Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BDI : "kupovni" signal
– današnjim zatvaranjem na 2168 kupovni signal po SAR-u
– bikovska divergencija RSI-a sa presjecanjem linije vrata, bikovska divergencija MACD histograma i križanje MACD-a potvrđuju SAR

Krepat ma ne molat


… od kad sam krenuo trgovati imam od brokera takve analize koje tu nikad nitko nije nacrtao a bome ni vidio pa mi ne pada na pamet pokušavati nadmašiti bolje od sebe.

[thumbsup]
Vjerujem da ste od Vašeg brokera dobili i analizu kakvu još nitko nije vidio za INU, i da ste se nakrcali do ušiju.

ki bi da bi


ht

tu si crtu potegnuo kao da je probijena,a nije-odbila se
jel ti se omaklo namjerno ili slučajno?



… od kad sam krenuo trgovati imam od brokera takve analize koje tu nikad nitko nije nacrtao a bome ni vidio pa mi ne pada na pamet pokušavati nadmašiti bolje od sebe.

[thumbsup]
Vjerujem da ste od Vašeg brokera dobili i analizu kakvu još nitko nije vidio za INU, i da ste se nakrcali do ušiju.
[/quote]
dobra [thumbsup]


Kolega Ferengi hvala ti na tvojim analizama. Rijetko pišem ali moram reći od tebe se može mnogo naučiti. Isto vrijedi i za kolegu MrRI-a i ostale koji pomažu!

[thumbsup]Dobri su [thumbsup]



Graf EUR/USD kako ga neki vide.

Za index sp 500 rekao sam već, da ide korekcija- za sada se vidi baremod 1227 prema 1187 – a nakon toga opet rast.Ajd
[wink]

Kolega nosorog kaže da korekcija ide barem do 1135-1140 [angry]

Može li nova analiza za EUR USD, jer je ova, koju ste ovdje prenijeli, prema trenutnoj situaciji, propala.
[/quote]

Johny007 – nešto i ti previše slušaš kolegu nosoroga. Odkada smo zadnji put vodili diskusiju-index sp 500 kretao se oko 1176 i tada sam stavio kratkoročnu prognozu rasta indexa sa 1176 prema 1221. Linija potpore tada je bila 1173, koja u slučaju daljneg rasta nije smela biti probijena (i nije).

Jučer je index postignuo najviši target 1225,57 i u ponedeljak očekujem rast prema 1232 prije manje korekcije na cca. 1200 (nakon toga opet rast).

Daj pitaj cijenjenog kolegu – kad će onda index pasti na 1135-1140.
[lol]



ht

tu si crtu potegnuo kao da je probijena,a nije-odbila se
jel ti se omaklo namjerno ili slučajno?
[/quote]

Mislim da se formirala bullish harami na HT, tako da sumnjam da je trend linija probijena. Možda, ipak, kao na grafu u prilogu.




Graf EUR/USD kako ga neki vide.

Za index sp 500 rekao sam već, da ide korekcija- za sada se vidi baremod 1227 prema 1187 – a nakon toga opet rast.Ajd
[wink]

Kolega nosorog kaže da korekcija ide barem do 1135-1140 [angry]

Može li nova analiza za EUR USD, jer je ova, koju ste ovdje prenijeli, prema trenutnoj situaciji, propala.
[/quote]

Johny007 – nešto i ti previše slušaš kolegu nosoroga. Odkada smo zadnji put vodili diskusiju-index sp 500 kretao se oko 1176 i tada sam stavio kratkoročnu prognozu rasta indexa sa 1176 prema 1221. Linija potpore tada je bila 1173, koja u slučaju daljneg rasta nije smela biti probijena (i nije).

Jučer je index postignuo najviši target 1225,57 i u ponedeljak očekujem rast prema 1232 prije manje korekcije na cca. 1200 (nakon toga opet rast).

Daj pitaj cijenjenog kolegu – kad će onda index pasti na 1135-1140.
[lol]
[/quote]

Ako se ne varam, tada sam hvalio Vaše analize. Dobri ste, skoro kao kolega khmm i verdiev broker zajedno.

ki bi da bi

Kolega knecht, opet moram primijetiti da izbjegavate temu crobex i hrvatske dionice.
Nije valjda razlog taj što nema kvalitetnih blogova za prepisivanje analiza hrvatskih dionica?
Imate li nekakvu analizu za ADPL i JDPL ?

ki bi da bi

Johny007 – da završimo sa tom temom. Ima dobrih i boljih analitičara za Crobex (MrRI, Khm….) a drugi razlog je taj, da i ne pratim dobro taj index. Zadnja dionica, koju sam imao iz sustava Crobex bila je ATPL, prije toga mi je bila dobra ULPL (dok je Pavletić izvodio dokapitalizacije).

Osobno mislim, da su ameri gazde (volim priče o Bernankeu – Bilderberzima [lol] ) prvo treba njih prokužiti, da bi se vidjelo što je sa ostalim indexima. Tako primjerice pogledaj od 06.03.2009 (kada je po mome tehnički završila recesija u razvijenim zemljama).
– rast indexa DAX- rast od 6.3.2009 do danas sa 3580 na 6952 (+94%) ili primjerice
– rast indexa S&P 500 od 6.3.2009 do danas sa 667 na 1225 (+ 84%).

E sada ti ocjeni rast crobexa od 6.3.2009 do 3.12.2010 pa reci što se isplati. (ja sam odlučio za dionice iz sustava DAX i sp 500). To pratim i zato i pišem samo o tome. Ajd.


Johny007 – da završimo sa tom temom.

– rast indexa S&P 500 od 6.3.2009 do danas sa 667 na 1225 (+ 84%).

Ja bih od tog rasta ipak odbio onaj dio koji je proletio bez Vas, dok ste crtali klinove.

ki bi da bi

HT :
-tjedni: nakon probijanja gornjeg boll-a povratak na SMA20 i dugoročnu UP liniju trenda cijene
– RSI, SS , CCI upućuju na oprez i veliku vjerojatnost proboja SMA20 i UP LT cijene
-dnevni: nakon rujna -DI iznad +DI potvrđuje tjedni graf a proboj SMA50 i pad na povećanom prometu 02.12 sugeriraju oprez
– zatvaranje iznad Pivot točke daje mogućnost odbijanja od SMA100,tjednog SMA20 i UP LT
– otpori : zona 271,75 – 273,62 sa testiranjem SMA20 te zona 275-277 ( fibo razine+SMA200)
– po satnom grafu odbijanje još nije počelo
-potpora u slučaju nastavka pada : zona 259-261

Krepat ma ne molat

Mislim, jasno je da crobexu sad slijedi rast, ali eto da imamo i tehničko objašnjenje.


Mislim, jasno je da crobexu sad slijedi rast, ali eto da imamo i tehničko objašnjenje.

Zatvaranjem iznad 1925 ovaj scenarij dolazi u obzir.. Do tad..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Crobinjo: pozitivno križanje danas na macd. rsi je presjekao negativnu liniju, adx je počeo padati, -DI je u petak presjekao ADX liniju prema dolje, neki to presijecanje zovu ranim hvatačem dna (iako se samo na temelju toga križanja ne može odrediti preokret!)

New Report

Close