Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@machete
, loris,
kako radite analizu dionice koja je imala 2 neprirodna skoka (rast i pad) zbog dividende u tom razdoblju što je kompletno poremetilo parametre koje vi uzimate u obzir?

kažeš, neprirodna. Ajd molin te bogom – objasni ti meni po čemu je to nepriorodno, a nešto drugo je prirodno?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ovaj tjedan bi mogao biti pun fatalnih potopa zbog neradnih dana i nedostatka kupaca .




@machete
, loris,
kako radite analizu dionice koja je imala 2 neprirodna skoka (rast i pad) zbog dividende u tom razdoblju što je kompletno poremetilo parametre koje vi uzimate u obzir?

kažeš, neprirodna. Ajd molin te bogom – objasni ti meni po čemu je to nepriorodno, a nešto drugo je prirodno?
[/quote]

Nije moje al moram neznam o čemu raspravljat što je prirodno a što neprirodno na ZSE kad ja koji sam polupismen vidim unazad 2god da je sve neprirodno odnosno samo pljačka koja je i dalje u tjeku

sve je to prirodno.

I mačka ulovi vrapca … pa joj ga druga mačka ukrade. Kud-god se okreneš, u moru, na kopnu, u zraku, …. svugdje ista priča.

Da je drugačije bilo bi neprirodno.

Problem je samo gdje se ti nalaziš u tom prirodnom slijedu. Ili bolje rečeno – problem je kako što bolje sebe pozicionirati u tom prirodnom slijedu. Jednim dijelom u tome pomaže i tehnička analiza.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]




@machete
, loris,
kako radite analizu dionice koja je imala 2 neprirodna skoka (rast i pad) zbog dividende u tom razdoblju što je kompletno poremetilo parametre koje vi uzimate u obzir?

kažeš, neprirodna. Ajd molin te bogom – objasni ti meni po čemu je to nepriorodno, a nešto drugo je prirodno?
[/quote]

pa valjda zato što u tom vremenskom intervalu na tim parametrima lako se dobiva pogrešan dojam, što uvjetuje pogrešnu projekciju budućih kretanja…
Ako dionica zbog dividende od 150 kn na dan isteka prava na dividendu padne za tih 150 kn, onda je valjda svakomu tko ima imalo smisla za logiku jasno da to treba drugačije vrednovati od standardnog trgovanja… odnosno da te šumove treba uračunati/anulirati

probili smo 2240. koliki je target ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Iako je Crobeks vrlo nezahvalna burza, kada joj se počne pristupati sa aspekta Tehničke analize,
svejedno možemo pokušati. Jel tako.

Evo slike trenutnog crobeksa s obzirom na TA. (mog osobnog sustava).
Crvene Strelice – signali ekstrema u rastu, Zelene – signali ekstrema u padu, Žute – uptrend continuation upozorenje i Naranđaste – downtrend continuation upozorenje.

Upozorenje < Signal. Tj snaga žutih i naranđastih strelica je značajno niža od crvenih i zelenih.

Izrazio sam svoj općepoznati dugoročniji stav još tamo u 1 mj 2011, o dugoročnijem downu Crobeksa,
al ajmo se sad pravit da to neznamo i gledat sve sa kraće, "trejderske" perspektive.

Lijevo imamo dnevni graf, koji očito "bullira", cijena je iznad sma200, nagib je ok, imali smo dva upozorenja o nastavku upatrenda, prvi na 2200, sljedeći na 2180, dakle na istoj visini, dakle uptrend je održan, cijena ima snagu.

Desno imamo satni graf, za "fine tune".

Po meni bi kad na satnom izađe zeleni oversold signal, s obzirom da smo u bullu na dnevnom,
to bilo vrijeme za kupovanje, unatoč tome što evo sad već žute izlaze posvuda [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Svi koji prate Crobeks, a oduvijek ih muči pitanje, zašto Crobeks odlično korelira sa INO tržištima
u bear marketu, a tako loše u bull marketu, prilažem javni rad – dokument, proglašen najboljim u 2010.

Pokazuje/dokazuje da su asimetrične korelacije na tržištu kapitala, koje su vani već primjećene odavno, prisutne i na domaćem Crobeks tržištu.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


sve je to prirodno.

I mačka ulovi vrapca … pa joj ga druga mačka ukrade. Kud-god se okreneš, u moru, na kopnu, u zraku, …. svugdje ista priča.

Da je drugačije bilo bi neprirodno.

