Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Deca, nije da se ne hvalim ali……

Crobex

03.03.


Deca, Crobex. Naš trokut je nažalost procurio prema dolje. Imamo potporu na Fibo liniji na 2062 i gap na 2075-2080.
Bok deca

Crobex

06.03.

To nije H&S jer su volumeni potpuno krivi. To je i dalje simetrični trokut ili zastavica. Upozorila sam prije tjedan dana kad sam stavila graf trokuta za Crobex da postoji mogućnost false breakouta u bilo kojem smjeru zbog toga što je cijena prešla više od 2/3 trokuta.Vidimo da je dosta teško tehnički odrediti sa sigurnošću jer je stalno sve na rubu. Po meni ako u ponedjeljak zatvori ispod onda idemo na 2045, to je zadnja šansa.

Postignuta cijena 2046

KORF 11.04.


KORF.Cijena ima problema sa probijanjem linije down trenda a isto tako i sa Fibo linijom na 40,90.
Moguća skrivena negativna divergencija ukazuje na nastavak downtrenda i nemogućnost prelaska u uptrend.
Doduše SMA9 je presjekla SMA21 i cijena se nalazi iznad presjeka već 5 dana ali isto tako vidimo da nije uspjela probiti otpore.
Po meni ukoliko sutra cijena ne uspije probiti trend liniju onda je moja procjena da će cijena pasti na potporu na 38 bez obzira na to što oscilatori ukazuju na rast. Osim ako neće.
Pozdrav

Postignuta cijena 38

THNK 18.04.

Imamo moguću pozitivnu divergenciju i padajući klin. Potpora na 1375 ali okrugla brojka od 1400 je važnija. Mogući scenarij- false breakout na 1375 da se preplaše oni koji misle da ne ide ispod 1400 te povratak i probijanje klina prema gore. U tom slučaju da target bi bio oko 1650.Savjet-pričekati ishod klina.Pozdrav

Postignuta cijena 1385 i povratak na 1400

DDJH 27.04.


DDJH. Mogući H&S označen crnim linijama, u slučaju proboja target 27. Isto tako imamo i zastavicu ili trokut koji je probijen prema dolje, doduše ne baš na volumenu, označeno rozom bojom. Target trokuta je 31-32.
Pozdrav

Postignuta cijena od 32,57
[/quote]

100 tka, ma da sam ja izanalizirao ovako bio bi me pun forum

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Crobex razvitak :

svaka čast, ali i sami znamo da je ono bio rast, a ovo pad i da je sad odbijanac ili početak nove formacije.
nište drugo i ne može biti!
može li malo detaljnije
thx

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

brankice, svaka čast, odlični pogoci!majstorski! [thumbsup]
ženi me [kiss]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


Deca, nije da se ne hvalim ali……

Ne želim biti grub ali savjetovao bih ti da se ne hvališ. To djeluje u najmanju ruku sumnjivo.
A pogotovo mi je čudno što se hvališ analizama dionica koje imaju promet šaku riže.
Evo za primjer uzmimo KORF. Tvoja ciljana cijena postignuta je sa 12000kn.
Slično i sa DDJH i sa THNK. Šaka kuna.
Čovjek bi pomislio da upravo ti sa svojom lovom realiziraš svoje targete za svrhu da ti ljudi povjeruju.
Kad vidim ostvarene targete na likvidnim dionicama tipa HT, ATPL, ERNT, IGH i sl. (da ne nabrajam dalje) onda se javi. Pa tamo onda možeš manipulirati ako hoćeš baš ulupati milju kuna da dođeš do svog targeta.
Crobex nemoj ni spominjati jer on ionako nema veze s mozgom. Njegova definicija se ionako mijenja svako malo.


svaka čast, ali i sami znamo da je ono bio rast, a ovo pad i da je sad odbijanac ili početak nove formacije.
nište drugo i ne može biti!
može li malo detaljnije
thx

Pogledaj malo bolje graf pa ces videti da nesto nije ok kod vasih..hvaljenja ..lijevo i desno

