Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na mnogim dionicama signali su čisti odavno, naročito na koei

01.veljače


kristalno čista slika na končaru
400-420 kn

graf onda i sada (i za lanicu)

@Tigrus

Da ponovimo ono od Petka kad si stavio isti post i istu dionicu.

Đuro Đaković je odradio ono što druge dionice nisu odradile, a to je udaranje u gornju stranu padajućeg trokuta, koja je dugoročni otpor prema gore.

Evo ti DDJH-R-A, i gdje ti vidiš cup handle, ja nemam pojma.
DDJH-R-A raste koliko vidim već skoro 3 mjeseca, odbio se tehnički od otpora.

Trenutno stanje:
a) SELL signal na MACD.
b) PARABOLIC SAR oglasio za SELL već 2 dana.
c) do potpore Slow STOH ima još dosta prema dolje

Kako sam i sam rekao, to je gotova stvar, i ne treba se previše raspravljati.

konzum

http://www.finviz.com/quote.ashx?t=ZANE&ty=c&ta=0&p=w&b=1 koji je ovo patern ,,,tehnicari????? [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Žao mi je da to neznam lijepo skinuti i izrezati osobne podatke i to vam tu predočiti svako put kad netko nešto nacrta jer već se je bezbroj puta desilo da se svijeće koje kolege podcrtavaju u opće ne podudaraju sa svijećama koje ja imam. Ne oslanjam se ni na ove od brokera a kamo li na Sferu. Vidim da tu ima ljudi koje to zanima pa mi nije jasno zašto ne koristite podatke iz više izvora pa da to bude u nekoj konfrontaciji i samim time koliko toliko vjerodostojnije.

kolega, opet vi o krivim svijećama [lol]

kao što ste naveli u drugom postu, vaš broker podržava iscrtavanje grafikona s različitim završnim cijenama (close, weighted, median, typical,..) pa trebate odlučiti što želite koristiti i paziti s čim to uspoređujete.
sfera podržava iscrtavanje grafikona na način da close može biti zadnja (last) ili prosječna (volume weighted average).
samo promjenom tog parametra dobijvaju se (ponekad i drastično) različiti grafikoni. druga stvar koja može bitno utjecati na izgled grafikona je linearna ili logaritamska skala. zato je bitno znati uspoređujete li iste stvari kad uspoređujete dva grafikona.

za svaku svijeću koju smatrate "sumnjivom" možete otići na web ZSE-a i potražiti trgovinske podatke koji se odnose na taj datum i tu dionicu i odmah ćete vidjeti jesu li podatci dobri ili nisu (to jest koji su dobri ako uspoređujete više grafikona/izvora). ili vi ne vjerujete ni podatcima sa službenih stranica ZSE-a? [smiley]

svaka platforma može ponekad imati krive podatke i svi ćemo cijeniti ukoliko nam ukažete na te greške. ali dajte nemojte više govoriti da svijeće (bilo koje platforme) ne valjaju bez da to potkrijepite konkretnim podatcima (koja dionica, koji datum, koja cijena ne valja).

i kolega, nemojte se ljutiti, ali meni zaista nije jasno kako ne možete savladati skidanje screenshota i izrezivanje dijela skinute slike…

verdi@ 1 gen ima ok grafove ,candle stick je sasvim ok

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@xo1,
kolega riješiti ćemo i to dok ulovim ovog svog instruktora informatike. Već mi je pokazivao kako se to radi ali sam zaboravio jer se sa time ne koristim. Kad nešto ne trebaš normalno je da to zaboraviš. Za uspješno trgovanje treba ponekad znati razlučiti potrebno od nepotrebnog. Kako psihologija, pohlepa i strah igraju značajniju ulogu od TA ja se više na to oslanjam. Daleko od toga da nekad ne poludim i sam pa promašim ali nisam u marginu pa to lakše podnosim.
Mi smo prošlih tjedan raspravljali o brodarima i vidi te kaj se je desilo. Meni moje iskustvo sad već godina provedenih pred monitorom vrijedi više od nečije TA. Puno je raznih čimbenika u svemu tome i što ih više ispravno akceptiraš to bolje.

who dares, wins



@Tigrus

Da ponovimo ono od Petka kad si stavio isti post i istu dionicu.

Đuro Đaković je odradio ono što druge dionice nisu odradile, a to je udaranje u gornju stranu padajućeg trokuta, koja je dugoročni otpor prema gore.

Evo ti DDJH-R-A, i gdje ti vidiš cup handle, ja nemam pojma.
DDJH-R-A raste koliko vidim već skoro 3 mjeseca, odbio se tehnički od otpora.

Trenutno stanje:
a) SELL signal na MACD.
b) PARABOLIC SAR oglasio za SELL već 2 dana.
c) do potpore Slow STOH ima još dosta prema dolje

Kako sam i sam rekao, to je gotova stvar, i ne treba se previše raspravljati.

kolega Sveznadar,

iskreno govoreci, stvarno nemam volje, niti zivaca boriti se sa Vasim neznanjem.
niti je MACD dao sell singal, niti se mozete osloniti na Parabolic kao relevantan oscilator kad nema izrazenog trenda.




@Tigrus

Da ponovimo ono od Petka kad si stavio isti post i istu dionicu.

