Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobrog sam srca pa djelimično dijelim ono što znam. [cool] Inače znanja nikada dosta pa sa sudjelovanjem na forumima dolazim do podataka, koje trebam za prognoze, da vidim kakav pasulj će skuvati dečki sa Wall. Stretta.

Kao što sam već puno puta ponovio. Treba ih prokužiti. Puno puta ide a priznajem ponekad se promašauje. Tada se obično držim svog primarnog counta i postajem dugoročni višemjesečni ulagač jer ne prodajem, dok ne stigne dobit. A to se može raditi samo sa kvalitetnim američkim dionicama.

Inverter – tu liniju je index sp 500 već probio. Ipak mislim, da će biti manjih padova (index sp 500 za sada prognoziram minmalan pad na oko 1424-1437 sa jučerašnjih 1361 za par dana). Nakon toga opet rast. [thumbsup]

kolači

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Aha dakle kad fulaš, onda držiš …. gdje bi ti bio sa takvim stavom 1929…. ili 1987 …. ili 2013 … :)))

Uglavnom dakle da sumiramo,
bacaš novčić, ako prođe prođe, uzimaš profit,
ako ne prođe držiš dok se cijena ne oporavi.

MRAK!

[lol]

Mislim ono,
ja debatiram sa frajerom koji priča o pasulju sa Wall Streeta i koji ne zna napisat street, već piše strett.
Mislim da bi se i ja trebao malo zamisliti [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

može netko TA za ulpl.

ide prema intrizičnoj……a to je negdje malo iznad nule………

ja nisam tehničar ali geronimo bi ti to mogao nacrtati……on je bio jako zagrijan za tu slamnatu peračnicu novca…..


ATPL, po meni je trenutak tu da krene prema targetu od 500.
Nakon ovako žestoke korekcije sa 700na300 kuna, to je značajno vjerojatnije, nego daljnji pad.

DSX,DRYS,EXM…svi su već izdržali svoju korekciju kakvu je upravo odradila ATPL, i sad su spremni za rast.

Čini mi se da je "kataklizma" već debelo uračunata u cijenu. Pod tim mislim na usporavanje Kineskog rasta, koje je poznato već zadnjih godinu dana. Dakle to je sve već u cijeni. Radi kojeg je i BDI dobio po piksi, jel.

Ferengi – biseru. Ne naziva se ovaj forum književno društvo.
Pogledaj malo naziv ove teme. Ne mogu ja toliko griješiti u pravopisu koliko možeš ti griješiti sa svojim grafovima od dvije strelice.

Pitajaju ljudi za analizu ULPL. Pošto si ti znalac u brodarima – vidi tvoj primjer od 3.4.2012

http://www.poslovni.hr/forum/tehnicka-analiza–grafovi-savjeti-i-analize-2434-pg3814.aspx

a vidi tvoje grafove u prilozima. Umjesto, da ispravljaš gramatičke greške stavi ljudima tvoj čuveni graf od dvije strelice za ULPL. Može i Crobex. Dobit ćeš dobru ocjenu, jer na burzi ionako ne znaš zarađivati.

P.S. Molim nemoj lupetati nego stavi ljudima grafove. [pray]

HaHa,
ovaj kolega Knecht je stvarno jako zabavan. Hvala kolega što nas dobro nasmijavate. Osim što ste naučili jednu novu riječ engleskog, sad je vrijeme i da naučite još nešto. Jeste li spremni za "revelation" tj otkrivenje za vas koji ne znate dobro engleski?

Gotovo svi trader-i NE DRŽE POZICIJE u beskonačnost, ukoliko im buy signal napravi FAIL. To vam se inače zove TRGOVINSKA STRATEGIJA. Vaše metode bacanja novčića, pa ako prođe prođe evo profita, ako ne prođe nastavljam držanjem će vas osobno kad tad jako boliti, kako bi vi htjeli implicirati sa ovim grafom EXMa.