Neki drugi odgovor neces dobiti

Ps Allena nisam nikad volio onad mi vise pase Seagall

Nafta fino se odbija od 77$, po meni je buy.
Što se amera tiče, mislim da će uslijediti jedan jači rast i trajati će jedno vrijeme.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

CROMAN

Ja sam pogodio ovaj pad u bobu naveo sam razinu dokle će
A ti jesi danas kupio kao što si rekao


brankice, svaka čast, odlični pogoci!majstorski! [thumbsup]
ženi me [kiss]

Ovo sa hvalisanjem(bilo koga) je glupost

ex Brankica? pise o :

———————-

"Crobex

03.03.

Brankica

Deca, Crobex. Naš trokut je nažalost procurio prema dolje. Imamo potporu na Fibo liniji na 2062 i gap na 2075-2080.
Bok deca

————————

3/3 je crobex bio na ca 2120 nivou a posle toga isao do ca 2226 i onda prema ca 2050

; tako da ono pisano 3/3 je jedna pogreska(posto je Crobex isao na gore a ne na dole) a ne nesto za hvalit

svi gresimo brankica yuo tu..be


CROMAN

Ja sam pogodio ovaj pad u bobu naveo sam razinu dokle će
A ti jesi danas kupio kao što si rekao


@vandam

Izasao sam iz bear-fondova i jucer prodao dio Boliden.

Namjeravam kupiti ponovo manji dio bear-fonda (danas je ca 8% jeftiniji) i zadrzat dugorocno

Pratim dionicu Boliden da vidim ako mogu jos kupit (kratkorocno).

Grubo gledano je to moja strategija + daytrading


Deca, nije da se ne hvalim ali……

[lol] [lol] [lol]

nije da te kudim,ali sama si tražila.
dakle,onako na brzinu:


Deca bok. HT.Negativna divergencija sugerira promjenu trenda iz up u down ili stagnaciju.

nakon ove analize, ht raste na 330


Deca, SPX. Bear flag. Target 1030-1035. Pozdrav

nakon ove analize, spx kao raketom na 1220

18.02 crobex


Deca,Crobex.Izgleda obećavajuće.
Imamo buy signal na stochu i momentumu a Crobex izgleda kao da će zatvoriti iznad SMA 21. RSI je prešao 50 na MACDu još čekamo potvrdu.

znamo kako je crobex prošao nakon toga

21.02 brankica kupuje ddjh na 37 i sniva ddjh na 70


DDJH.Izgleda dobro.
Ukoliko uspije preći trend liniju onda je target zadnji vrh na 70 iz lipnja 2009.
U svakom slučaju SMA 9 je presjekla SMA 21 što je buy signal,MACD samo što nije prešao u pozitivan teritorij ali RSI je na 70 što znači da je dosta ugrijano.Stochastic samo što nije okrenuo u sell.
Mogući scenarij je slijedeći.Cijena u ponedjeljak pređe preko trend linije, udari u Fibo liniju na 41,85 i vrati se ispod trend linije na potporu koja je na 37 i nešto gdje je Fibo linija i SMA 9 i gdje ja dokupljujem.
Osim ak tak ne bude i cijena probije trend liniju od prve, ne napravi backtest i ne stane do 70.
To bi bilo još bolje, jel tak deca?

03.03, igh je na 2600


Deca, IGH. Masivni double top. Volumeni savršeni.
U svakom slučaju tehnički target ovog double topa je 1300 ali s obzirom da je prošlo dno na 1400 ostaviti ću mogućnost da target bude 1400.

nakon ove analize igh leti na 3400

07.03, ernt


ERNT. Moguća negativna divergencija. Izgleda kao da je u petak bio short term vrh. Cijena udarila u trend liniju od vrha iz 5.mjeseca 2009. Moguće povlačenje prema podršci SMA 9 i 21 između 1430 i 1450.

nakon ove analize, ernt odletio na 1770

deca,pozdrav [kiss] [tongue]

Frankly my dear, I don't give a damn!



