Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde copipejsto sam,vidim sad da pise 622 ne mere bit, 662 najvjerojatnije, ali poanta ostaje…

Uf uf, neš ti pada ogromnog. Da ok, naravno uvijek može još malo past, ali racionalni investitori
bi definitivno htjeli dio svog portfelja izložiti BDIju na ovim cijenama, osim ako ne ide smak svijeta. A ako ide onda će im to bit najmanji problem [lol]

Evo ove klasične metode kažu da bi dno moglo bit "tu negdje"…

Obey Ferengi Rules of Acquisition

evo jedne sitnice na sp500 koja isto nešto govori- volumeni i momentum

Tko umre u jesen za njega nema zime

DAX – izgleda sve naduvano.


DAX – izgleda sve naduvano.

Nikada nije ništa napuhan- može to i do 8.000 bodova a može i nazad na 5.000. Mogu li na m tehničari reči samo jednu stvar- da li smo u rastu ili će slijediti pad? Ali da se "jednoglasno" usuglase- slijedi pad ili rast! Znam da je to najteže ili gotovo nemoguće znati. Analize uvijek radite unazad- od toga nema koristi.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Evo onda jedna unazad

http://www.poslovni.hr/forum/tehnicka-analiza–grafovi-savjeti-i-analize-2434-pg3856.aspx

DAX moze short

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

… ma nije ti ovo mjesto za te komentara

i, promijeni ime u "bullforever", i budi jako, jako oprezan. Samo mali broj njih će uspjeti reprivatizirati QE novac.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

bio mi je rodjendan nedavno.
pa da Vas pocastim malo…
dlkv.
enjoy.
[wink]

ps. IGH – buy sad.
sell 600kn.


Evo odlučio sam ipak zbog nekih ljudi na ovome forumu, koji vjeruju u TA, da stavim još poneki graf. Stavit ću grafove dionica, koje kotiraju u razvijenim tržištima (ne u HR), jer se držim sljedećih pravila u razvijenim tržištima – pogotovo u USA:
1. Poslovanja, koja se mogu razumjeti;
2.Društva sa povoljnim dugoročnim izgledima
3. Poslovanja, koja vode pošteni i sposobni ljudi
4. Poslovanja, koja imaju atraktivnu cijenu

Jedna od dionica, koju volim i koja meni donosi neku lovu je dionica Apple (AAPL), čija tržišna kapitalizacija (Market cap) veća je od buđeta američke vlade in iznosi za sada 622,31miljardi $.

12. rujna izlazi im novi Iphone 5 -sada je cijena oko 665 dolara i mislim, da će do tada biti cijena oko 690 do 700 dolara. Dugoročnije su im izgledi nevjerovatni evo tjednog grafa.

P.S. Znam, da ferengi tog grafa neće biti u stanju razumjeti jer nisam stavio njegovo najsnažnije oružje veliki MA1oo i MA 200 – jer na tome bazira cijela njegova TA, ipak mislim, da forumaši, koji duže vrijeme prate forume i blogove te sami ulažu realne novce, vidjet će o ćemu se radi.

P.S. Ferengi – futuresi za index sp 500 još nisu izašli. Ajde, da stavimo prognozu za ponedeljak i utorak na ovaj forum. Stavi ti svoj graf ja ću svoga sa tačnom cifrom dokle će rast odnosno pad do ponedelja-utorka. Ovo ti je izazov, nemoj se sada povući u mišju rupu pa onda lupetati, kako TA ne vrijedi. Znači prihvati izazov -prognoza za index sp 500 u ponedeljak ti je?????????
[undecid]

Bilo je nekih kritka na graf i ovaj post na 3878 stranici od čovjeka sa grafom od dvije strelice (pa gdje je nestao???)

12. rujna cijena Appla (AAPL) narasla je preko 680 $. Danas je preko 702 $. Znači od objave ovog posta do danas 37 $ dolara zarade. Ajd [cool]

Pa kritizirao sam tvoje metode koje veze nemaju s ničim. Pa tako ni sa ovim rastom AAPL. Oni koji prate AAPL znaju iz sjećanja da obično kod predstavljanja novih bitnih proizvoda je cijena rasla.

Ti si jedan logički ispravan zaključak,
a to je da bi AAPL mogao na entuzijazmu novog iPhonea5 porasti, zaprljao sa svojim ultra lošim tehničkim izmišljotinama, koje nekad rade, nekad ne rade… dakle onak ko bacanje novčića [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


koje nekad rade, nekad ne rade…

zadaća trejdera je samo da zna šta napravit kad rade i šta kad ne rade, ništa drugo.

He he ,

pa da, tako možeš dakle bacat novčić, odlučit se za long ako je glava, short ako je pismo … i onda ako radi – RADIŠ trejderski posao, ako ne radi – opet ODLUČUJEŠ trejderski.

Vidiš,

nikad nisam to tako shvaćao kao ti Knox, ima tu nešto u tvojoj logici ….. NOT …
[lol] [lol] [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Pa kritizirao sam tvoje metode koje veze nemaju s ničim. Pa tako ni sa ovim rastom AAPL. Oni koji prate AAPL znaju iz sjećanja da obično kod predstavljanja novih bitnih proizvoda je cijena rasla.

Ti si jedan logički ispravan zaključak,
a to je da bi AAPL mogao na entuzijazmu novog iPhonea5 porasti, zaprljao sa svojim ultra lošim tehničkim izmišljotinama, koje nekad rade, nekad ne rade… dakle onak ko bacanje novčića [thumbsup]

E moj ferengi. Nikada ti sa svojim strelicama nećeš pogoditi, osim što možeš lupetati gluposti po forumima.

Prognoza Appla je već pre dva meseca (kod vrijednosti cca. 586 dolara) bila je target 700 dolara, što je ispalo sasvim ispravno. E sad tko je jamio…. Znam, da ti to ne razumiješ ali ipak za ostale forumaše evo graf sa targetima ispred 2 meseca, koji se ne može falsifikovati. [sealed]

Jako volim ove Lovačke priče od Knechta19 . [lol]

Ne znam zašto nam otkrivate takve vrijedne tajne po forumima? Zašto ne zarađujete milijone i milijarde u tišini?

Mislim da smo time sve riješili [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close