Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Igramo se oko donjeg Bolla, ocemo li ga probit ili ide odbijanac?


kakve u šanse da je korekcija kod nas završena?…….


zapravo, da li je ovo sada samo odbijanac nakon pada pa natrag po starom ili nam slijedi rast?……

Probit ga definitivno neće.. ide odbijanac !!
[/quote]

mrgud, jel bi ovo mogao biti extended 3?
[/quote]


na polusatnim svijecama vec je potvrden odbijanac.
sad cekam da dodje treca bijela svijeca na satnom grafu.
na dnevnom grafu imamo gap i formirani hammer…

vidjeti cemo…

Definitivno, na satnom i drugim se vidi kretanje prema gore, ali što se tiče sigurnosti … evo satni graf !!
LP

I very much love INGRA !!

Evo šta kažu Agramovci

Uh, ovo izgleda solidno, ajmo vidjeti što će se zbiti…

najvjerojatniji countovi za SPX i crobex…

nemam sad vremena za detaljna objašnjenja, ko kuži, kuži…

također, potvrđujem da je mrgudov count legitiman… ali osim varijante da je korekcija oblika 3-3-3 (WXY), može biti i 3-3-5 (flat), a također postoje još i neke druge mogućnosti…

Pametan, ako to želiš.

Dnevni graf: fenomanlno precizna linija potpore na RSI-u sve od ožujka do točke današnje. Udar o donju liniju bolla… Očekivani otpori. Pitanje je hoće li to biti dovoljno? Nisam siguran, ima naznaka da neće.
60-min: očekivani odbijanac, prema standardnim pravilima. Tko ima volje i vremena trgovati na tom TF-u, super…
Ne miješati TF-ove.

p.s. Isključivi razlog zašto ovdje ponekad nešto napišem je zbog onih poštenih i nedovoljno iskusnih ljudi koji bi htjeli nešto zaraditi (ili za početak barem ne izgubiti), a da sami često puta nisu sigurni i ne mogu se snaći u svemu što se događa na bojištu zvanom "burza". Ako jednomu od takvih nešto pomognem, bit će mi zbilja drago, jer znam koliko je nekada i meni značilo kad bih pročitao nešto konkretno i realno iz čega bi se dalo zaključiti koji su najbolji sljedeći potezi…
Protiv tržišta se ne može, potrebno je naučiti samo pratiti ritam i ponašati se u skladu s njim. I onda sve izgleda drugačije.


p.s. Isključivi razlog zašto ovdje ponekad nešto napišem je zbog onih poštenih i nedovoljno iskusnih ljudi koji bi htjeli nešto zaraditi (ili za početak barem ne izgubiti), a da sami često puta nisu sigurni i ne mogu se snaći u svemu što se događa na bojištu zvanom "burza". Ako jednomu od takvih nešto pomognem, bit će mi zbilja drago, jer znam koliko je nekada i meni značilo kad bih pročitao nešto konkretno i realno iz čega bi se dalo zaključiti koji su najbolji sljedeći potezi…
Protiv tržišta se ne može, potrebno je naučiti samo pratiti ritam i ponašati se u skladu s njim. I onda sve izgleda drugačije.

Ako si stvarno iskren, svaka čast, stotka od mene.



p.s. Isključivi razlog zašto ovdje ponekad nešto napišem je zbog onih poštenih i nedovoljno iskusnih ljudi koji bi htjeli nešto zaraditi (ili za početak barem ne izgubiti), a da sami često puta nisu sigurni i ne mogu se snaći u svemu što se događa na bojištu zvanom "burza". Ako jednomu od takvih nešto pomognem, bit će mi zbilja drago, jer znam koliko je nekada i meni značilo kad bih pročitao nešto konkretno i realno iz čega bi se dalo zaključiti koji su najbolji sljedeći potezi…
Protiv tržišta se ne može, potrebno je naučiti samo pratiti ritam i ponašati se u skladu s njim. I onda sve izgleda drugačije.

