Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Crobex se giba unutar kanala kao što je prikazano na slici dolje, te je stvorio simetrični trokut kojeg je i probio te bi trebao ići još gore. Otegotna okolnost mu je medvjeđa divergencija koja je prisutna na svim oscilatorima (RSI,Macd,ROC,Momentum).

Gann analiza kaže da bi do preokreta trebalo doći tek 28.11.2009 (+/- 3 dana).
Tržište je trenutno u fazi da je više prekupljeno nego preprodano.

imaš potencijalno savršenu konvergenciju ako tržište krene prema gornjoj granici kanala
nisi vidio ili …?

A što je to savršena konvergencija???



knecht proroče jedan daj odgovri više…nemoj mi čekat 5 do 10… idemo dolje ili gore?

Stari jel ti znaš čitat grafove? Nacrtao i napisao sam ti sve.

Pošto je DOW jučer postigao 10000 bodova stavljam 10 godišnji graf. Sve se vidi. Ako ne znate čitati grafove – pitajte svoju decu, ako ide barem u osnovnu školu, da pojasni….[bye]

http://4.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/StZ7Gtsl5DI/AAAAAAAACKw/pWqR-mltb4k/s1600-h/dow.png
[/quote]
Samo ti čekaj KNECHT, sigurno će sve pasti 200% tako da ti zaradiš!
Drž ti CASH!!!

SPX analiza – ovaj mikro-kanal je po meni vjerojatno najbolji orijentir… ne očekujem da će ga se SPX striktno pridržavat, ali definitivno može poslužiti svrsi onima koji razumiju surfanje kanala…

Mezo-kanal označava ekspandirajući trokut, čekamo trenutak kada će se te dvije "ceste" susresti…

Pametan, ako to želiš.


Crobex se giba unutar kanala kao što je prikazano na slici dolje, te je stvorio simetrični trokut kojeg je i probio te bi trebao ići još gore. Otegotna okolnost mu je medvjeđa divergencija koja je prisutna na svim oscilatorima (RSI,Macd,ROC,Momentum).

Gann analiza kaže da bi do preokreta trebalo doći tek 28.11.2009 (+/- 3 dana).
Tržište je trenutno u fazi da je više prekupljeno nego preprodano.

blago tebi s takvim trokutom

A šta mu fali.

EBRD se predomislio: Hrvatski BDP u 2010. neće pasti već rasti 1,5 posto

http://business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/EBRD-se-predomislio-Hrvatski-BDP-u-2010.-nece-pasti-vec-rasti-1-5-posto

Sada će naši vrli analitičari reći da je i ovo uračunato u cijene.

Korkyra



Cekamo proboj tog trokuta ko ozebli sunce…..

načekat ćeš se još jedno 2-3 mjeseca za ATPL… brodari još jedno vrijeme ne idu nikuda… eutanazirani, kao što bi rekla brankica…

naravno, ako i inače smatraš moje analize pogrešnima, možeš se na sve to i popišati…
[/quote]

Pretpostavljam kolega da ste graf Atpl sagledali i sa EWT stanovišta. Možete li obrazložiti zašto će brodari biti u bočnom kretanju još 2 mjeseca ?
Moje je mišljenje dugoročno gledano da se Crobex od prosinca nalazi u expanding flat korekciji, te da je sad treći val od C (zz). Kako se tu uklapa ATPL ? Flat gdje su vec odrađena prva tri koraka od A pa sad beskonačno vozi B mi otpada jer B po EWT flat rules, val B nije triangle, a najčešće je zigzag. Zato je moj count da je sada val iv od A (pattern zz), te da će val v uskoro krenuti i pratiti Crobex do kraja njegovag vala 3. U nastupu korekcije vala 4 Crobexa ATPL će odraditi B, a C za vrijeme trajanja Crobexovog 5 vala.
E sad lijepo molim za drugo mišljenje i argumentiranje gore navedene tvrdnje.

Sorry krivi graf prošli post za Crobex.


