Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e kad bi se napokon u ponedeljak ovo malo "čulo" i na našoj burzi……..vrijeme je za razbijanje medvjeđeg brloga……….


Istina, na SPX je bilo medveđe krdo jučer toliko veliko da te prestraši, a vidi danas. Bome gadno.

je, iznenadilo je…
steta.
dobro je izgledalo jucer.

strategija se ne mijenja, ostajemo bearish do daljenjega.
nece moci dugo ovako visoko drzati market.

A čuj to ćemo vidit….
Mogli bi malo i međedi ostat ošišani ovaj put’

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

..tko o čemu, ja o gartleyu. Kao u priči o zeki i potočiću, tko u potoku nego zeko mali, a vuk sa strane kriomice gledi i nema šanse da se odmah približi, kao nije ga briga. Dobar dan, veli vuk onako diplomatski pošteno od srca zeki, a sve navija da ga smaže onako u komadu. Kako si, odgovori zeko mali, i otrči snagom svom u petoj brzini i to nizbrdo. Pouka ove kratke mudre basne jest, ne vjeruj zeki koji te za zdravlje pita.
-ovaj donji odjeljak je za razbibrigu i veselje:

p.s. šteta što se ostarilo. Inače ovaj u bijelom je jedan naš estradni umjetnik, ali prerušen.


..tko o čemu, ja o gartleyu. Kao u priči o zeki i potočiću, tko u potoku nego zeko mali, a vuk sa strane kriomice gledi i nema šanse da se odmah približi, kao nije ga briga. Dobar dan, veli vuk onako diplomatski pošteno od srca zeki, a sve navija da ga smaže onako u komadu. Kako si, odgovori zeko mali, i otrči snagom svom u petoj brzini i to nizbrdo. Pouka ove kratke mudre basne jest, ne vjeruj zeki koji te za zdravlje pita.
-ovaj donji odjeljak je za razbibrigu i veselje:

p.s. šteta što se ostarilo. Inače
ovaj u bijelom je jedan naš estradni umjetnik, ali prerušen.

jel ti valjaju omjeri?

Svi su u strahu od novog velikog sloma i napeti očekuju rasplet kod Amera. Više vjeruju onome što čitaju nego onome što vide. A trenutno su SVI pomični prosjeci ispod cijene (i kratkoročni i dugoročni), i u neka bolja vremena to bi bio okidač za preokret. Ali, u tome i jest problem. Trenutno je setup pripremljen prije 3Q i ukoliko ne bude većih iznenađenja neće se desiti ništa.
Koja je alternativa za kapital? Sve je manje utočišta, a baloni kao zlato i sl. su previše rizični. Ako se ostvari inflacija kako je opisao Hilly, ostaje samo ulaganje u razvoj i novi investicijski ciklus.
Naravno to se nas ne tiče, ZSE je na marginama svjetskih trendova i unutarnji faktori ga sigurno neće pokrenuti, barem ne u kratkom razdoblju.
Dakle vani rast do kraja godine, kod nas status quo, bez pretjerane euforije.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

DJI

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

.. normalno, odstupanja su prisutna. Ovo su kao uvjeti:

· Precise 61.8% B point retracement of XA leg.
· BC projection must not exceed 1.618.
· Equivalent AB=CD pattern is most common.
· 0.786 XA retracement.
· C point within range of 0.382-0.886 retracement.


.. normalno, odstupanja su prisutna. Ovo su kao uvjeti:

· Precise 61.8% B point retracement of XA leg.
· BC projection must not exceed 1.618.
· Equivalent AB=CD pattern is most common.
· 0.786 XA retracement.
· C point within range of 0.382-0.886 retracement.

to sam i ja vidio ali nisam bio siguran zbog odstupanja…

znaci slijedi debalk na burzi…
to me ne cudi jer jucerasnji rast je bio sve samo ne normalan.
a i ovoj zadnji push up od 1040 do 1150, mi se nekako cini da je odraden na silu.

ali ako maeri lazu i muljaju, crobex je barem "posten" i odmah je dao do znanja kao se ide…

..evo jedna grafička perspektiva, za dečke koji nastoje biti u fazi.

Bloger, koji skoro nikada ne pogodi vidi DJI ovako:

http://3.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/TJ0MhvkBj5I/AAAAAAAAHoM/-0pDpxIA67E/s1600/spxdaily.png

Pa kada će njemu jednom, da uleti?
[tongue]

Usput molio bih tigrusa ili kolegu khmm ili nekog drugog, da stave na forum onaj besplatan link, koji koriste kod crtanja grafova. [pray]


Bloger, koji skoro nikada ne pogodi vidi DJI ovako:

http://3.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/TJ0MhvkBj5I/AAAAAAAAHoM/-0pDpxIA67E/s1600/spxdaily.png

Pa kada će njemu jednom, da uleti?
[tongue]

Usput molio bih tigrusa ili kolegu khmm ili nekog drugog, da stave na forum onaj besplatan link, koji koriste kod crtanja grafova. [pray]


Jel to onaj degenerik?
Pa taj od 700 bodova spx500 piše o padu na 300 bodova…gori je i od iveka 123

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Bloger, koji skoro nikada ne pogodi vidi DJI ovako:

http://3.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/TJ0MhvkBj5I/AAAAAAAAHoM/-0pDpxIA67E/s1600/spxdaily.png

Pa kada će njemu jednom, da uleti?
[tongue]

Usput molio bih tigrusa ili kolegu khmm ili nekog drugog, da stave na forum onaj besplatan link, koji koriste kod crtanja grafova. [pray]

http://www.teletrader.com/_java/jTrader.asp?SymbolName=tts-400019

IGT, kako Vam se čini? Po cijeni i po tehničkoj je spremna za rast…Gubitaš nije jer ima pozitivan EPS, volumen srednji preko 4 mil…..Može koje mišljnje?

skype: dionice2010


Svi su u strahu od novog velikog sloma i napeti očekuju rasplet kod Amera.

nabroji dvojicu.
ja vidim samo extra bullish stavove zbog raste indeksa vani (billy) i nelagodno bullish stavove zbog stagnacije indeksa doma (ivano). tržište ne ide nigdje, do daljnjeg ostaje u ovom širokom trading range-u između SPX 1000-1150 (+/- koji overshoot).

New Report

Close