Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovani kolege,

s obzirom da sam 21.06.2011 dao projekciju za LKPC i ATGR, te pošto je LKPC tehnički odradila,
evo stavit ću update stanja.

Dakle 21.06.2011 po satnom je došao buy signal. Preporučio sam početak laganog skupljanja.
Naknadno 27.06.2011 smo i po dnevnom dobili buy signal => jače skupljanje.
Danas 30.06.2011 trejderi mogu prodat s profitom, a ako netko misli da može još odraditi, neka čeka,
a kome je dovoljno par posto zarade, neka proda.

Što se tiče ATGR, ona je na 700, a kad je dan signal za kupnju bila je 695. Dakle čekamo da vidimo što će biti dalje.

Usput,
kad sam već ovdje, prilažem i update stanja na Crobeksu.

Sretno svima u trgovanju.


sjajno kolega! imam pitanje:koji to alat koristite i odakle strelice jer ne vidim rsi ili macd.da li j prema rsi? ako da kojemu? i za kraj,jeste zaradili sto na lkpc? [wink]

@elijah

Hvala na pohvalama prije svega. Koji je to Alat?
Pa to je jedan algoritam, custom made, čak bi se usudio reć relativno složen.

Također kolega što se tiče indikatora RSI ili MACD, preporučam da ih se ne koristi. Naime za njih
je znanstveno dokazano u više studija da ne vrijede skoro pa ništa, ako i toliko.

Također,
moram naglasiti da ja ne trgujem uopće na Crobeksu, već isključivo na US tržištu. Ove analize koje dajem, dajem iz čiste dosade, te znatiželje. A također i u nadi da ću nekome tko trguje na crobeksu, možda donekle i pomoći.

Eto.

PS : evo “alat” je odradio perfektno na LKPC, dok je na projekciji za ATGR za sada na nuli. I čak se čini da bi mogli još jedan kraći dan – dva šus prema dolje dobit prije dna, odnosno da bi “privremeno” mogli otić malo i u minus. Al tako to ide ponekad [sealed]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



@elijah

Hvala na pohvalama prije svega. Koji je to Alat?
Pa to je jedan algoritam, custom made, čak bi se usudio reć relativno složen.

Također kolega što se tiče indikatora RSI ili MACD, preporučam da ih se ne koristi. Naime za njih
je znanstveno dokazano u više studija da ne vrijede skoro pa ništa, ako i toliko.

Također,
moram naglasiti da ja ne trgujem uopće na Crobeksu, već isključivo na US tržištu. Ove analize koje dajem, dajem iz čiste dosade, te znatiželje. A također i u nadi da ću nekome tko trguje na crobeksu, možda donekle i pomoći.

Eto.

PS : evo "alat" je odradio perfektno na LKPC, dok je na projekciji za ATGR za sada na nuli. I čak se čini da bi mogli još jedan kraći dan – dva šus prema dolje dobit prije dna, odnosno da bi "privremeno" mogli otić malo i u minus. Al tako to ide ponekad [sealed]


pa,rsi ,macd i drugi imaju opsi kako se sastavljaju,jel ovaj vas ima neko ime? na temelju kojih podataka se sastavlja?ocito je kratkorocan kako ste i pisali…

kolega ferengihr jel moze jedan sa strelicama za adpl,igh i thnk? 😉

@elijah

S obzirom na volatilnost, s obzirom na smjer gibanja prosječne cijene, s obzirom na relativni vrh i dno, procjenjuje oversold ili overbought. I dinimački se prilagođava s obzirom na režim rada. Postoje četri glavna režima, pa ovisno u kojem je, gleda drugačije parametre…. kao neki primitivni oblik pattern recognitiona. Moram priznat da nisam razmišljao da mu dam ime [lol]

Evo ADPL,IGH,THNK.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Evo jedna zanimljiva usporedba HDEL-THNK. Diferencija dosegla maximum i počela padati, iako ostaje za vidjeti.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


@Mecka

….
Na dugoročne grafove jako utjeće fundamentalna analiza. Za kratke oscilacije cijene se može koristiti činjenica da je cijena "elastična", dakle može se dionicu kratkoročno zatrejdat.
….

Tnx! dobio sam odgovor koji me zanima i fino se poklapa sa svim što se dešava oko Luke.
pozdrav.

Dosadno mi pa tražim zanimljivosti. Evo jedne.Svaka sličnost ovih dvaju slučajeva može biti slučajna.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

hoće li i 5. put izdržati DLKV, ili ovaj put neće?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

i na Đuri ima zanimljivosti …

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

a sad odoh do Xetre Frankfurt. Ugodan dan.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ovo je bio moj pogled za atpl prije cca 3 mjeseca.
za sada sve po planu

graf nije poziv niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama
http://www.poslovni.hr/forum/tehnicka-analiza–grafovi-savjeti-i-analize-2434-pg3558.aspx#post1152135

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


i na Đuri ima zanimljivosti …

je, zato stoji ona: Sell on news

Graf koji sam postao na blje prije par tjedana

graf nije poziv niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicam
http://www.poslovni.hr/forum/blje-belje-dd-504-pg958.aspx#post1175453

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Jos jedan precizan graf iz amerike

Grafovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama
http://www.poslovni.hr/forum/tehnicka-analiza–grafovi-savjeti-i-analize-2434-pg3600.aspx#post1177224

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close