SPX analiza – ovaj mikro-kanal je po meni vjerojatno najbolji orijentir… ne očekujem da će ga se SPX striktno pridržavat, ali definitivno može poslužiti svrsi onima koji razumiju surfanje kanala…

Mezo-kanal označava ekspandirajući trokut, čekamo trenutak kada će se te dvije "ceste" susresti…

Pozdrav kolega!
Evo kad sam vidio ovu dijagonalu i kod mene na listi mogucih scenarija ima visoko mjesto vec neko vrijeme!
Ovako nekako…


Na 1120 je jak fibo otpor i na toj crti je zadnja šansa da je i dalje u padajuće tržište a da je sve ovo mega korekcija padajućeg trenda.Pretpostavljam da gledaju ovakvu nekakvu sliku.
Knechet šta ako SP probije crvenu padajuću liniju i probije 50% fiba?Jel tada nastupa bull market?

Ne. Po ewt logici najaksnije tada započinje zloglasni val P3 te nastavak velikog vala C. Sliku za sp 500 sam stavio na 2625 stranici. Inače niksone evo ti 100. Konačno još netko tko je uočio ovaj kanal (odnosno gornju liniju trenda).



Na 1120 je jak fibo otpor i na toj crti je zadnja šansa da je i dalje u padajuće tržište a da je sve ovo mega korekcija padajućeg trenda.Pretpostavljam da gledaju ovakvu nekakvu sliku.
Knechet šta ako SP probije crvenu padajuću liniju i probije 50% fiba?Jel tada nastupa bull market?

Ne. Po ewt logici najaksnije tada započinje zloglasni val P3 te nastavak velikog vala C. Sliku za sp 500 sam stavio na 2625 stranici. Inače niksone evo ti 100. Konačno još netko tko je uočio ovaj kanal (odnosno gornju liniju trenda).
[/quote]
[bye]

nema ti spasa [bye] [yawn]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.




Cekamo proboj tog trokuta ko ozebli sunce…..

načekat ćeš se još jedno 2-3 mjeseca za ATPL… brodari još jedno vrijeme ne idu nikuda… eutanazirani, kao što bi rekla brankica…

naravno, ako i inače smatraš moje analize pogrešnima, možeš se na sve to i popišati…
[/quote]

Pretpostavljam kolega da ste graf Atpl sagledali i sa EWT stanovišta. Možete li obrazložiti zašto će brodari biti u bočnom kretanju još 2 mjeseca ?
Moje je mišljenje dugoročno gledano da se Crobex od prosinca nalazi u expanding flat korekciji, te da je sad treći val od C (zz). Kako se tu uklapa ATPL ? Flat gdje su vec odrađena prva tri koraka od A pa sad beskonačno vozi B mi otpada jer B po EWT flat rules, val B nije triangle, a najčešće je zigzag. Zato je moj count da je sada val iv od A (pattern zz), te da će val v uskoro krenuti i pratiti Crobex do kraja njegovag vala 3. U nastupu korekcije vala 4 Crobexa ATPL će odraditi B, a C za vrijeme trajanja Crobexovog 5 vala.
E sad lijepo molim za drugo mišljenje i argumentiranje gore navedene tvrdnje.
[/quote]

evo [thumbsup] za atpl

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



SPX analiza – ovaj mikro-kanal je po meni vjerojatno najbolji orijentir… ne očekujem da će ga se SPX striktno pridržavat, ali definitivno može poslužiti svrsi onima koji razumiju surfanje kanala…

Mezo-kanal označava ekspandirajući trokut, čekamo trenutak kada će se te dvije "ceste" susresti…

Pozdrav kolega!
Evo kad sam vidio ovu dijagonalu i kod mene na listi mogucih scenarija ima visoko mjesto vec neko vrijeme!
Ovako nekako…
[/quote]

Bez ljutnje, što se tiče vašeg abcde rješenja, ne kažem da je to nemoguće rješenje za target nekog vrha, ali ako mislite da je to ekspandirajući trokut, reći ću vam odmah da to nije ekpandirajući trokut.

Ekspandirajući trokut kao reversal pattern na vrhu ima raspored high-low-high-low-high, a na dnu low-high-low-high-low, s time da svaki idući vrh premašuje stari vrh, a svako iduće dno premašuje staro dno. Prema tome, to nije ekspandirajući trokut i ne vjerujem da će se ponašati kao ekspandirajući trokut.

Hanger

pusti selo neka prića

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

New Report

Close