Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gubernator – izvoli klinove za sp 500. Biraj koja teorija je bolja, jer i vani nisu složni. Meni se osobno više sviđa prvi graf. Svatko sam odlučuje što mu je bolje.

Uostalom sve dok cijena radi higher high i higher low i još da uočiš klin od proljetos kako kažeš i to koristiš… [smiley]



S obzirom da su se mnogi uskokodakali vezano za moje ranije analize i naglom promjenom misljenja priloziti cu ovu analizu kao milodar kolegama Galiji, Domobranu i Rekvijumu.

Dnevne svijece:
1. Potvrdeni 3 white Soldiers
2. ADX – buy signal
3. SAR dao buy signal
4. EMA promjenila smjer – prema gore
5. probijena prva linija postotne promjene trenda

Tjedne svijece:
1. Pozitivna divergencija na tjednom grafu na Slow Stochasticu
2. ADX dao Buy signal

Gospodo, naucite se cijeniti znanje.

[smiley]

Cijenim ja znanje.Ja samo znam da slijedi pad.
Kolega, dajte molim vas stavite tjedni MACD oscilator.
Hvala.
[/quote]
Siguran si da znaš? Toliko siguran da bi se kladio? [lol]
MACD spada u skupinu lagging indikatora…hoće reći da malo kasni i da nije dobar ako misliš s njim tražiti točku okreta trenda

Slažem se sa Tigrusom. Ovo su pokazatelji, koje je naveo iza kojih sljedi (koliko ne znam) siguran rast.

Siguran si da znaš? Toliko siguran da bi se kladio? [lol]
MACD spada u skupinu lagging indikatora…hoće reći da malo kasni i da nije dobar ako misliš s njim tražiti točku okreta trenda

Zato ga i pitam, jer se na MACD oscilatoru vidi dugoročni okret trenda nakon 1-godišnjeg rasta.

"Zlatno doba" burze je prošlo. To je bio san, sad slijedi java.

MACD (Pomični prosijek konergencije i divergencije)
Mjeri razliku između dva pomična prosjeka.
Način tumačenja:
MACD daje više vrsta informacija.
1. Pozitivan i rastući MACD sugerira postojanje uzlaznog trenda, a negativan i padajući silaznog trenda.
2. Kada se na grafu MACDa prikazuje i njegov 9dnevni EMA (eksponencijalni pomični prosjek), tada taj pomični prosijek služi kao «okidač» i njegovo presjecanje MACD linije na gore se smatra «kupi», a na dolje «prodaj» signalom.
3. Početak rasta MACDa dok je cijena još uvijek u padu smatra se znakom mogućeg kraja silaznog trenda i početkom uzlaznog (suprotno za negativnu divergenciju).

who dares, wins

verdi@ i ti se poceo tehnologijom bavit [undecid] [proud]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Imam objašnjenja za svaki fenomen što se tu spominje al" šta mi vrijedi kad se to ostvari po definiciji svake prestupne.

who dares, wins

[u,
KNECHT19[/u]]
Gubernator – izvoli klinove za sp 500. Biraj koja teorija je bolja, jer i vani nisu složni. Meni se osobno više sviđa prvi graf. Svatko sam odlučuje što mu je bolje.

Uostalom sve dok cijena radi higher high i higher low i još da uočiš klin od proljetos kako kažeš i to koristiš… [smiley]


svaki tehničar koji više puta promaši nego što pogodi morao bi se upitati: čemu mi TA uopće koristi??


Da malo razbijemo monotoniju danas 🙂 Zbog dosade i isforsiranog plusa danas, prilažem malu sliku Crobex10. Isprike unaprijed za pogrešku kod obrazaca. Slobodno prepravite. Na Crobex10 Spinning top.


@tigrus
– na tjednom grafu baš ne izgleda da je hidden divergence – ako možeš elaborirati…
(imaš preokret trenda nakon dostizanja dna, vrh , retracement od 60%, novi high, retracement od skoro 60%, jest da je higher low, sve to između svih divergencija daje skrivenu divergeciju koja baš i nije za tjedni graf, i da se odradi što bi trebalo odraditi – uzimajuću u obzir tjedni graf i period od 6 mjeseci, prvo moramo vidjeti zatvaranje iznad 2300 sa ciljem na cca 3000+).

SLow Stoch se prekrizio u preprodanom podrucju.

sanse da SLow Stoch na tjednom grafu da pogresan signal su minimalne.

samo to krizanje u preprodanom podrucju na tjednom grafu je brutalno jak signal.
a jos sam nabrojao hrpu drugih dodatnih pokazatelja za promjenu trenda….

kolega analiticar i ja smo nasli samo jedan pokazatelj koji sprecava rast a to je ovaj fibbo na 2066.
drugih nema.

vezano za BDI i brodare.

sigurno se mnogi pitaju sto se dogadja sa brodarima i zbunjeni su padom Capova, pa time i BDI indexa od jucer.

prema mojim analizama, BDI bi trebao dalje rasti.
mozda ce se jos malo korigirati (samo mozda), ali trend je rastuci.

na dnevnom grafu pozitivna divergencija na MACD je i vise nego ocita,
dok tjedni graf objasnjava ovu korekciju i pokazuje da je trend rastuci.

Iako si do jučer vikao da će sve propasti.

Znaš kako u našem selu kažu za takve?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Iako si do jučer vikao da će sve propasti.

Znaš kako u našem selu kažu za takve?

da, pa sta onda?

do jucer su grafovi pokazivali da je trend padajuci.

ja govorim ono sto pise na grafu.

New Report

Close