Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




kaže pajdo da je svaki impuls, up ili down, jednako predvidiv. a da je svaka korekcija, up ili down, teško predvidiva nakon realizacije temeljne ABC korekcije…ako to tvrde pretcher, neely, miner etc., valjda je tako…zato se u takvim slučajevima poziva u pomoć TA: oscilatori, divergencije, formacije…i nije bitno unaprijed znati target, nego na vrijeme prepoznati siguran obrat trenda…

korekcije se ne trguju jednostavno i nema tog alata koji će tu puno pomoć. trguje se trend.
gann bez ezoterije… ko prat noge u čarapama.
[/quote]

pa evo ja trenutno trgujem korekciju – cini se da ce ipak upaliti na kraju.

izvolite novu analizu DAXa – primjetitie potenicjalnu analogiju patterna na prvom grafu.
ukoliko se analogija ne ostvari slijedi scenaio iz drugog grafa.

Tako je govorio Brulatni Kapital
[smiley]
[/quote]

DAX sve losije izgleda….

1. na satnom 4 crvene zaredom bez pozitivne divergencije.

2. na dnevnom se testira ostanak iznad EMA20 trecom crvenom svijecom, takode nema pozitivnih divergencija…

jedino sto daje kakvu takvu sansu je RSI support line, ali mislim da to nece biti dovoljno da DAX ne ode ispod EMA20 na dnevnom…

DAX :
– odrađuje se H&S na satnom grafu sa targetom 6040, što se poklapa sa UP linijom trenda i 61.8% rasta od 20.07
– kao što je Tigrus napomenuo ozbiljnih divergencija za sad nema ali MACD385 naznačuje da je moguć povrat prema SMA20(h) zbog probijanja Boll-a

Krepat ma ne molat

dajte decki budite ozbiljni , pa Spix vec sad ima zelenog hamera…. ako ostanu barem na toj razini, prodajte decki udjele u bear etfovima…jer se medvjedima ,kak sad situcija izgleda, lose pise…dvojka jos nije zavrsila , a evil speculator opet mijenja kaunt…

Scio me nihil scire





kaže pajdo da je svaki impuls, up ili down, jednako predvidiv. a da je svaka korekcija, up ili down, teško predvidiva nakon realizacije temeljne ABC korekcije…ako to tvrde pretcher, neely, miner etc., valjda je tako…zato se u takvim slučajevima poziva u pomoć TA: oscilatori, divergencije, formacije…i nije bitno unaprijed znati target, nego na vrijeme prepoznati siguran obrat trenda…

korekcije se ne trguju jednostavno i nema tog alata koji će tu puno pomoć. trguje se trend.
gann bez ezoterije… ko prat noge u čarapama.
[/quote]

pa evo ja trenutno trgujem korekciju – cini se da ce ipak upaliti na kraju.

izvolite novu analizu DAXa – primjetitie potenicjalnu analogiju patterna na prvom grafu.
ukoliko se analogija ne ostvari slijedi scenaio iz drugog grafa.

Tako je govorio Brulatni Kapital
[smiley]
[/quote]

DAX sve losije izgleda….

1. na satnom 4 crvene zaredom bez pozitivne divergencije.

2. na dnevnom se testira ostanak iznad EMA20 trecom crvenom svijecom, takode nema pozitivnih divergencija…

jedino sto daje kakvu takvu sansu je RSI support line, ali mislim da to nece biti dovoljno da DAX ne ode ispod EMA20 na dnevnom…
[/quote]
hm, nešto si govorio? daj probaj ponovo [thumbsup]

Može li koja rečenica?
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=mrvl

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


dajte decki budite ozbiljni , pa Spix vec sad ima zelenog hamera…. ako ostanu barem na toj razini, prodajte decki udjele u bear etfovima…jer se medvjedima ,kak sad situcija izgleda, lose pise…dvojka jos nije zavrsila , a evil speculator opet mijenja kaunt…

mislim da u ovom trenutku skoro pa nitko ne može sa sigurnošću tvrditi da dvica već nije završila … nek se sap popenje do cca 1110-1115 pa ćemo onda probat biti pametniji, dal bu kreno padanović ili rast

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Može li koja rečenica?
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=mrvl


čisti downtrend, ne kupovati.

sve ok
nista u zivotu nije sigurno osim smrti
sve ostalo su nagadanja na koja imamo pravo

Scio me nihil scire

Ja mislim da se hvata zalet i slijedeći tjedan probijamo potpore, kako kod Amera tako i kod EU, koje je naveo jedan od kolega ovdje. Tako barem šalice kažu. [lol]


DAX :
– odrađuje se H&S na satnom grafu sa targetom 6040, što se poklapa sa UP linijom trenda i 61.8% rasta od 20.07
– kao što je Tigrus napomenuo ozbiljnih divergencija za sad nema ali MACD385 naznačuje da je moguć povrat prema SMA20(h) zbog probijanja Boll-a

jel sp500 probio RSI liniju?
meni se cini da je… i na 9 i na 20

A meni se čini da će SPX danas uspješno testirati EMA20 liniju kao potporu (na dnevnom grafu) i da će – izgleda – (kako zasad stvari stoje) ponovno završiti dan iznad EMA100 linije (1104,4x).

SPX : (@tigrus)
-mislim da bi završetak korekcije mogli smatrati probijanje silazne linije trenda MACD385 i silazne linije trenda cca 1110 (crveno)
-RSI9 i MACD385 rade negativnu skrivenu divergenciju (plavo)…..
– za sad zavšetak korekcije nije potvrđen formiranjem UP LT MACD385 niti probijanjem njegove SLT…

Krepat ma ne molat

Khm, izgleda da sam ih urek’o, zadnjih pola sata su opali na 0,01 i ništa od završavanja iznad EMA100.

No, zaboravih da je danas bio i kraj mjeseca, jednog jako zanimljivog mjeseca.
U prilogu je ilustracija mjesečnog grafa SPX-a:

Na njemu se lijepo vidi da je mjesec počeo praktično odbijanjem od cca 38% retracementa rasta 3/09-4/10 pa je rastao sve do cca 50% retracementa pada 10/07-3/09.
Dakle, lijepo plesanje između fiboa…


SPX : (@tigrus)
-mislim da bi završetak korekcije mogli smatrati probijanje silazne linije trenda MACD385 i silazne linije trenda cca 1110 (crveno)
-RSI9 i MACD385 rade negativnu skrivenu divergenciju (plavo)…..
– za sad zavšetak korekcije nije potvrđen formiranjem UP LT MACD385 niti probijanjem njegove SLT…

ma o ovome ja govorim….
ovaj rsi nije smio biti probijen



SPX : (@tigrus)
-mislim da bi završetak korekcije mogli smatrati probijanje silazne linije trenda MACD385 i silazne linije trenda cca 1110 (crveno)
-RSI9 i MACD385 rade negativnu skrivenu divergenciju (plavo)…..
– za sad zavšetak korekcije nije potvrđen formiranjem UP LT MACD385 niti probijanjem njegove SLT…

ma o ovome ja govorim….
ovaj rsi nije smio biti probijen
[/quote]

Klasični lažnjak. Kad bi svi zarađivali na burzi prema TA gdje bi nam bio kraj. [bye]

New Report

Close