Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Knecht

Ha ha, zakooon. Evo baš ste me nasmijali, hvala Vam. [lol]

Dakle iako je inicijalna prognoza bila RAST do 1429 (ušli smo u long! sa targetom na 1429),
koja je u sred promatranog intervala PROMIJENJENA u PAD, (okidanjem triggera na 1397 ušli smo u šort do 1387) … rast se ipak na kraju dogodio => prognoza je točna. NE KRIVO! Izgubili smo danas pošto smo još u ŠORTU. LOOOOL

Meni doista nije jasno, kako se i Vi sami sebi gospodine dragi, ne nasmijete.
I tak …
[lol]

Mislim da je svakome tko ima barem tri čiste u životu, sasvim jasno da upravo ovakve
a) neodređene
b) promjenjive

"prognoze" vrijede apsolutno – NULA.

Evo i moje "dvije strelice" trenutno ……
OPASKA : moje su strelice opskurne, nemam puno toga iscrtnog na grafu (slova, brojke, valove, crte …) ali su zato – nedvosmislene, provjerljive .. i tak [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



ferengi imaš pravo
vidim, da ti imaš dobar nos ono "na osjećaj). :D". Daj reci kak je čovik znao, da će index pasti baš tačno na 1398 ?

Hteo sam da kažem, da kod vrijednosti futuresa 1402 stavi prognozu pada na 1398, dok su futuresi kasnije pali na oko 1395 [shocked] [shocked] [shocked]
[/quote]

Pitam ne znam koji puta. Kako je opet znao, da ide baš danas tačno do 1429 ???? Pogodio je.

Range je uzak. Ako sp500 raste koji god broj kazes, blizu si!!
Zavrsio je 1432. Isto bi bilo i da je 1426. +3 ili -3, blizu je, a pokrio si od 1426-1432.

I vremenski je ogranicio!!

I osigurao se od pada, sa short minor valom,.!!
Nije pogodio nista. osigurao se na obe strane, vremenski i range-om.
[wink]

Klasicno za njega. Taj nije nikad nista pogodio.
Razmisli.

Pozz.

Vrijemenski je determinirao, de će do 6. rujna index sa 1407 porasti na najmanje 1429 boda. Kako je opet znao, da ide baš danas tačno do 1429? Ipak tko se kladio na to, uzeo je scalp dobrih 22 boda zarade do 6.9. Prema osnovnoj logici to je pogodak. [thumbsup]

Ferengi je 6. rujna stavio graf "SPY 15 min izbliza" na kojoj mu u isto vrijeme kod vrijednosti SPX (SP-500) 1430 strelica ukazuje na pad odnosno sell. Drugog dana index porasto na 1437,92. Ako se kladio na pad po toj strelici popušio si i to ti je bit svega.

Post festum: Ne bih se kladio na strelice.



@Ferengi

Svatko ima svoju metodu i ja to poštujem. No, imaš krivi pristup i smatraš da je ovo što ti nudiš daleko ispred svega. Ismijavanje ostalih, koji te prije svega ne razumiju nije opravdanje.

No, ako su ovi grafovi rezultati tvojih radova, jedino što mogu reć ne valja.
Uzeo sam za primjer tvoj graf Crobexa (zato jer tu ljude on najviše zanima) i usporedio tvoje signale i signale koje daju jednostavni SMA 21 i 50. To je ono čemu se cijelo vrijeme ismijavaš.
Da se razumijemo ni ja nisam prevelik pobornik istih, ali ne hvalim se nečim što je lošije od njih.

No, ono što je iz slike vidljivo da su tvoji signali preporučivali kupnju na ZSE-u već na cca. 1830, dokup na 1730 i još dokup na 1630…
U isto vrijem cross SMA daje signal ulaska na 1730 izlaska na 1830, te ponovnog ulaska na cca 1670…

No, evo slike pa nek se forum uvjeri….

Pitanje za vas obojicu: dali vaši grafovi ukazuju na rast ili pad CROBEX-a? I zašto?
Hvala na odgovoru.

do utorka ću raditi TA i postati u odgovarajuće rubrike, ukoliko vam što treba pošaljite mi mail

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

tjedni crobex

http://www.2shared.com/photo/TX2Tsnju/crobex.html

mjesečni

http://www.2shared.com/photo/apXa5_99/crobex_log.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.


Vrijemenski je determinirao, de će do 6. rujna index sa 1407 porasti na najmanje 1429 boda. Kako je opet znao, da ide baš danas tačno do 1429? Ipak tko se kladio na to, uzeo je scalp dobrih 22 boda zarade do 6.9. Prema osnovnoj logici to je pogodak. [thumbsup]

Ferengi je 6. rujna stavio graf "SPY 15 min izbliza" na kojoj mu u isto vrijeme kod vrijednosti SPX (SP-500) 1430 strelica ukazuje na pad odnosno sell. Drugog dana index porasto na 1437,92. Ako se kladio na pad po toj strelici popušio si i to ti je bit svega.