Problem je samo gdje se ti nalaziš u tom prirodnom slijedu. Ili bolje rečeno – problem je kako što bolje sebe pozicionirati u tom prirodnom slijedu. Jednim dijelom u tome pomaže i tehnička analiza.


drago mi je da si promjenio mišljenje i stav o tržištu i prirodi, jer one priče o namještanjima, goldmanu, fedu, sukobima i ekonomskim ratovima amerike i kine su stavrno bile neozbiljne.

to je štono bi se blagonaklono reklo deskriptivna analiza, iliti trlja baba lan da joj prođe dan. bilo bi zanimljivo vidjeti kakvi su oni nenagrađeni radovi, te možda povući korelacije između broja stručnih ekonomskih radova i ekonomske situacije u zemlji i svijetu.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

@antonius

Čudno, isti su ljudi negativistički pisali pričali firmi Unaico, koji još uvijek funkcionira i baš mi je lijepo. Unaico (sitetalk) ima za tržnu nišu Kinu, Indiju…..tamo kdje je Facebook zabranjen. Kada je prošle godine Unaico startao imao je samo preko 450.000 članova, dok danas broji već preko 10 mil. a posluju tek malo više od godinu dana. Opcije, kje može kupiti svaki član grupe Unaico u godine dana su sa 4 splitinga narasle preko 700 % i dok se šire (tržište Kine…. otvoreno im je) za budučnost nema za sada brige (tko želi može se registrirati preko linka, koji stoji u mom nicku i kupiti opcije). Opcje rastu svaki mesec za 1 cent i sada nakon zadnjeg splitinga u travnju vrijede 0,13 EUR.

Isto je danas DUBLI – američka firma, koja je prije par meseci počela sa internetnom prodajom u kojem sistem potraži najjeftiniji proizvod u EU sa besplatnom dostavom…. To je samo jedna od stvari….pisao sam o tome na 3593 stranici TA. Ista ko sa predhodnom pričom na samom startu javljaju se negativisti, koji želi smanjiti vrijednost…..Ja mislim, da firma na samome startu ima super budučnost i zato sam uložio nešto.

U takvim uvjetima, postoje dvije vrste ljudi … Jedni su uvijek u potrazi za nešto negativnom, kao izgovor da se čini dobro i ne izgubiti previše energije s takvim stvarima, dok drugi to vide kao priliku zaraditi novac. Međutim, svaki korisnik odabere…. Vremenom postaješ imun na takve članke, ja ne guglam više i ne brinući se o takvim……Sa vidika trejdera dobro je imati u portfelju i takve ipak priznajem malo rizičnije stvari ali vrlo donosne. Ajd.





@machete
, loris,
kako radite analizu dionice koja je imala 2 neprirodna skoka (rast i pad) zbog dividende u tom razdoblju što je kompletno poremetilo parametre koje vi uzimate u obzir?

kažeš, neprirodna. Ajd molin te bogom – objasni ti meni po čemu je to nepriorodno, a nešto drugo je prirodno?
[/quote]

pa valjda zato što u tom vremenskom intervalu na tim parametrima lako se dobiva pogrešan dojam, što uvjetuje pogrešnu projekciju budućih kretanja…
Ako dionica zbog dividende od 150 kn na dan isteka prava na dividendu padne za tih 150 kn, onda je valjda svakomu tko ima imalo smisla za logiku jasno da to treba drugačije vrednovati od standardnog trgovanja… odnosno da te šumove treba uračunati/anulirati
[/quote]

evo, je li sad jasnije o čemu se radi kad imaš sličicu ispred očiju? Dionica je skočila s iste razine u jedan dan i vratila se na iste razine u jedan dan (dividenda). Što znači da bi joj prirodni ritam zapravo bio približno mrcvarenje na istoj crti (visini)… Međutim, je došlo i do poremećaja brojnih parametara, iako se objektivno u ovom tf-u nije ništa dogodilo…

Pravo pitanje bi bilo: Kako zapravo sad postaviti TA za takvu dionicu??, – a ne sve proglašavati prirodnim.

Da li netko zna na koliko je crobex ukoliko bi ina bila cca 1700 ( cijena prije rasta krajem prosle godine)?

Može li tehnicka za KOEI i koliki je potencijal za narednih 1-2 god? Hvala i pozdrav


Da li netko zna na koliko je crobex ukoliko bi ina bila cca 1700 ( cijena prije rasta krajem prosle godine)?

Ako bi iskorigirali INU na 1700, HT na 230kn,ATGR na 520kn i ERNT na 900kn mislim da bi Crobi bio na 1400.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close