Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ERNT – cijena na otporu uz pozitivne divergencije MACD

mislim da nas sve ceka ovo ako nastavimo trgovati na zse [bye]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Evo. Dva od Dva.
Crobeks i HT.

Ne pratim previše stanje na Crobeksu, ali čini mi se da je jedina likvidnija dionica koja je u plusu u zadnjih mjesec dana (osim INE), ona koju sam preporučio pred mjesec dana, a da je Crobeks down s obzirom na preporuku istu tu. [lol]

Predosadan je ovaj Crobeks. I poprilično predvidljiv u zadnje vrijeme.

PS: predvidljiv pomoću ove "fikcije" zvane TA [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

quote=Goran8]
Datum objave: 30.6.2010 | 19:15

http://www.seebiz.eu/hr/analize/institut-igh-padu-cijene-jos-nije-kraj!,83629.html
[/quote]

Da li je ovome padu kraj, ili tonemo još dublje.

nemaju oni pojma

http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=512:analiza-kompanije-institut-igh-&catid=62:tehnika-analiza-dionice

prvo je bija klin
kad je propa, onda je dvostruki vrh

u maju su na vrhu crobexa najavljivali raketu, rast unebo, a kad im je graf puka, precrtali i prepisali moju analizu

sad kad je igh probija dno, možemo pucat svakake targete, ozbiljne i neozbiljne
neozbiljni bi bili 1200, 1100, 800…
ozbiljni bi bija da će nam jurica možda morat plaćat, pa da uzmemo njegove dionce [bye]

što se more dogodit kad se probije dno, vidi se doli

Evo jedna malo luckasta projekcija.

Ja nisam nikako pobornik teorije da će FEDove akcije uspjet od 2011 napraviti 2009 i da ćemo se nagledat rasta od 1200-1500. No u slučaju da tržište želi gore, mislim da je FAS u neobično dobroj poziciji da odradi.

Napominjem, ja trenutno osobno ne vjerujem baš u takav scenarij, ali tehnički mi se čini
suludo ne pokušati, jer svi znamo da "vjerovanje" .. veze nema sa ničim.
Tržište će ić gdje želi šta god mi vjerovali da je opravdano ili neopravdano, zato privremeno stavljam svoj osjećaj (koji je više beariš nastrojen) sastrane.

Oko 23 počet lagano skupljat, vrlo oprezno, recimo za 5-10% portfelja
i ako čitava stvar krene, dokupljivat s obzirom na razvoj situacije.
Oko 22 stop.

To mi se čini razuman pokušaj za investitore.
A day traderi će i dalje svojim poslom od dana .. do dana [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Evo jedna malo luckasta projekcija.

svakako da je i to moguće ali na FAZ-u ako se probije padajuća linija (RSI je svoju već probio – uz skrivenu pozitivnu divergenciju dna iz 4. i 11. mjeseca) također može slijediti spektakl … ostaje čekati i vidjeti
kao prilog jedan zanimljiv graf ali nekako preočit
http://4.bp.blogspot.com/_Yk_Fn1ZLyQA/TN6O3Txv83I/AAAAAAAAD1c/IjHdumTMZuQ/s1600/SPX+Daily+Forks+13+Nov+2010.png

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Evo jedna malo luckasta projekcija.

Ja nisam nikako pobornik teorije da će FEDove akcije uspjet od 2011 napraviti 2009 i da ćemo se nagledat rasta od 1200-1500. No u slučaju da tržište želi gore, mislim da je FAS u neobično dobroj poziciji da odradi.

Napominjem, ja trenutno osobno ne vjerujem baš u takav scenarij, ali tehnički mi se čini
suludo ne pokušati, jer svi znamo da "vjerovanje" .. veze nema sa ničim.
Tržište će ić gdje želi šta god mi vjerovali da je opravdano ili neopravdano, zato privremeno stavljam svoj osjećaj (koji je više beariš nastrojen) sastrane.