Post festum: Ne bih se kladio na strelice.

Joj daj frajer je rekao da će indeks narasti, onda se u pola prognoze ukako u gaće i promijenio mišljenje da će ipak pasti. I onda nam nije najavio promjenu pozicije u long, nego iako se na njegov šort indeks podigao hrpe (njemu u facu) on je "podvukao račun" kakti sa plusom. To je toliko pre smiješno, da čak postaje malo i tragikomično.

Inače baj d vej, ove crvene strelice na 15 minutnom su rekle kad je trejd gotov, ako nisi primjetio. A nisi. A i inače strelice nisu ni prilagođene za rad na 15minutnom tajmfrejmu, .. to sam ja da bi se uskladio sa Knechtom stavio taj tajmfrem, onak usput. I tak.

Evo slika, kako su strelice daleko od savršenog. Nije mene strah priznat da i one fulavaju i poberu stop-loss (neovisno o modelu kad se ulazi all in ili paketno). No, recimo ja mogu provuć strelice kroz 4 godine podataka, puta na stotinu uzoraka, pa vidjet koje mi je očekivanje. To je krajnje egzaktno. Dok ovaj hokus pokus, prevrtljivi, nedefinirani ewt mambo đambo…nije baš provjerljiv 🙂

Slobodno se ti kladi na EWT. A možeš i na otisak u šalici kave [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


MIslim, da će kupovinom obveznica sa strane ECB-a to poticati na rast EUR. Sve to (ako bude) biti će vjerujem kratkog daha. Kao što se iz tjednog grafa vidi, moguć je rast EUR/USD čak do cca. 1,29 ali prije mora preći onu prepreku na 1,26.

Malo ću pokušati i dalje prognozirati primarni cont na indexu sp 500. Priznajem iznenadilo me novo dno mada minimalno, sa prijašnjih 1397,01 na jučerašnjih 1396,56 mada je poslije index preko 1408. Očekujem danas minimalan pad na liniju trenda cca. 1400 i nakon toga snažan odbijanac.

Evo grafa od 5 min.

P.S. – oni koji ne vole gledat MACD neka ga ne gledaju. Za mene je to samo sekundaran pokazatelj.
– pošto sam dioničar AAPL (stavio sam tjedni graf prije par dana) sve to nije me puno tangiralo, jer je dionica jučer lepo porasla za nekih cca 10$. I tako će prema prognozi i dalje do 12 rujna – do nekih 690-700$.


Savršeno ste pogodili za trend EUR/USD no, što sada slijedi- probijanje 1,3000 i pohod 1,3450 ili sa 1,29000 povratak prema 1,25000 i dalje na 1,1800 zacrtani target? Da li ovolike količine EUR na tržištu neće stvoriti "višak" a to znači pad vrijednosti?

...biti najbrži čovijek na svijetu...


tjedni crobex

http://www.2shared.com/photo/TX2Tsnju/crobex.html

mjesečni

http://www.2shared.com/photo/apXa5_99/crobex_log.html


ja sam mišljenja da osim grafova treba gledatii vanjske elemente koji se događaju u društvu i tu prvenstveno mislim na promjenu izračuna indeksa i samim time će doći do rasta indeksa jer se umanjuje utjecaj HT-a na izračun. Prosto jednostavno.


Joj daj frajer je rekao da će indeks narasti, onda se u pola prognoze ukako u gaće i promijenio mišljenje da će ipak pasti. I onda nam nije najavio promjenu pozicije u long, nego iako se na njegov šort indeks podigao hrpe (njemu u facu) on je "podvukao račun" kakti sa plusom. To je toliko pre smiješno, da čak postaje malo i tragikomično.
[/quote]

Ferengi pa ti znaš više što sam radio sa svojim novcima nego ja. Prognozirao sa 1. rujna , da će do 6. rujna index sa 1407 porasti na najmanje 1429 boda i držao se tog counta.

Mada je index 4. rujna minimalno pao, držao sam se portfelja prema osnovnoj prognozi. Evo prilog iz kojeg se vidi zarada.

Koliko si ti biseru zaradio lupetanjem o nestacionarnim procesima i strelicama u ova tri dana?
[sealed]

http://www.2shared.com/photo/C8SbJjEy/crobex1.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

FerengiHr@ ovo je isto neki sarlatan koji koristi MACD jel tako [smiley]http://www.biddytrades.com/about/trading-strategy/

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

naravno tu su i njegovi rezultati http://www.biddytrades.com/join/ http://www.biddytrades.com/free-access/closed-stock-trades/
ne back test nego zatvorene pozicije … [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

23.08.2012. bdi 712


Vrlo blizu dna je BDI svakako.
BDI ispod ovih cijena postaje poprilično besmislen.

Baltic Dry Index falls 0.6% to 622 points
Commodities
– This is the tenth consecutive fall in the Baltic Dry Index.

Tko zna zna….

New Report

Close