Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



meni je prilicno jasno da idemo gore.

imas akutualne 2 brutalno snazne bikoske divergencije.
zastavicu koja je znacila predah rastuceg trenda – nacrtao si ju.
ohladene oscilatore, na nekim dionicama je slowsoch na 0!!!

sto jos treba?

Kolega Tigrus, nemojte se nervirati na moje postove. I ja također mislim da je trend bull ali naša mišljenja se razilaze oko toga kako doći iz točke A u točku B. Vi bi pravocrtno gore a ja mislim da ima prostora za joše jedan ozbiljniji pad prije rasta.
No danas mi je ovaj rast crobexa dao za misliti jer se stvari nisu odvijale kako sam zamislio.
Upala mi je u oko atlantska koja se danas "fino odsklizala" prema gore točno uz tromjesečnu potporu.
Jučer se točno odbila i od fibo 38.2 mjereno od najniže točke u 12 mjesecu.
Macd i rsi su mi na njoj nejasni ali zato je stohastički pokazao buy i naročito mi je upao u oko money flow index (MFI) koji je na razini 25 na kojoj nije bio čak zadnjih 7 mjeseci!
Možda ipak imamo naznake nekog obrata na gore.

P.S.
Zato sam i uletio ponešto u atlantsku ….nek se nađe za gablec… [wink]
[/quote]

ne nerviram se ja niti malo zbog postova.
i ja vidim da ima prostora za jedan fini pad na 1500, ali mislim da se nece dogoditi jer ima vise pokazatelja za rast.

Ne vjerujem u H&S 1600, jer kako sam i prije rekla ako je gotova korekcija rasta odosmo puno nize. Izgledna mi je mogucnost daljnjeg korektivnog pada do 1770 pa onda odbijanac i povratak na ranije dostignute razine.

Lijepo je pratiti fiboe i otpore.. i potpore… znaće oni dosta.. međutim treba malo pratiti i što se zbiva u svijetu. Eto… malo svjetskih indeksa… gledam ih i polako razmišljam o tome da analiziram ponovno (da ne bih opet bio napadnut kao netko tko zna samo o padu pričati….) stvari vezane uh H-S koje sam napisao… Nikad se ne zna… treba pratiti…

Alo tehnologija, kolika je vjerojatnost obrasca da nakon higher higha ide lower low?

Pitam zato jer od od 10 mjeseca 2007. na Crobex-u nismo imali higher high do ovog relija sa vrhom u 06.2009. Znači godinu dana i 8 mjeseci nismo imali higher high i sad smo ga dobili.

Ono što sada moramo dobiti je higher low, a ja vas pitam kolika je vjerojatnost da nakon higher high-a dobijemo lower low?

Ja tvrdim da smo u bull marketu. To tvrdim već dulje vrijeme, doduše, pa me zanima kolika je vkerojatnost za ovo gore. hvala.

I'LL BE BACK

imali smo rast u 5 koraka, korekciju u 3…

sapienti sat!

živjeli vi u cashu – oročite! [wink]


imali smo rast u 5 koraka, korekciju u 3…

sapienti sat!

živjeli vi u cashu – oročite! [wink]

Samo pogledajmo kako Wall Street grabi u zelenom i ajdemo pogađat kamo ćemo mi sutra. Već prekjučer su neke dionice na Stochasticu pokazale buy signal.

cini se da ce i sutra ameri rasti…
prisutna bikoska divergencija…
a s njima cemo i mi do 2100.

Jedna vrlo jednostavna činjenica govori nam da smo u bull marketu.
Isto je rekao kolega Governor na komentarima pa da ponovim;
Svima nama (pa i meni) cure sline na pomisao da se nakrcamo dionicama na crobexu 1200 i niže.
Hrpa ljudi i čeka djelomično ili čak 100% u cashu i mašta o tome kako vratiti izgubljeno ili kako zaraditi još više. I svi čekaju da Hrvatska ode u bananu i da kupimo atpl po 100kn, igh po 200, ht po 100 i sl.
E pa pošto se burza uvijek ponaša suprotno očekivanjima 95% ljudi to se neće dogoditi jer će jednostavno ulagači, da crobex kojim slučajem padne na već 1500, nahrupiti tjerani pohlepom i nadom u zaradu od 100% koju su propustili prošlih mjeseci.
Dakle da rezimiram: idemo gore! ….. krivudavo naravno! [smiley]


imali smo rast u 5 koraka, korekciju u 3…

sapienti sat!

živjeli vi u cashu – oročite! [wink]

ako ameri probiju 920 biti ce papreno.
a prema mojim analizama cini se da budu.

kod nas su dionice u debelo preprodanom podrucju a neke su ispale iz bollingera…
a prisutne su i bikovske divergencije na retrace od 50%-66% od rasta….

ps. navodno je kamata 5,05% na godinu u splitskoj banci.
nije lose, nije lose…
[thumbsup]


E pa pošto se burza uvijek ponaša suprotno očekivanjima 95% ljudi to se neće dogoditi

ovo se jako često ponavlja, al meni ne stoji baš.
očekivat i prognozirat pad/rast je relativno lako, ništa posebno teško a niti posebno korisno,
u najgorem slučaju šansa ti je 50-50.
ali zaradit na burzi je sasvim druga priča i puno puno zahtjevnije nego samo dobro prognozirat, zato samo par posto ljudi zarađuje na burzi, dok ih smjer može puno pogodit.

Kako veli Bare sa svojim haharima,ovako stvari stoje,,na spx-u 9.dan td setup buy,divergencija raznoraznih,na 60 min.cci negativna koja implicira mogući manji pad kao i na momentumu.Međutim kako je cijena ta koja diktira igru,iste bi se poništile rastom preko 928.To znači,moguć manji pad u toku dana,a obzirom da je skrivečka bikovska prisutna na dnevnom generalno gledajući nema razloga da nebude up.Ovo me podsjeća na prognozu onog sijerkovića,u toku dana mogući dnevni pljuskovi i neverini ali što je i karekteristično za ovo doba godine,uostalom na pragu smo jednog vrelog ljeta itd.bla,bla.


pa da.. imamo i crobex uz pivo… eto.. formirao se Heineken 🙂

…pa to ti je petokraka-samo je malo izravnaj…što li bi to značilo…??? [lol]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close