Đuro Đaković je odradio ono što druge dionice nisu odradile, a to je udaranje u gornju stranu padajućeg trokuta, koja je dugoročni otpor prema gore.

Evo ti DDJH-R-A, i gdje ti vidiš cup handle, ja nemam pojma.
DDJH-R-A raste koliko vidim već skoro 3 mjeseca, odbio se tehnički od otpora.

Trenutno stanje:
a) SELL signal na MACD.
b) PARABOLIC SAR oglasio za SELL već 2 dana.
c) do potpore Slow STOH ima još dosta prema dolje

Kako sam i sam rekao, to je gotova stvar, i ne treba se previše raspravljati.

kolega Sveznadar,

iskreno govoreci, stvarno nemam volje, niti zivaca boriti se sa Vasim neznanjem.
niti je MACD dao sell singal, niti se mozete osloniti na Parabolic kao relevantan oscilator kad nema izrazenog trenda.

[/quote]

Kako na MACD oscilatoru nije SELL signal, pa šta je onda?
Moram ti staviti ponovo graf da uočiš jednu od osnovnih TA oscilatora i njegov signal.
Reko ja da ovi u dionicama se malo gube u TA, i brkaju SELL i BUY signal.

Zašto moderator pušta tvoje promašaje i krivo tumačenje signala, ja ne znam, ali samo jedno znam, a to je da je SELL signal na MACD.

I daj više, naporan si sa tim MACD grafom, i njegovim BUY signalom.
Ti si stvarno puko ko kokica. Ideš na produžnu nastavu, ništa od praznika.
U prilogu slika, dopunjena.

@sveznadar

moderator "pusta" moje "krivo" tumacenje jer zna da vjerojatno imam razloga zasto sam napisao da to nije sell signal.

ti spominjes MACD na DDJH-R-A, a ja ga spominjem u kontekstu analize SP500.

generalno, mogu razumjeti da je tesko povezati sve elemetne iz tehnicke analize u jedan zakljucak u kojem ce smjeru trziste.
posebno u trenucima kada se ne moze s jasnocom odrediti kakva je situacija.
odatle i proizlazi to cudenje…



@xo1
,
kolega riješiti ćemo i to dok ulovim ovog svog instruktora informatike. Već mi je pokazivao kako se to radi ali sam zaboravio jer se sa time ne koristim. Kad nešto ne trebaš normalno je da to zaboraviš. Za uspješno trgovanje treba ponekad znati razlučiti potrebno od nepotrebnog. Kako psihologija, pohlepa i strah igraju značajniju ulogu od TA ja se više na to oslanjam. Daleko od toga da nekad ne poludim i sam pa promašim ali nisam u marginu pa to lakše podnosim.
Mi smo prošlih tjedan raspravljali o brodarima i vidi te kaj se je desilo. Meni moje iskustvo sad već godina provedenih pred monitorom vrijedi više od nečije TA. Puno je raznih čimbenika u svemu tome i što ih više ispravno akceptiraš to bolje.

sve OK kolega. i ima puno istine u ovome što kažete [thumbsup]

ja bih samo volio da argumentiramo tu priču s krivim svijećama – da vidimo jesu li ili nisu krive i ako jesu koje su to i gdje tj. na kojoj platformi (a kao što sam rekao u prethodnom postu svako može ponekad imati krive podatke…). za to vam nije ni potrebno raditi screenshotove već samo očitajte vrijednosti i postajte ih.

evo, recimo ja sad radim analizu za KOEI i vidim da mi ne odgovara svijeća za 20.03.2009. u Sfera Stationu u odnosu na TeleTrader:

TeleTrader OHLC=217,80; 217,80; 196,09; 217,80
SferaStation OHLC=200,00; 217,80; 196,09; 217,80
Dakle razlika je u Open cijeni. Prema webu ZSE-a Sfera ima ispravnu vrijednost.

Eto, "ulovili" smo jednu krivu svijeću [smiley]

@Tigrus

Pričali smo za DDJH-r-a, a ne za SP500
Ne izvrći dijalog.

Iako, evo i za SP500 ću ti dati analizicu.
Kako se riješiti:
a) GAP
b) Slow stohastic prekrižio se za SELL
c) rast od već 4 tjedna u komadu (tehnički rast im traje uvijek 5 tjedana)



@Tigrus

Pričali smo za DDJH-r-a, a ne za SP500
Ne muljaj.

Iako, evo i za SP500 ću ti dati analizicu.
Kako se riješiti:
a) GAP
b) Slow stohastic prekrižio se za SELL
c) rast od već 4 tjedna u komadu (tehnički rast im traje uvijek 5 tjedana)

ja sam spominjao MACD u kontekstu SP500 a ti za DDJH.
MACD je bitan za SP500 dok kod DDJH nije u ovom trenutku.

ovo sto si napisao o gapu – pa mozda i je iscrpljujuci gap, iako sumnjam u to zbog ostalih oscilatora.
prije bi rekao da je to brakeaway gap…
SLow Stoch moze dugo tako strikati u overbothu da se nista ne dogodi.

Znači, zaključili smo da na DDJH je SELL signal po MACD.

Amen.

@sveznadar

ne, ja nisam zakljucio da je MACD dao sell signal za DDJH, MACD na DDJH ne daje nikakvu bitnu informaciju,
ja sam zakljucio da je MACD dao potvrdu rastuceg trenda na SP500.

New Report

Close