CROMAN

Ja sam pogodio ovaj pad u bobu naveo sam razinu dokle će
A ti jesi danas kupio kao što si rekao


@vandam

Izasao sam iz bear-fondova i jucer prodao dio Boliden.

Namjeravam kupiti ponovo manji dio bear-fonda (danas je ca 8% jeftiniji) i zadrzat dugorocno

Pratim dionicu Boliden da vidim ako mogu jos kupit (kratkorocno).

Grubo gledano je to moja strategija + daytrading

[/quote]

moja strategija……….ako dax probije 5700 ide na cca 5000 poslije toga dugačko

uuuuuuuuuuuup ………….

ako izdrži 5700 ide na cca 6400 pa nova strategija………

s obzirom da svi demonsriraju svoje pogodke, moram se i ja malo pohvaliti…
ja sam predvidio rast gradevinara i jos nekih dionica.
VDKT je trebalo kupovati na 303kn, a VIRO na 360kn.

kao i obicno, opet je brutalni kapital sve pogodio i dobro zaradio na ovom rastu.
neki nikada nece nauciti…

[smiley]

Gospon nosorog, bilo bi u redu sa vaše strane da stavite i napomenete da na analizama za DDJH, IGH i ERNT stoji riječ AKO, to jest AKO ispuni to i to onda je target taj koji sam rekla.
Vi vjerovatno ne znate da neki uvjeti moraju biti ispunjeni da bi ja dala decidirani target za neku dionicu.
Na DDJH vam lijepo piše AKO probije trend liniju a nije probio, na IGH piše AKO padne ispod potpore a nije pao, na ERNT piše MOGUĆA negativna divergencija, a nije bila. Dakle, stavljate bezvezne primjere u kojima ja nisam ništa promašila jer lijepo piše koji uvjeti moraju biti ispunjeni.
Vaš citat gdje pričam o Crobexu ne pokazuje ništa, piše citiram "Crobex izgleda obećavajuće",. isto tako lijepo piše ČEKAMO POTVRDU i piše "Izgleda kao da će zatvoriti iznad".
Dakle to na Crobexu uopće nije analiza sa nekakvim targetom ili ishodom, već komentiranje stanja na tržištu.
Za analizu HT jednostavno izmišljate i ne govorite istinu jer kao što sam i napisala tako je i bilo.
HT je nakon moje analize od 15.01.2010. da očekujem pad ili stagnaciju, stajao točno 14 dana na toj razini od 295 kuna bez micanja. O čemu vi onda pričate.Potpuno točna analiza.

Tako da od svega kaj ste citirali spali ste na to da sam promašila samo SPX. Za jednu kućanicu to je odličan rezultat. Pa nije ni čudo da mi nude posel u jednoj firmi za investicije, pa imati takav postotak točnosti, to se stvarno rijetko viđa,kaj da vam velim. Ali deca, znate kaj, nemrem ja to sve stići, i po kući, i deca, vrt, brokeraj, ne bu išlo. A gospona Cromana ne bi htela uopće komentirati jer tu se nema kaj komentirati pošto čovek stavlja grafove u kojima predviđa prošlost i umjesto kaj troši vrijeme tu na forumu bolje bi mu bilo da ode na tečaj engleskog,hrvatskog ili švedskog jezika da ga barem jedna nacija može razumjeti.
Pozdrav deca


A gospona Cromana ne bi htela uopće komentirati jer tu se nema kaj komentirati pošto čovek stavlja grafove u kojima predviđa prošlost

oprostite kaj sam se umesao,
ali kako to mislite da gospon Croman u svojim grafovima "predvida proslost"?

mislite li mozda reci da gospon Croman lijepo zna procitati sto na grafu pise u smislu vec odradenih rastova i padova?

[smiley]

ps. moram se opet pohvaliti jer sam tocno predvidio rast pojedninih dionca i dobro zaradio.
[smiley]

New Report

Close