Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ima li na HTu neki otpor prije 330?

Marijane,

HT ce vjerojatno dole.

[/quote]

a kud će ADPL,nekidan ste ga spominjali?




ima li na HTu neki otpor prije 330?

Marijane,

HT ce vjerojatno dole.

[/quote]

a kud će ADPL,nekidan ste ga spominjali?
[/quote]

ja necu dirati ADPL, to sto imam stoji.
ne nadokupljujem.

mislim da ću se ipak riješiti 50% ht,a dalje ćemo vidjeti…

Radi li tko INGRu?

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


mislim da ću se ipak riješiti 50% ht,a dalje ćemo vidjeti…

bravo Marijane,

oni koji slusaju i prate kretanja brutalnog kapitala zaraditi ce,
ostali ce izgoriti na trzistu.

analiza za HT

1. cijena radi visi vrh, dok oscilator nizi.
to je obicna medvjeda divergencija i ukazuje na promjenu trenda u padajuci.

2. nalazimo se iznad gornjeg bolingera – padajuci signal

3. pattern japanskih svijeca je Dark Cloud Cover – hahaha… [lol] – padajuci signal

Marijane, vidite da je ustvari lako zaraditi na burzi, samo treba pratiti kretanja brutalnog kapitala.
ali to vec svi znamo, zar ne?
[smiley]

Najjači index na svijetu, američki tehnološki index Nasdaq, koji je ujedno voditelj svih trendova unazad 10 godina, je još neki dan probio novi high od početka oporavka tržišta, a SP ga neumoljivo slijedi. Derivacija trenda makroekonomsih pokazatelja na kvartalnom frejmu niti u jednom trenutku nije bila kompromitirana niti je bilo naznaka da bi moglo doći do infleksije, čak ni po stavki povećanja nezaposlenosti. Tržište se, kao i obično, požurilo krenuti prije makroekonomije anticipirajući makroekonomske pokazatelje na mjesečnom frame-u. Ne ide to tako. Na mjesečnoj razini, a kamo li tjednoj, makroekonomski pokazatelji su choppy action i američki shorteri igraju opasnu igru. Tržište će jedan puta i pogoditi, ali to može biti i za deset godina. Svjetska ekonomija se oporavlja… i to je činjenica.

I opet ništa od korekcije.

Bravo majstore – bio si u pravu – od mene 100 [thumbsup]

naša prognoza od 06.03.2010 aktivirao se novi kupovni signal na S&P 500

http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=245&catid=37


a kud će ADPL,nekidan ste ga spominjali?

na brzinu (inače ne pratim/analiziram ADPL):

ima otpor na fibu 23.6 (oko 92), a tome se pridružio i SMA 50 što taj otpor dodatno osnažuje. Upravo se od toga danas odbio.

SS je oversold, ali CMO i RSI nisu tako da ima još prostora za pad. Supporti su mu na 85 (SMA 100) i 82 (fibo 38.2), ne vjerujem da može (u kratkom roku) pasti ispod toga.

Ovo je trenutno čista HOLD situacija, ali čini mi se da bi se uskoro mogla pretvoriti u BUY. Naravno za to treba čekati signale (npr. križanje %K i %D i križanje sa 20, križanje CMO sa svojim signalom, a idealno, i zatvaranje iznad 92).

ma sve pet, 100 i od mene, vala jest napeto, samo zašto ja to tako nevidim…jel, komi kriv


ma sve pet, 100 i od mene, vala jest napeto, samo zašto ja to tako nevidim…jel, komi kriv

… this is certainly because of dirty finger in the eye of the economic recovery…iliti prljavi prsti Izete

Jel zna neko na kojim oscilatorima se mogu divergencije gledati?

Al nemojte mi sada "ja znam, ide to na sve", nego bacite link na neku vjerodostojnu referencu….

Ako očekuješ neki citat iz udžbenika razočarat će se.
To je stvar osobnog izbora, navika i iskustva, divergencije gledaš na onom oscilatoru koji inače koristiš, nećeš uvodit neki treći pa na njemu tražit divergenciju kao imaš već neke koji te dobro služe. Ioanko 90% oscilatora daje iste signale. Bolje znat jednu stvar vrlo dobro, nego 4 prosječno.
Ja koristim defaultni MACD i RSI, a mislim da su Stoh i CCI totalno sranje.

A može i citat iz udžbenika:
"Divergence analysis is used between almost all indicators and prices…", Technical Analysis The Complete Resource for Financial Market Technicians, Kirkpatrick i Dahlquist. Stranica 126.
[smiley]

Recimo, RSI ti je sigurno "dobar" za gledati divergencije jer je o tome tj. takvom načinu korištenja govorio i Wilder (on je razvio RSI).

Ja uglavnom koristim 2-3 oscilatora pa na njima i tražim divergencije, a veću važnost pridajem divergencijama koje se pojave na 2 ili 3 oscilatora nego samo na jednom…

Za shortere. Target sp 500 za dan dva – 1060.

New Report

Close