EXM ja nikad u životu nisam kupio, a i da jesam sigurno bi imao neki rezon za prodaju, te sigurno ne bi držao unedogled poput vas. A i primjetit ćete da je EXM naveden samo i isključivo u kontekstu brodarskog sektora. Naravno isto tako ste zaboravili reći da nekoliko stranica dalje na ATPL 320 sam jednom od forumaša odgovorio da je propao buy. Zamislite vi to PROPAO je buy?? Pa kako sad to uklopiti u vaš mentalni sklop koji zauvijek drži? Dakle vaše insinuacije o nekoj imaginarnoj "boli" su malo – fulane 🙂
I time se opet vraćamo na strategiju trgovanja.

Vi očito ne razumijete što to znači strategija 🙂

Kod strategije trgovanja nema "boli" ili "uh kako boli". To je smisao same strategije 🙂
Ako vas boli strategija, onda očito ne valja i nema se pravo tim imenom zvati :))
Kod vaših nadri-metoda takvo što postoji (po vašem osobnom priznanju).

Također s obzirom da vi poštujete "trendlinije", što sa ove slike niste o ATPL niste to uzeli u obzir? Nakon buy signala na ATPL stoploss bi trebao gibat se po toj liniji … ah da vraćamo se do zaključka … pa vi uopće ne koristite i ne razumijete pojam "trgovinska strategija". 😉 lol

Strategija može gubiti novce i po šest mjeseci bez ikakvog problema, da dugoročno bude uspješna.
Takvih primjera ima koliko god hoćete i kod investiranja i kod trejdanja.

Moje se metode mogu vrlo egzaktno testirati kroz vrijeme. Kroz uzorke. Kroz režime rada. Etc.
Vaše metode su promijenjive, neodređene, te usporedive sa gledanjem u šalicu kave ili bacanjem novčića.
I tak.

Evo mogu stavit sliku Crobeksa, iako ne vidim smisao jer se apsolutno ništa ne dešava :))

Obey Ferengi Rules of Acquisition

haha sada sa ja stvarno nasmijajo tvojim lupetanjima. Ovo je i mene počelo zabavljati.

Znači biseru.
1.) Kada ja stavim prognozu za svega par dana unaprijed a sljedeći dan cijena malo padne – onda sa svim topovima, kako nemam pojma i…..mada je cijena točno onog dana postigla prognoziranu razinu i ispala je [/u]zarada, koju sam pre par stranica stavio na forum.

2. Kada ti na 3814 stanici prognoziraš rast brodara i onda nekoliko stranica dalje na ATPL 320 jednom od forumaša odgovoriš da je propao buy i [/u]ispadne gubitak onda se to inače zove TRGOVINSKA STRATEGIJA. hahaha [lol]

Kako je jedan pisac kazao:

"Udarci, koje promašite upravo su oni koji vas izmore".

Meni saldo na mom kontu kaže, da sam u plusu (nije bilo promašenih udarca) a ti loseru?
Stavi radije čovjeku već onaj graf za ULPL.

Vidim da si se pogubio malo,

daj si pročitaj što piše, skoncentriraj se … možda uspiješ shvatiti, ali možda samo.
Jel po tvom odgovoru se vidi da si se malo pogubio. I tak …

Čemu rasprava sa nekim tko ne razumije što mu se govori? 🙂
Ili ne želi razumijeti :)))

Obey Ferengi Rules of Acquisition


HaHa,
ovaj kolega Knecht je stvarno jako zabavan. Hvala kolega što nas dobro nasmijavate. Osim što ste naučili jednu novu riječ engleskog, sad je vrijeme i da naučite još nešto. Jeste li spremni za "revelation" tj otkrivenje za vas koji ne znate dobro engleski?

Gotovo svi trader-i NE DRŽE POZICIJE u beskonačnost, ukoliko im buy signal napravi FAIL. To vam se inače zove TRGOVINSKA STRATEGIJA. Vaše metode bacanja novčića, pa ako prođe prođe evo profita, ako ne prođe nastavljam držanjem će vas osobno kad tad jako boliti, kako bi vi htjeli implicirati sa ovim grafom EXMa.

