda na odokativo 210. s obzirom na to da je otprema radila punom parom preko ljeta, kvartalni izvještaj za cca mjesec dana bi mogao biti jako dobar, što bi dionicu moglo bacit značajno gore. ali vidjet ćemo..

…dosadilo mi, pa evo dva grafa za "jabuku"….

"Istina je neotkrivena laž"

INGRA drugi pogled…

živi bili...

Inverter – tu liniju je index sp 500 već probio. Ipak mislim, da će biti manjih padova (index sp 500 za sada prognoziram minmalan pad na oko 1424-1437 sa jučerašnjih 1361 za par dana). Nakon toga opet rast. [thumbsup]

Evo index sp 500 pao je za sada na novo dno prema prognozi na 1436.34 $.
Moglo bi još do 1427 ali polako će biti ovo kraj i sljedi opet rast. Ajd
[proud]

ATPL izgleda jako kvalitetno prati teoriju valova. 5.val u tijeku i pri samom kraju.
ULPL također odradila ili pri kraju, jedino JDPL nije odradio, al s obzirom da ovo i nema tko prodavati i ne očekujem veće propade na njemu.

Zanimljiv graf usporedbe 4 brodske dionice gledano zadnjih 365 dana.

New Report

Close