Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zlato je dosta popularno u zadnje vrijeme. Imamo rastući klin. Target 1120 gdje je i potpora SMA 200.
Pozdrav

@ Brankica

znači još je aktuelan H&S sa targetom oko 1650 (crobi)?


@ Brankica

znači još je aktuelan H&S sa targetom oko 1650 (crobi)?

Naravno gospon marijan.


eto,kratko,jasno,jednostavno,bez bijesnih glista,beskrajnih opisivanja i komplikacija,preseravanja i egozma-to je naša Brankica!

svi samozvani gurui ovog foruma se mogu sakriti u mišju rupu pred njom!
Brankicu za premijerku!

Hvala gospon marijan, nemojte me tak hvaliti bum se pokvarila.


Zlato je dosta popularno u zadnje vrijeme. Imamo rastući klin. Target 1120 gdje je i potpora SMA 200.
Pozdrav

Samo da ovdje dodam jednu stvar koju sam sad uočila.. Iako imamo klin, imamo i jednu vrlo,vrlo zanimljivu situaciju.
Imamo key reversal day na 21.06. gdje cijena otvara iznad zatvaranja od prošlog dana, napravi high i onda zatvara ispod zatvaranja prijašnjeg dana. Taj key reversal day je jedan od najvažnijih dana koji se pojavljuju u tehničkoj analizi i u 99% slučaja označuju ozbiljan obrat trenda. A što mi imamo ovdje? Pa ništa , nemamo obrat trenda, tako da mi je i taj klin sad na "klimavim" nogama. Moguće je da je uptrend toliko jak da ga ni key reversal day ne može okrenuti. U tom slučaju je moguć suprotan ishod klina a to je target preko 1300.Uglavnom treba pratiti cijenu u odnosu na linije klina.Gdje probije i ostane iznad ili ispod trend linije tri dana to će mu i odrediti target.


Zlato je dosta popularno u zadnje vrijeme. Imamo rastući klin. Target 1120 gdje je i potpora SMA 200.
Pozdrav

ovaj klin će bit odrađen prema gore i to je onda to.


Deca bok.Crobex. Veliki padajući kanal. SMA 50 i SMA 100 presjekle SMA 200. SMA 200 okrenula prema dolje. Indeks je u bear marketu. Srednjeročno i kratkoročni padajući trend. Indeks ispod svih pomičnih presjeka. Kratkoročno Crobeks treba probiti liniju dauntrenda koja se nalazi oko SMA 21 na 1955, da bi krenuo prema SMA 50 na 2051. Do tada ništa. Nema naznaka bilo kakvih promjena na indikatorima. Savjet-kloniti se ovog tržišta što se tiče bilo kakve long pozicije. Kratkoročni uzleti su uvijek mogući ali rizik ulaska ne bi preporučila niti iskusnim trejderima. Pozdrav


Zadnji puta kada ste dali ovako sličnu crnu analizu za crobex za pet dana ste izjavili kako ste u dionicama i kako je lijepo biti u dionica jer eto one rastu.

@ludy alan
..evo vudi, možda bi se iz ovog dalo nešto izčitat.
p.s. ili bi možda bilo bolje priupitati dedu, a uostalom da je meni deda zlatar nebi se ja puno z.. ovdje
još p.s. nema đejmsa jutros malo se zalomilo sinoć. Medjutim nebi bilo loše uvesti nekakav bonus za non-stop prisutne online članove. Možda besplatnu pretplatu na pd za vjerne korisnike. Prijedlog za nominaciju inverter, đejmsika. A možda čak ići na dodjelu besplatnih dionica recimo pounja, đakovšine a možda i pokoje ingre. Onak čisto stimulacije radi. Npr. da se osnuje donacijski fond za dodjelu zaslužnim članovima foruma. Evo ja sam spremna donirati 3 dkvs-a, 2 ingre, pounja nemam.


@ludy alan
..evo vudi, možda bi se iz ovog dalo nešto izčitat.
p.s. ili bi možda bilo bolje priupitati dedu, a uostalom da je meni deda zlatar nebi se ja puno z.. ovdje
još p.s. nema đejmsa jutros malo se zalomilo sinoć. Medjutim nebi bilo loše uvesti nekakav bonus za non-stop prisutne online članove. Možda besplatnu pretplatu na pd za vjerne korisnike. Prijedlog za nominaciju inverter, đejmsika. A možda čak ići na dodjelu besplatnih dionica recimo pounja, đakovšine a možda i pokoje ingre. Onak čisto stimulacije radi. Npr. da se osnuje donacijski fond za dodjelu zaslužnim članovima foruma. Evo ja sam spremna donirati 3 dkvs-a, 2 ingre, pounja nemam.

podrzavam inicijativu…. no obzirom da radim u drzavnoj firmi odnosno javnome sektoru , nikako ne mogu shvatiti znacenje stimulacije…mozda s vremenom naucim…
evo ja cu donirat cash u protuvrijednosti gore navedenih dionica …enitajm

Scio me nihil scire

@sonnyboy
.. ne vjerujem da bi prelaskom u privatni sektor shvatio značenje riječi stimulacija, osim što bi se još u koracima izgubilo koje slovo, najprije t. Ostala bi samo simulacija, barem što se tiče plaće.

p.s pronašla sam ga 😉

..evo zlata iz malo šireg kuta. Dakle, iz 3 zadnje slikice, dadne se zaključiti o skorašnjem možebitnom padu istog. Dali postoji korelacija ili inverzna k. kretanja zlata i spx. Zaključak, kako kad.


Dali postoji korelacija ili inverzna k. kretanja zlata i spx. Zaključak, kako kad.

Ma samo pitaj teta, ima graf za sve. Ako nema napravit ćemo.

..dobro mali, ti možeš sve napravit. Ajd napravi onda nekakav graf, u odnosu na crobex. Recimo kod nas, graf tokovi novca/crobex. Jer crobeks vs zlato nema smisla. Možda crobex vs potrošnja lijekova, piva,mesa i sl.



Ma samo pitaj teta, ima graf za sve. Ako nema napravit ćemo.
[/quote]

[lol] [lol]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Ako nekog zanima sta Erste misli o zlatu….


@sonnyboy
.. ne vjerujem da bi prelaskom u privatni sektor shvatio značenje riječi stimulacija, osim što bi se još u koracima izgubilo koje slovo, najprije t. Ostala bi samo simulacija, barem što se tiče plaće.

p.s pronašla sam ga 😉


@lulu

lucidna i simpaticna kao i uvijek……

p.s. Ime mu je Robert Johnson

Scio me nihil scire

New Report

Close