EXM ja nikad u životu nisam kupio, a i da jesam sigurno bi imao neki rezon za prodaju, te sigurno ne bi držao unedogled poput vas. A i primjetit ćete da je EXM naveden samo i isključivo u kontekstu brodarskog sektora. Naravno isto tako ste zaboravili reći da nekoliko stranica dalje na ATPL 320 sam jednom od forumaša odgovorio da je propao buy. Zamislite vi to PROPAO je buy?? Pa kako sad to uklopiti u vaš mentalni sklop koji zauvijek drži? Dakle vaše insinuacije o nekoj imaginarnoj "boli" su malo – fulane 🙂
I time se opet vraćamo na strategiju trgovanja.

Vi očito ne razumijete što to znači strategija 🙂

Kod strategije trgovanja nema "boli" ili "uh kako boli". To je smisao same strategije 🙂
Ako vas boli strategija, onda očito ne valja i nema se pravo tim imenom zvati :))
Kod vaših nadri-metoda takvo što postoji (po vašem osobnom priznanju).

Također s obzirom da vi poštujete "trendlinije", što sa ove slike niste o ATPL niste to uzeli u obzir? Nakon buy signala na ATPL stoploss bi trebao gibat se po toj liniji … ah da vraćamo se do zaključka … pa vi uopće ne koristite i ne razumijete pojam "trgovinska strategija". 😉 lol

Strategija može gubiti novce i po šest mjeseci bez ikakvog problema, da dugoročno bude uspješna.
Takvih primjera ima koliko god hoćete i kod investiranja i kod trejdanja.

Moje se metode mogu vrlo egzaktno testirati kroz vrijeme. Kroz uzorke. Kroz režime rada. Etc.
Vaše metode su promijenjive, neodređene, te usporedive sa gledanjem u šalicu kave ili bacanjem novčića.
I tak.

Evo mogu stavit sliku Crobeksa, iako ne vidim smisao jer se apsolutno ništa ne dešava :))


Ferengi, može TA za INGR-R-A. Hvala unaprijed

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Gledano dugoročno, dok smo iznad ove linije – situacija i nije toliko loša

ERNT-R-A
Dobra dionica i dobra firma,ali …..
Jedan graf je sa fibo otporima i upravo je sada cijena naišla na jedan fibo.
SS je sada već dobrano pregrijan,a radi se o tjednom grafu.

Drugi graf pokazije da je kod ere postojao ogromni gap,koji je upravo sada popunjen.

Osobno,nebi ga sada kupovao.

@Lanica

U principu dionice su skoro čisti Random Walk, ako gledamo sa stajališta kvantitativne analize (među koju spada i klasična ta, ali i složeniji modeli).

Skoro beskorisno je pokušavati predviđati individualne dionice na osnovi TA … ali pošto tražiš stavit ću ti neko svoje mišljenje … uzmi to sa rezervom, jer nosi jako malo korisne informacije.

Dakle,
ako vjeruješ u klasičnu TA, trend je prema dolje, nakon šoka prema dolje i elastičnog odbijanja, imamo trokutastu konsolidaciju, te u principu s obzirom na volumene, sve ovo od svibnja do sad je samo smirivanje pred novi veliki pokret…. evo čak sam stavio i neku donju stranicu trokuta da Knecht bude sretan [tongue]

Ako silno želiš kupit, stop ti se mora micat po ovoj donjoj liniji… al osobno bar bi čekao da savladamo zeleni drekec.

Do tad radije nebi ništa dirao
[tongue]

I ponavljam,
nije nam smislena ova rabota ….

Obey Ferengi Rules of Acquisition

FerengiHr. Pa ti mi izgledaš kao drugi vlad111.

& Ferengi

Trokute crtamo u valovima 2 i 4 bilo u padajućem ili rastućem trendu.

Pošto ne brojiš valove i ne upotrebljavaš EWT ni trokut ti ne može biti relevantan.

Post festum: prognoza za u ….
[yawn]

New Report

Close