Ako si stvarno iskren, svaka čast, stotka od mene.
[/quote]

je, iskren je.

znam ja.


p.s. Isključivi razlog zašto ovdje ponekad nešto napišem je zbog onih poštenih i nedovoljno iskusnih ljudi koji bi htjeli nešto zaraditi (ili za početak barem ne izgubiti), a da sami često puta nisu sigurni i ne mogu se snaći u svemu što se događa na bojištu zvanom "burza". Ako jednomu od takvih nešto pomognem, bit će mi zbilja drago, jer znam koliko je nekada i meni značilo kad bih pročitao nešto konkretno i realno iz čega bi se dalo zaključiti koji su najbolji sljedeći potezi…
Protiv tržišta se ne može, potrebno je naučiti samo pratiti ritam i ponašati se u skladu s njim. I onda sve izgleda drugačije.

prijatelju znaš i sam da moja 100 x10 je iskrena

saki3333,
tigrus
hvala. Iskreno, tu i tamo sam htio raspravljati s argumentima da vidim jesam li napravio poneku pogrešku u mojim analizama, hoće li netko primijetiti nešto značajno što je meni promaklo, ali posljednjih 10-ak mjeseci sam gotovo sasvim odustao od toga, i isključivi razlog što ponekad pišem je taj koji sam naveo. A i siguran sam da ima ovdje dosta ljudi koji pišu uglavnom iz sličnih razloga…


saki3333,
tigrus
hvala. Iskreno, tu i tamo sam htio raspravljati s argumentima da vidim jesam li napravio poneku pogrešku u mojim analizama, hoće li netko primijetiti nešto značajno što je meni promaklo, ali posljednjih 10-ak mjeseci sam gotovo sasvim odustao od toga, i isključivi razlog što ponekad pišem je taj koji sam naveo. A i siguran sam da ima ovdje dosta ljudi koji pišu uglavnom iz sličnih razloga…

kolega, mislim da ste prije nekih dva tjedna napisali da su stvorene pretpostavke za jači i duži rast crobexa……ili sam ja možda nešto pomješao…ali kako god da bilo, kakvo je vaše trenutačno viđenje crobexa…….

pozdrav



saki3333,
tigrus
hvala. Iskreno, tu i tamo sam htio raspravljati s argumentima da vidim jesam li napravio poneku pogrešku u mojim analizama, hoće li netko primijetiti nešto značajno što je meni promaklo, ali posljednjih 10-ak mjeseci sam gotovo sasvim odustao od toga, i isključivi razlog što ponekad pišem je taj koji sam naveo. A i siguran sam da ima ovdje dosta ljudi koji pišu uglavnom iz sličnih razloga…

kolega, mislim da ste prije nekih dva tjedna napisali da su stvorene pretpostavke za jači i duži rast crobexa……ili sam ja možda nešto pomješao…ali kako god da bilo, kakvo je vaše trenutačno viđenje crobexa…….
pozdrav
[/quote]

kolega,
konkretno, napisao sam 6. 10 2009. sljedeći post:
"06.10.09. tony | privatna poruka | profil
korisnik od: 26.03.2006.
ocjena poruke
37%
zajednica

moderatori
… Ukratko, danas su stvorene pretpostavke za mogući solidan rast crobija."

– Nakon ovog mojega posta crobi je krenuo u proboj prošlog vrha, i od toga dana napravio oko 150 bodova rasta. Pretpostavke su stvorene i za veći rast od toga, ali budući da proboj nije uspio, stvari su nakon toga krenule drukčije. Tko je npr. mene tada poslušao i kupovao, imao je sasvim solidan rast od oko 6-7% crobexa u idućih 6-7 dana nakon toga dana kad sam to napisao, a dionice koje preferiram su rasle i puno više.
Očito je većini teško razlučiti o kojem TF se radi. Nije ista strategija ako trgujete skroz dugoročno i ne želite gledate burzu par mjeseci, par godina, par dana ili pak nekoliko sati. Svaki puta se treba ponašati sukladno razdoblju koje promatrate…
Rekao bi Cromi: Novi podaci stvaraju nove formacije.


najvjerojatniji countovi za SPX i crobex…

nemam sad vremena za detaljna objašnjenja, ko kuži, kuži…

također, potvrđujem da je mrgudov count legitiman… ali osim varijante da je korekcija oblika 3-3-3 (WXY), može biti i 3-3-5 (flat), a također postoje još i neke druge mogućnosti…


kaže jedan suradnik "davnika" da korekcija 3-3-3 ne postoji u EWT-u. suradnik se dopisuje i s prechterom, pa valjda čovjek zna.

zaboravih graf, evo.

Neki su se prerano ponadali za oporavak, korekcija je u punom jeku. Ja vidim kraj korekcije tek na 2060. Propao je cup and handle obrazac i logično je da je korekcija kakva je.

never surrender

New Report

Close