Oko 23 počet lagano skupljat, vrlo oprezno, recimo za 5-10% portfelja
i ako čitava stvar krene, dokupljivat s obzirom na razvoj situacije.
Oko 22 stop.

To mi se čini razuman pokušaj za investitore.
A day traderi će i dalje svojim poslom od dana .. do dana [tongue]

[tongue] dobro je da si međed "po osjećaju", jer mislim da ništa od rasta.

bar ne bez borbe sljedećih dana. [lol]

Evo da postanemo malo ozbiljniji u raspravi oko "fikcije", "pseudoznanosti" zvane T A.

There is substantial empirica levidence documenting the success of thetechnical analysis in various
markets,especiallyin FX markets. Critics,however,cite data snooping as one major source of this anomaly. The purpose of this paper is to quantifying the extent of data snooping bias in technical trading rule profitability.

PS: pravila vezana uz movinag average cross over i trend following su im postavljena krivo
govoreći sa stajališta iskusnog trejdera

PS : momentum strategije su im također korištene na način na koji ih ja recimo nikad ne bi
koristio

Sve u svemu, dobar rad, ali meni se čini sa krivo postavljenim pravilima u trgovanju.

Bez korištenja onog stare trejderske mudosti "prodaj kad je najslađe" odnosno dok si u plusu prodaj i čekaj novi signal, koju nijedna matematika nemože enkapsulirat, a koja ustvari donosi prednost…

Obey Ferengi Rules of Acquisition


No u slučaju da tržište želi gore, mislim da je FAS u neobično dobroj poziciji da odradi.

Zar Tigrus nije spominjao baš obratno FAZ na 12,5 USD??? Na koliko je sada zna li tko?

26.11.2010 - Dan D

This paper documents that the dismal stock market performance of some individal
investors does not apply to individuals in general. Although we confirm earlier finding s that
very active investors underperform, we find that a sizeable fraction of all individuals who
invest in stocks are able to consistently outperform the market.

This performance persistence is both economically and statistically significant.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Dečki što ste navalili sa tom teorijom. Ovaj forum postoji već puno godina i što više gaviše čitam to više teoretičara. Svi koji barem nešto pokušali sa praksom odmah su ih "vatreni" forumaši skinuli tako, da nitko više ne bi ni pomislio o nekakvoj ozbiljnoj prognozi bilo čega.

Tako je bilo sa vladom, koji je u "istorijskoj zbiljnosti" (margin calla?) mrknuo prvo na ocom forumu pa onda i na svom blogu:
http://vlad1111.mojblog.hr/

A da ne pričamo nestalim dobrim kolegama: Stravinski, BigBos, Geronimo, Švarci( [lol] , Pluton…..šveđanin …

P.S. Evo mala prognoza amera za danas. Prema futuresima na sp 500 radi se ili
– double zig zag što znači rast danas prem 1208 i probijanje kanala prema targetu 1250++++ ili
– triple zig zag sa rastom prema 1208 i nakon toga se roni barem prema 23% retacea – 1184 pa nakon toga rast.

Postoji i treća vrijanta t,j. da sam sve za…o i gubim lovu odnosno postajem dugoročni ulagač. Tako je to u praksi sa tehničkom analizom ako ne pogodiš, koju igru igraju velike gazde.

Volio bih više kolega sa bilo kakvim prognozama. Ajd.

[cool]



No u slučaju da tržište želi gore, mislim da je FAS u neobično dobroj poziciji da odradi.

Zar Tigrus nije spominjao baš obratno FAZ na 12,5 USD??? Na koliko je sada zna li tko?
[/quote]

SAD JE NA 11,62.
BIO TI JE U MEDUVREMENU I PREKO 14.

PRAVO JE PITANJE KAMO CE TRZISTE.
LAKO CEMO ZA FAZ ILI FAS

retail sales dobar… smjer ne bi trebao bit upitan…uhvatit ce se zalet za pred blagdane

p.s. bogu sam zahvalan šta ne gledam ovaj naš jad

pozdrav

Scio me nihil scire

New Report

Close